/
/
“ירידה של 80% בזריקות האבנים בגוש עציון”

“ירידה של 80% בזריקות האבנים בגוש עציון”

כ׳ בתמוז ה׳תשע״ג
23:48

לאחר ההסלמה עליה פרסמנו בתקופה האחרונה, מפרסמים בצה”ל את העובדה כי בשבועות האחרונים ירד הקף הפיגועים באזור גוש עציון וביתר בהיקף של כ-80 אחוזים. מפקד החטיבה המרחבית עציון מציין כי בארבעת החודשים האחרונים בוצעו כ-300 מעצרים, דבר העשוי להסביר את הירידה החדה באירועים הביטחוניים.

חיים גרטנר

בפיקוד המרכז ממשיכים בפעילות לסיכול הטרור ומדווחים כי בחודשים האחרונים עלה מספר המעצרים באיו”ש, כשלצד זאת נרשמה ירידה מובהקת בכמות אירועי ידויי האבנים ומה שמכונה “טרור עממי“.

מפקד החטיבה המרחבית עציון, אל”ם יניב אלאלוף, סיפר עוד כי בארבעת החודשים האחרונים בוצעו כ-300 מעצרים וכי בגזרת גוש עציון מתבצעת כמות המעצרים הגדולה ביותר מכל החטיבות המרחביות באיו”ש.

המח”ט ציין כי אירועי זריקות האבנים ירדו מספרית באופן משמעותי, מכ-50 אירועים בשבוע ל-10 אירועים, וכי מרבית העצורים אינם משויכים לארגון מסוים אלא מבצעים טרור עממי כבודדים.

“אנו רואים עלייה בכמות המעצרים, דבר שטבעי שיוביל לירידה בכמות האירועים כמו זריקות אבנים”, הסביר אל”ם אלאלוף. “למרות זאת, עוד מוקדם למצוא קשר סיבתי לנתונים. אך בפועל מרגישים  בשטח את הירידה באירועים“.

חזרה לשנת 2012

מבחינה מספרית המח”ט ציין כי “כמעט וחזרנו למספר האירועים הנמוך של שנת 2012 בכמויות אירועי יידוי אבנים, שזה מספר נמוך ביחס לחודשים האחרונים”. המח”ט הוסיף כי מרבית המעצרים המתבצעים מדי לילה נעשים בשיתוף עם מנגנוני השב”כ, והוא הוסיף כי יחידות מיוחדות מבצעות פעילויות הסתערבות בעצימות גבוהה בכל הגזרות.

מח”ט עציון התייחס גם לשינוי במערך הכוחות, זאת לאור הקיצוץ בתקציב הביטחון: “נפרדנו מגדודי המילואים שמביאים הרבה ניסיון מבצעי, אך ישנו יתרון לגדודים הסדירים שמבצעים תעסוקה מבצעית ארוכה יותר”. המח”ט ציין כי לאחרונה הגיעו גדודים שאמורים לבצע תעסוקה ארוכה של חצי שנה לפחות, וכוללים כוחות ארטיליריה וחי”ר, “בהרכב מאוד מוגבר”.

“אנו מבצעים תהליכים מסודרים בהכנה לחירום. הגדודים בקיאים מאוד בנושא הבט”ש תוך שאנו מאיצים את תהליך ההכנה לאירועי קיצון”. המח”ט הוסיף כי “אנו לא מבזבזים זמן בהכנות, וכיום מצב המוכנות של הלוחמים ברמה גבוהה”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות