/
/
למען עניי העיר

למען עניי העיר

נוכח המצב הכלכלי שהפך לאיום קיומי - רבני העיר מזכירים על הצורך לחתום על הוראת קבע לקופה המקומית
י״ב בתמוז ה׳תשפ״ב
11:11

שמעון כהן

ככל שעבור משפחה מתפרנסת קשה יוקר המחיה – כאשר מדובר במשפחות אברכים, שגם כך חיים מהיד לפה – המצב מחמיר שבעתיים, וכבר לא מדובר על מותרות ולוקסוס, אלא על עצם הקיום. הפסוק ‘עוללים שאלו לחם – פורס אין להם’, כבר נראה רח”ל מוחשי מאי פעם.

מאז ומעולם הצטיינה עיר התורה והחסד ביתר עילית בכך שהיא אינה מפקירה את ענייה לרעוב ללחם. בדקנו מול ‘קופת ביתר’ כיצד פועלים לנוכח יוקר המחיר שהופך את החיים במשפחות עניי העיר לעניין קיומי – ואכן גילינו שראשי הקופה יושבים על המדוכה ומטים אוזן ולב לבעיה שנוצרה.

“הפניות לעזרה עלו בחודשים האחרונים בעשרות אחוזים. נוספו עוד מאות תיקים של משפחות שמבקשות עזרה, ואנו מנסים להתגבר ולתת מענה מפורט, כדי להציל משפחות בעיר משקיעה בחרפת רעב”, אומרים ב’קופת ביתר’. 

בעקבות המצב, רבני העיר שליט”א מחזקים את קריאתם לכלל התושבים לעשות ככל אשר לאל ידם כדי לחזק את הקופה, על מנת שזו תוכל לתמוך ולסייע לעניי העיר בזמן המורכב והקשה הזה. הציפייה היא שכל משפחה תחתום על הוראת קבע שלא תפחת מסך של 101 ₪ למעוטי יכולת. מי שידו משגת – נקרא להגדיל את התרומה החודשית בהתאם ליכולתו: 137 מאפשרת החזקה של ילד עני לשבוע, 173 מאפשרת כלכלה של ילד עני לשבועיים, ואילו 245 מאפשרת החזקה של ילד לחודש ימים.

וכל המוסיף מוסיפין לו מן השמים.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות