/
/
/
טרגדיה בעיר: המחנך הרב פנחס דניאל זצ”ל התמוטט באמצע חתונה

טרגדיה בעיר: המחנך הרב פנחס דניאל זצ”ל התמוטט באמצע חתונה

הבשורה שזעזעה כל לב: באמצע חתונה ב'בית ברכה' - נדם ליבו של אחד המשתתפים, והוא נפטר תוך כדי מאמצי ההחייאה הנפטר הוא הרב פנחס דניאל זצ"ל אברך בן 44 ומחנך שהעמיד עדרים של תלמידים רבני העיר מתחננים להציל את היתומים
ה׳ בטבת ה׳תשפ״א
21:03
טרגדיה

נהפך לאבל מחולנו

@שמעון מרגליות

אסון בלתי נתפס בעיר: כשהוא במיטב שנותיו ובשיא כוחו – ליבו של המחנך החשוב הרב פנחס דניאל זצ”ל נדם בפתאומיות, כשהוא בשנות הארבעים לחייו בלבד.

רבים וטובים בעיר הכירו את דמותו – איש יקר-שבערכין, ששימש כמחנך רבות בשנים והעמיד עדרים של תלמידים, בביתר עילית ומחוצה לה. הוא שימש כמחנך בשני תלמודי תורה חשובים בירושלים ובבית שמש, ובעיר היה מוכר כאיש חסד מאיר פנים ורב להושיע לכל מי שהיה זקוק לעצתו ועזרתו.

המנוח, שהתגורר ברחוב האדמו”ר מליובאוויטש בעיר, השתייך לקהילת ‘היכל עובדיה’ בגבעה א’ בביתר עילית. כמה ממכריו הרבים – המתקשים לעכל את הבשורה המעציבה והפתאומית – מספרים “כי הרב דניאל זצ”ל היה אדם מיוחד, תלמיד חכם עצום, שהיה שקוע כל כולו בהוויות של אביי ורבא, וכל מהותו וחיותו היו בארבע אמות של הלכה. הוא היה מאיר פנים לכל אדם, בעל חסד גדול, ורבים היו סמוכים על ליבו הרחב ונהנו ממנו עצה ותושייה”.

המנוח זצ”ל נולד בו’ אייר תשל”ו – לפני כ-44 שנה – לאביו הגאון רבי יצחק דניאל שליט”א, ר”מ בישיבת ‘חזון עובדיה’ וראש בית ההוראה של לשכת הראשון לציון הגר”י יוסף. הוא התחנך על ברכי דרך הלימוד הספרדית והיה קרוב לגדולי ישראל. במשך שנים השקיע בחינוך ילדי ישראל ובחורי ישיבה לתורה וליראת שמים. בשנים האחרונות שימש כר”מ כיתה ח’ בתלמוד תורה בבית שמש וכמגיד שיעורים בהלכה בישיבות בירושלים.

ההתמוטטות הפתאומית אירעה במהלך חתונה שבה השתתף הרב פנחס דניאל זצ”ל ביום שני בשבוע שעבר, באולמי ‘בית ברכה’ בעיר, כשהוא מבקש לכבד את בעל השמחה – אחד מאברכי הכולל שבו למד.

במהלך החתונה, הוא התמוטט מסיבה שאינה ברורה ואיבד את הכרתו. כוננים ופרמדיקים של ארגוני ההצלה שהוזעקו לזירה, פינו אותו תוך מאמצי החייאה לטיפול נמרץ של ‘שערי צדק’ בירושלים, שם, לדאבון כל לב, נאלצו לקבוע את פטירתו.

הבשורה המחרידה על פטירתו של אברך צעיר, מחנך מוערך ואב לילדים רכים – הצטרפה לבשורות מעציבות שהיו באותו היום – הירצחה של הגב’ אסתר הורגן הי”ד בידי בני עוולה והריגתו של הנער אהוביה סנדק ז”ל בתאונת דרכים בשומרון.

המנוח זצ”ל הותיר אחריו את רעייתו שתחי’ ושבעה יתומים רכים, ביניהם תלמידים הלומדים בישיבת ‘עטרת שלמה’ ותלמוד תורה נטעי מאיר בביתר.

מסע הלוויה נערך באותו הלילה בהר המנוחות, כאשר מורו הגר”י יוסף מספיד תמרורים מתוך רכב מיוחד.

עקב העובדה שהמנוח הותיר משפחה ברוכה בלעה”ר ללא משענת כלכלית – הוקמה קרן מיוחדת להצלת היתומים, דרך ‘קופת ביתר’. רבני העיר קוראים לציבור התושבים לתרום בעין יפה ולתמוך ביתומים, בבחינת: “אם אתה משמח את שלי – אני משמח את שלך”. לתרומות: 1800-2222-44.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות