/
/
חוס ורחם עלינו | היערכות: ההכנות לחג הסוכות ומכירת ארבעת המינים יתנהלו בצל הסגר

חוס ורחם עלינו | היערכות: ההכנות לחג הסוכות ומכירת ארבעת המינים יתנהלו בצל הסגר

בראש השנה שעבר עלינו לטובה - רבים מתושבי העיר הרגילים בדרך כלל לצאת למרכזי החסידויות נותרו בעיר לאור תנאי הסגר , נערכו תקיעות שופר המוניות, לצד דאגה לחולים ומבודדים >>> כעת העיניים נשואות קדימה: אל יום הכיפורים שבפתח, וחג הסוכות שלאחריו >>> היערכות ליום הכיפורים במניינים מיוחדים במתכונת המתאפשרת לפי ההנחיות שווקי ארבעת המינים יתנהלו באופן שונה, ההיערכות מראש היא רצויה, אך חשוב להדגיש: #הלחץ מיותר, לא צפוי שום מחסור בארבעת המינים# >>> #שנה וברכותיה#
ג׳ בתשרי ה׳תשפ״א
01:49

המלצות נוספות

# חָתְמֵנוּ בְּסֵפֶר הַחַיִים

בראש השנה שעבר עלינו לטובה – רבים מתושבי העיר הרגילים בדרך כלל לצאת למרכזי החסידויות נותרו בעיר לאור תנאי הסגר >>> נערכו תקיעות שופר המוניות, לצד דאגה לחולים ומבודדים >>> כעת העיניים נשואות קדימה: אל יום הכיפורים שבפתח, וחג הסוכות שלאחריו >>> היערכות ליום הכיפורים במניינים מיוחדים במתכונת המתאפשרת לפי ההנחיות >>> שווקי ארבעת המינים יתנהלו באופן שונה, ההיערכות מראש היא רצויה, אך חשוב להדגיש: #הלחץ מיותר, לא צפוי שום מחסור בארבעת המינים# >>> #שנה וברכותיה#

@שמעון כהן

זה עתה עברנו את שני ימי ראש השנה – שהיה ראש השנה היסטורי בעיר: עשרות, אם לא מאות מנינים חדשים – נפתחו השנה, על מנת לקיים את התפילה בהתאם להנחיות הבריאות. קולות התפילה מכל מגוון הקהילות שנברכה בהן ביתר – התערבבו יחד עם קולות השופר ביום השני, ובעיקר היה זה הלב. הלב הנשבר של כל כך הרבה אנשים שהתפללו לשנה טובה יותר בגלוי, שנה שבה נזכה לבריאות שלמה, פרנסה בהרחבה ושלוות הנפש.

אין ספק כי הקב”ה שמע את שוועתינו ויעצור את המשחית, וישפיע עלינו ממעון קודשו מן השמים שפע וברכה, פרנסה ונחת, והעיקר: שנזכה כי יתגלה כבוד מלכותו על העולם כולו, כפי שהרבינו להתפלל בימים הקדושים הללו.

כמו כן, בעיר התקיימו מוקדים שונים של תקיעת שופר לנשים, כאשר בשטיבלאך ‘קארו’ למשל, הייתה תקיעת שופר בכל שעה עגולה ביום השני בשעות אחר הצהריים, וכך בעוד מקומות. כמו כן נערכו תקיעות שופר למבודדים וחולים, כיאה לעיר שבה הערבות ההדדית נמצאת מעל לכל. בכלל, ההתגייסות האזרחית בעיר – היא לימוד זכות עצומה על כל תושביה.

#נערכים ליום הכיפורים

לפי הצפי – גם יום הכיפורים יתקיים במתכונת של ראש השנה אי”ה, עם מניינים רבים בעיר, חלקם זמניים. הפעם, גם חלק מאלו שבראש השנה נסעו בכל זאת למרכזי החצרות על מנת להתפלל במחיצת רבם – יישארו בעיר ביום הכיפורים, ול’שערים’ נודע כי הגבאים וראשי הקהילות נערכים בהתאם – לקיים את התפילות לפי המתכונת הנדרשת בימים אלה.

עוד קודם לכן, מנהג הכפרות יבוצע השנה לפי ההנחיות, ויש לעקוב אחר הפרסומים. לפי חוקי הסגר, מותר לצאת לטווח של 500 מטרים מהבית, כך שהצורך יהיה לדאוג למוקדי כפרות באזורים רבים ככל האפשר, על מנת לאפשר לכל מקיימי המנהג לקיימו כהלכתו גם השנה.

ועוד משהו לקראת יום הכיפורים: כמו בראש השנה, מומלץ לשים לב לכל אלו שלא יכולים להגיע לבתי הכנסת, אם מחמת הבידוד או בגין שמירה שנדרשת לאנשים בקבוצת הסיכון. מצווה לדאוג לשכנים הבודדים, לראות שיש להם את כל הנצרך, ואף להתעניין במהלך היום הקדוש ככל האפשר.

#מקדימים למצוות

ולאחר יום הכיפורים – אנו הולכים בעז”ה מחיל אל חיל, ומתכוננים לחג הסוכות.

בכל שנה ראוי להזדרז בבחירת ארבע מינים והקמת הסוכה ולדאוג לקניות החג כמה שיותר מוקדם, אבל השנה, כאשר כולנו נמצאים תחת מֵצר של סגר – הרביעי, אגב, בביתר עילית – כבר למדנו שאי אפשר להספיק הכל בתנאים הללו, ולכן מן הראוי להתחיל להתארגן מבעוד מועד לרכישת ארבעת המינים.

לפי חוקי הסגר – בתי עסק לא ייסגרו, כך שהקניות, לכאורה, יתאפשרו כרגיל (כמובן שאין לדעת כיצד תתנהל המשטרה בכל מקום, בתקווה שלא יהיו הפתעות לרעה ח”ו). מומלץ כמובן להיערך מבעוד מועד ולהזמין מראש – במיוחד כשמדובר בביגוד ושאר מצרכי החג וכדומה.

בלוח ‘זמני ביתר’ (על כך – בידיעה נפרדת) נמצאים כל הפרטים של כל בעלי העסקים בעיר, לצד אפשרויות יצירת קשר. ב’פורם העסקים’ מציינים, שרוב ככול העסקים בעיר מבצעים מכירות על ידי משלוחים טלפוניים, ו”ככל שתקדימו להזמין – כך תקבלו את החג בנחת יותר”.

לצד זאת, חשוב להדגיש: לא צפוי מחסור בשווקי ארבעת המינים, וגם לא בשום תחום אחר. המשק עובד למעשה כמעט כרגיל, כך שההיסטריה מיותרת. רצוי להיערך מראש, אולם התנפלות היסטרית על המדפים בדרך כלל אינה מועילה כי אם להיפך. מילת המפתח היא שיקול דעת וחישוב צעדים.

בתפילה לגמר חתימה טובה, ושנה טובה ומתוקה!

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות