/
/
לא לעולם חוסן: שעות של המתנה, יחס מזלזל ועשרות שחזרו הביתה בידיים ריקות: טענות להתנהלות מרושלת במבצע החיסונים השני

לא לעולם חוסן: שעות של המתנה, יחס מזלזל ועשרות שחזרו הביתה בידיים ריקות: טענות להתנהלות מרושלת במבצע החיסונים השני

בניגוד למבצע החיסונים בעיר לפני כחודש, שהתנהל למופת - חלקו השני של המבצע היה #רצוף כישלונות, תפקוד חסר ויחס בלתי נאות מצד חלקים בצוות המחסן של מד"א # >>> לפי טענות שאומתו בעירייה, הצוות הגיע באיחור, המתין שעה נוספת "עד שיופשרו החיסונים", ובשעות הערב הפסיק לקבל אנשים "כי בתשע אנחנו הולכים מכאן" >>> #ראש העיר במכתב נזעם למד"א:# "אם המצב יימשך כך - לא נשתף יותר פעולה" >>> #הפרטים המלאים#
ב׳ בניסן ה׳תשפ״א
02:14

המלצות נוספות

אוטוטו זה כאן | 'ביתר דייס' מגיע לישורת האחרונה - וההתעניינות בשיאה

בניגוד למבצע החיסונים בעיר לפני כחודש, שהתנהל למופת – חלקו השני של המבצע היה #רצוף כישלונות, תפקוד חסר ויחס בלתי נאות מצד חלקים בצוות המחסן של מד”א # >>> לפי  טענות שאומתו בעירייה, הצוות הגיע באיחור, המתין שעה נוספת “עד שיופשרו החיסונים”, ובשעות הערב הפסיק לקבל אנשים “כי בתשע אנחנו הולכים מכאן” >>> #ראש העיר במכתב נזעם למד”א:# “אם המצב יימשך כך – לא נשתף יותר פעולה” >>> #הפרטים המלאים#

@שמעון מרגליות

תחושת זעם וחוסר אונים בעיר – לנוכח מה שנראה כזלזול מביך לכאורה מצד ארגון מד”א האחראי על מבצע החיסונים. לפי עדויות שהגיעו למערכת ‘שערים’ – מאות אנשים שהגיעו למתחם האודיטוריום כדי לקבל את החיסון השני נגד נגיף הקורונה, לאחר שקיבלו את החיסון הראשון במבצע ההתחסנות הגדול לפני כשלושה שבועות – נאלצו לעמוד שעות בחוץ, כאשר עובדי מד”א מתמהמהים מלהגיע.

וכך, מבצע שהיה אמור לארוך כ-12 שעות, באמצעות שמונה צוותים של מחסנים (כמו במבצע הראשון. הרי מדובר בחיסון שני עבור כ-1000 איש שקיבלו את החיסון הראשון) – התנהל בפועל פחות שעות, באמצעות ארבעה צוותים בלבד.

בשבוע שעבר, בכ”ה אדר, אמור היה להתקיים חלקו השני של מבצע החיסונים המוצלח שהיה בעיר לפני שלושה שבועות, במסגרתו הגיעו למעלה מאלף תושבי ביתר לקבל את חיסון.

בהודעה מקדימה שהופצה בעיר, נקראו התושבים שהתחסנו לפני כשלושה שבועות בחיסון הראשון – לבוא ולקבל את החיסון השני. במקביל, בפרסומי העירייה נקראו גם אנשים שלא התחסנו מכל סיבה שהיא, לרבות מחלימים – לבוא ולהתחסן.

לדברי העירייה, “בפרסום המסיבי שנעשה מראש, ובתיאום עם פיקוד העורף ומד”א – נקבע שהמתחם יפעל מהשעה 12:00 בצהרים, ועד לשעה 21:00 בערב.

“בפועל, בשעה 12:00, המתינו כמאה איש מחוץ למתחם, כאשר עובדי מד”א לא נראו באופק. אלו הגיעו רק לקראת השעה 13:00, ואז הסבירו שהליך הפשרת החיסונים לוקח זמן, וממילא לא יחלו לחסן לפני השעה 14:00. מאות רבות של אנשים כבר הגיעו למתחם – והתאכזבו לגלות את שמתרחש”.

#כאוס בלתי נסבל

לפי טענה נוספת שנבדקה ואומתה בעירייה – התברר כי מד”א לא נערך כראוי לאירוע, לא הביא די מחסנים ומתשאלים, ובעיקר – הביא רק 1,200 מנות חיסון, כאשר היה ברור שלמעלה מאלף איש צריכים לבוא ולקבל את החיסון השני, נוסף על רבים נוספים שיבקשו מן הסתם להתחסן בפעם הראשונה.

אולם בכך לא נגמרה ההתנהלות התמוהה של צוות החיסון בשטח. בעירייה נטען כי “לקראת שעות הערב, הודיעו אנשי מד”א במקום כי לא יפשירו עוד חיסונים, כיוון שבשעה 21:00 בדיוק הם מתכוונים ללכת. לא הועילו תחינותיהם של אנשי פיקוד העורף ונציגי העירייה הפועלים במקום, כמו גם זעקתם של מאות מתושבי העיר שצבאו על שערי האודיטוריום וביקשו להתחסן”. לפי טענות נוספות, חלק מאנשי הצוות הגיבו במילים קשות ובלתי מכובדות בעליל.  

הכאוס שנוצר בשטח, והמחסור במנות חיסון שנבע מאי היערכות מראש, לצד קיצור משמעותי בשעות הפעילות ביחס לפעם הקודמת – הובילו לכך שעשרות תושבים חזרו כלעומת שבאו, מבלי לקבל את החיסון המיוחל. מסתבר כי שרוולם הופשל לחינם. כמובן, מתחסנים חדשים שהמתינו משך שעות לקבלת החיסון – נשלחו הביתה בידיים ריקות, חלקם לאחר המתנה בת שלוש שעות ויותר, עם מסכות על האף, בתנאים בלתי סבירים.

מבירור שערך ‘שערים’ עולה, כי מד”א שלחו צוות מחסנים אחר מזה שנשלח בפעם הקודמת, דבר שמן הסתם תרם לכאוס הגדול.

#’לא נשתף פעולה’

תחת הכותרת “התנהלות שערורייתית של עובדי מד”א במתחם החיסונים בביתר עילית, שיגר ראש העיר, מאיר רובינשטיין, מכתב נזעם למנכ”ל מד”א אלי בין. במכתבו הוא כותב כי הוא מבקש להביא לידיעת המנכ”ל על “שורת אירועים חמורים שהתרחשו במתחם החיסונים בביתר עילית”. העתקים מהמכתב נשלחו לשר הבריאות יולי אדלשטיין, למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ חזי לוי ולקצין פיקוד העורף אל”מ יוסי אדירי.

במכתבו ציין ראש העיר, כי “הרשויות המקומיות עושות כל שביכולתן כדי להוציא אל הפועל את מאמץ החיסונים, למיגור המגיפה. עיריית ביתר עילית פועלת ללא לאות במישור זה, ומשכך, בתיאום עם פיקוד העורף – הקמנו מתחמי חיסונים לטובת תושבי העיר, כאשר לשם כך פינינו את האודיטוריום העירוני, השקענו מאמץ אדיר בהסברה והצלחנו להוציא אלפים מתושבי העיר שבאו להתחסן”.

ראש העיר פירט את שורת המחדלים שנצפתה ביום החיסונים הצולע והמרושל שהתנהל בעיר – בניגוד גמור למבצע המוצלח בפעם הקודמת – כאשר הפעם נראה כי המשימה לא נלקחת ברצינות הדרושה.

“הפארסה הזו אינה יכולה להמשיך, בשום פנים ואופן”, כתב ראש העיר במכתבו. “עם כל הכבוד והערכה שיש לי לעובדי מד”א, שתורמים רבות להצלת נפשות – לא ייתכן שהעירייה תקרא לתושבים לבוא למתחם להתחסן, ובמקום תהיה מציאות של בוקה ומבולקה. לא אכנס לאמירות הקשות של אנשי מד”א שנשמעו במקום, שאין מכבודי להעלותם על הכתב. אבקש ממך לפעול באופן דחוף לשינוי היחס”.

בסופו של המכתב צוין, כי בשבוע הבא צפוי מתחם החיסונים בעיר להיפתח שוב. “אם מד”א לא מתכוון להיערך כראוי לאירוע הזה – אנו לא נשתף פעולה ובוודאי שלא נשלח את תושבי העיר להתבזות כך”.

תגובת מד”א לא הושגה עד לשעת סגירת הגיליון. אנו ב’שערים’ נשמח לפרסמה לכשתגיע.

@@ רואים את הסוף

בתוך כך, אתמול (יום א’) התבשרנו כי בחסדי שמים – לראשונה מזה חודשים ארוכים נרשמו 0 מקרי הדבקה חדשים בביתר עילית. בפרסום רשמי של משה כהנא, נציג קהילות חב”ד בעירייה, הוא כתב כי “לראשונה אולי מאז פרוץ המשבר – כל קופות החולים בעיר ביתר מדווחות הבוקר על אפס חולים חדשים. שימשיך כך בעז”ה”.

כמי שליוו את העליות והמורדות, הקשיים והאתגרים לאורך השנה האחרונה – מערכת ‘שערים’ מצטרפת לשמחה, ובתוך תפילת הרבים אנו מתפללים שנזכה מעתה לבריאות איתנה, לאורך ימים ושנים טובות, ונזכה לחגוג את חג הפסח בשמחה ובדיצה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות