/
/
/
ויעל אליהו בסערה . טרגדיה קשה: כחודש וחצי לאחר האסון – תושב העיר האברך הרה”ח ר’ אליהו קרעפל ז”ל נפטר מפצעיו

ויעל אליהו בסערה . טרגדיה קשה: כחודש וחצי לאחר האסון – תושב העיר האברך הרה”ח ר’ אליהו קרעפל ז”ל נפטר מפצעיו

אבל כבד בקרב חסידי קרלין ותושבי העיר עם היוודע הבשורה הקשה על פטירתו מפצעיו של האברך הרב אליהו קרעפל ז"ל בגיל 39 בלבד >>> המנוח, שנפצע באסון הפארענצ'עס בערב חג השבועות, עלה לבדו מאוקראינה והיה דוגמה ומופת לחסיד נאמן ואיש חסד >>> הציבור נקרא ללמוד ולהתפלל לעילוי נשמתו
ג׳ באב ה׳תשפ״א
21:07

אבל כבד בקרב חסידי קרלין ותושבי העיר עם היוודע הבשורה הקשה על פטירתו מפצעיו של האברך הרב אליהו קרעפל ז”ל בגיל 39 בלבד >>> המנוח, שנפצע באסון הפארענצ’עס בערב חג השבועות, עלה לבדו מאוקראינה והיה דוגמה ומופת לחסיד נאמן ואיש חסד >>> הציבור נקרא ללמוד ולהתפלל לעילוי נשמתו

@שמעון כהן 

אבל כבד בעיר עם היוודע הטרגדיה הקשה בפטירתו של האברך היקר, נפש נקי וצדיק, הרה”ח ר’ אליהו קרעפל ז”ל, שנפטר מפצעיו הקשים, בגיל 39 בלבד, לאחר שהיה מאושפז בעקבות אסון קריסת הפארענצ’עס בחצר הקודש קרלין־סטולין בחג השבועות האחרון.

המנוח ז”ל היה איש עדין נפש ומאיר פנים לכל אדם – שעשה בעצמו את כל הדרך לחיי תורה וחסידות בדבקות ובפרישות. הוא עלה לארץ הקודש בעודו בחור צעיר ונתעלה מעלות רמות בחסידות. משאו ומתנו היו באמונה, והכל הכירוהו כאיש נקי כפים ובר לבב, תומך תורה ולומדיה, נפש יקרה, אציל ועדין, הקובע עתים לתורה והוגה במכמניה בהצנע לכת, כשהוא מפזר מממונו לאביונים ביד רחבה.

האברך ר’ אליהו קרעפל ז”ל נולד בעיר לבוב שבאוקראינה, לאביו ברוך ז”ל ואמו מאריא ע”ה, שגדלו תחת עולו של המשטר הסובייטי. בילדותו התקרב לחיי תורה ומצוות על ידי אנשי החינוך של חסידות קרלין באוקראינה. לאחר שלמד במוסדות החסידות באוקראינה, הוא עלה לארץ ישראל והצטרף כחסיד מן המניין כשהוא בונה את עולמו צעד אחר צעד עד שנעשה לאילנא רבבא.

#מפארי האברכים

משנעשה לאברך, החל ר’ אליהו להתגורר בביתר עילית והיה מהמתפללים הקבועים בבית המדרש קרלין־סטולין ‘בית יעקב חיים’ בשכונת הגפן בעיר. חבריו מספרים, כי “ר’ אליהו ז”ל היווה דוגמה אישית לכולם באמונתו, בתמימותו, ובישרותו המופלגת שלא ידעה פשרות. תפילותיו החמות כבשו לבבות, וכל משאו ומתנו עם הבריות היה באמונה”.

ר’ אליהו ז”ל מסר את נפשו לקביעת עיתים לתורה כחוק קבוע מדי יום ביומו, ידיו רב לו במעשי צדקה וחסד בתמיכה במתן בסתר במשפחות נזקקות בהיותו משכיל אל דל במידה מרובה.

באסון הכבד שאירע בערב חג השבועות בגבעת זאב נפצע ר’ אליהו קשה מאוד ואושפז בהדסה עין כרם, אך במהלך הזמן הצליח להתאושש ואף לשוחח עם סובביו. תפילות רבות נערכו לשלומו של אליהו בן מאריא, אך נגזרה הגזירה וביום שלישי הידרדר לפתע מצבו עד שאור ליום אתמול השיב את נשמתו המזוככת לבוראה ויוצרה למגינת לבם של מכריו וידידיו.

לפרנסתו עסק המנוח בתחום התיווך, ומכריו מעידים על אדם חביב וישר דרך, שהאיר פניו לכל סובביו, בצניעות ובענווה, ונהג לעשות מעשי חסד רבים בסתר.

ללמוד לעילוי נשמתו

מסע הלוויתו יצא מחצר הקודש קרלין סטולין בגבעת זאב בהשתתפות קהל רב בראשות כ”ק מרן האדמו”ר שליט”א, משם המשיך לבית ההלוויות שמגר, ולאחר מכן יצאה ההלוויה מבית הכנסת קארלין סטולין ‘בית יעקב חיים’ בעירנו ביתר עילית, בדרכו להר המנוחות.

כיוון שהמנוח היקר ע”ה היה בודד בעולמו ולא הותיר אחריו קרובי משפחה – מכריו וחבריו לחסידות קרלין מארגנים תפילות בכל יום מימי השבעה, בביתו של המנוח, ברחוב אוהב ישראל 19, דירה 8, קומה 3 במעלית. זמני התפילות: שחרית ב-8:15, מנחה 10 דקות לפני השקיעה ומעריב בזמן. הציבור מתבקש לחלוק כבוד אחרון לנשמה ולחזק את המניין.

בפטירתו לא הותיר אחריו המנוח זרע של קיימא, והציבור נקרא ללמוד לעילוי נשמת ר’ אליהו בן ברוך ז”ל. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות