/
/
התחבורה הציבורית בביתר עילית, מתחדשת!

התחבורה הציבורית בביתר עילית, מתחדשת!

חברת 'קווים', בשיתוף עם משרד התחבורה ועיריית ביתר עילית, משפרת את מסלולי הנסיעה, מתגברת קווי אוטובוס חדשים ומוסיפה קו חדש – שיעקוף את פקקי התנועה במרכז ירושלים קו 8, שמחבר את גבעה ג' לשאר השכונות בעיר, יתבוגר משמעותית בתי הספר בצומת הרחובות הרב אבא שאול-אדמו"רי ויז'ניץ, זוכים לחיבור מהיר לגבעה א' וחיבור זמין לקווים העירוניים שנוסעים לרח' הרב שך הוקמה תחנה חדשה לקווי המוקדים, שתיתן מענה לגבעה ג' מסלול קו 298 הוארך, ויתן מענה למבקשים להגיע למרכז העיר ירושלים, מבלי להיכנס לפקקי התנועה באזור תחנה מרכזית ובר-אילן כמו כן, בתוך העיר הוקמה תחנה חדשה לקווי המוקדים, כדי להסיט את נקודת המוצא מאזור כיכר העיר כל הפרטים
ג׳ בניסן ה׳תשפ״ב
01:53

מתחדשים ומשפרים: חברת ‘קווים’ בשיתוף עם משרד התחבורה והעירייה, משפרת את מסלולי הנסיעה אל העיר וממנה, ורושמת שינויים מועילים במיוחד גם בתוככי העיר. תחנות נוספות הוקמו, מסלולים חדשים יוצאים לדרך, וגם הקווים הקיימים יתוגברו.

גולת הכותרת של ההתחדשות הוא מסלול קו האוטובוס לירושלים – קו 298, שיהפוך לקו 239. קו זה, שנסע עד כה מביתר לירושלים דרך כביש המנהרות ודרך חברון, משדרג את מסלולו ויגיע בסופו של המסלול לגבעת התחמושת.

מדובר בבשורה של ממש, בשל העובדה שרבים מהנוסעים לירושלים בקווים הסדירים, נאלצים להתמודד עם פקקי ענק שנוצרו בשנה האחרונה בצומת בר-אילן, ובאזורי התחנה המרכזית ובנייני האומה. קו זה, יעקוף למעשה את הפקקים והתושבים יכלו להגיע ליעדם במהירות וללא פקקי ענק.

חידוש נוסף שיצא לפועל הוא במסלול האוטובוס לקריית גת – קו 132, כאשר נוספה תחנה ביישוב קוממיות.

גם בתוך העיר ישנן בשורות של ממש: פעילותו של קו מס’ 8, תוגבר באופן מסיבי . מדובר בבשורה של ממש לתושבי שכונת ג’, שמעתה יזכו לשירות בתדירות גבוהה במיוחד ויוכלו להתחבר באופן מהיר לאזורים המרכזיים בעיר.

כמו”כ, תחנה חדשה הוקמה עבור כל קווי המוקדים בצומת הרחובות קדושת לוי-שלום רב. מסלולי הקווים העירוניים, 2,3,5,7, יוארכו לצומת הרחובות הרב אבא שאול-אדמו”רי ויזניץ’, וייתנו יתנו מענה לתושבי הרחובות הללו ורחובות נוספים באזור. רחוב הרב אבא שאול קיבל גם כן חיבור ישיר באמצעות קו מס’ 8, לגבעה א’.

רה”ע בירך על היוזמה הברוכה ואמר: “אנחנו מודים לחברת ‘קווים’ על שיתוף הפעולה. בעיר בה השימוש בתחבורה הציבורית הוא מס’ 1 בארץ, חובתנו וזכותנו לדאוג לתחבורה נוחה, מהירה ויעילה. השינויים שנעשו ישפרו מאד את מסלולי הנסיעה ויקלו משמעותית על הנסיעות אל העיר וממנה, וגם בתוך העיר עצמה”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות