/
/
ישיבת “אבני נזר” הפתעת הרישום בעולם הישיבות

ישיבת “אבני נזר” הפתעת הרישום בעולם הישיבות

זמן אלול הבעל"ט כבר בפתח והעיר ביתר רושמת הישג אדיר לחיזוק עולם הישיבות הגדולות, עם פתיחתה של הישיבה הגדולה "אבני נזר" בראשותו של הגאון רבי זמיר כהן שליט"א, שכבר עתה ברור שתעמוד בשורת הישיבות הפותחות בעולם הישיבות הגדולות. ישיבה זו מצטרפת לכלל המוסדות המיוחדים והמצליחים לבני תורה שהוקמו על ידי הרב שליט"א בעירנו עיר התורה.
כ״ד באב ה׳תשפ״א
14:08

זמן אלול הבעל”ט כבר בפתח והעיר ביתר רושמת הישג אדיר לחיזוק עולם הישיבות הגדולות, עם פתיחתה של הישיבה הגדולה “אבני נזר” בראשותו של הגאון רבי זמיר כהן שליט”א, שכבר עתה ברור שתעמוד בשורת הישיבות הפותחות בעולם הישיבות הגדולות. ישיבה זו מצטרפת לכלל המוסדות המיוחדים והמצליחים לבני תורה שהוקמו על ידי הרב שליט”א בעירנו עיר התורה.

לשם כך בחר הרב צוות מורחב של תלמידי חכמים ותיקים ובעלי שם בעולם הישיבות, ובאמצעות רשמים מובחרים שפעלו יומם ולילה ללא לאות השיגו בס”ד את התוצאה המרשימה: 300 נבחנים מהמובחרים של בוגרי הישיבות הקטנות המובילות, מתוכם 40 בלבד, סולת שבסולת, התקבלו לשיעור א’. עליהם עוד, נבחרו בקפידה רבה קבוצת בחורי קיבוץ בני עליה שיעניקו אוירה, רוממות ובגרות לבחורים הצעירים.

השקעה רבה הושקעה גם בפן הגשמי בבניין מפואר ורחב ידיים ובכל הנדרש לרווחת הבחורים בצרכים היום יומיים עד לפרטים הקטנים, על מנת שיוכלו ללמוד בהרחבת הדעת ובשמחה, כאשר בכל דבר ועניין ניכר כי מאחורי הישיבה עומד צוות עם נתינה שאינה מצויה בדרך כלל בישיבות חדשות הנמצאות בתחילת דרכן.

שילוב כל זאת גרם לבחורים בני עליה מהשורה הראשונה, ביניהם כאלה שהתקבלו לישיבות המובילות והוותיקות, לבחור ללמוד בישיבת “אבני נזר” על אף היותה חדשה, בפרט לאור ההזדמנות הנדירה להסתופף בצילו של אחד מגדולי התורה המיוחדים שבדור, הידוע ביכולת מופלאה של עמקות בלימוד עם סברה ישרה, נעימות שאין שני לה, ספר מוסר מהלך וחכמת חיים נדירה, שכפי שפורסם מתעתד להקדיש את זמנו לתלמידי הישיבה.

לצד ראש הישיבה שליט”א יכהנו גם הרבנים הגאונים הרה”ג ר’ משה הראל שליט”א, מישיבת באר התלמוד שעבר לישיבה החדשה וידוע בשיעוריו העמוקים ומלאי המתיקות, והרה”ג ר’ אשר חמוי שליט”א ר”מ בישיבות שבות יהודה ונזר התלמוד לשעבר, המפורסם בהעמדת תלמידים בתורה והנהגה, ויישאו בתואר מראשי הישיבה. בתפקיד משגיח הישיבה יכהן הגה”צ הרב רחמים זיאת שליט”א אשר ידוע בבניית בחורים בני תורה באמצעות שיחותיו המאלפות בשיטת רוממות האדם.

כמו כן יכהנו פאר כמשיבים בשלושת הסדרים בישיבה הר”ר יצחק מאיר סעדון שליט”א מגדולי הרמי”ם בעולם הישיבות, והר”ר רבי ישראל פאטל שליט”א מגדולי תלמידי החכמים בעיר ביתר ור”מ בישיבת באר התלמוד, והר”ר משה כתב שליט”א מגדולי תלמידי החכמים בעיר בית שמש.

לקראת פתיחתה של הישיבה החדשה נכנסו ראשי הישיבה למעונם של מרנן ורבנן גדולי וחכמי הדור שליט”א לקבל ברכת הדרך, בהם מרן חכם שלום הכהן שליט”א, מרן הגר”ח קנייבסקי שליט”א ומרן הגרי”ג אדלשטיין שליט”א, שבירכו בחום על הקמת הישיבה החדשה.

באלול הבעל”ט תיפתח הישיבה בשכונת רמת שלמה בירושלים, עד להשלמת המבנה המפואר בעירנו.  

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות