/
/
הקלות בגזירות: יבוטל המס על משפרי דיור

הקלות בגזירות: יבוטל המס על משפרי דיור

שר האוצר ויו"ר ועדת הכספים סיכמו על צמצום היקף הגזירות בתקציב: ההעלאה הגורפת של מס ההכנסה ב-1.5% תבוטל ותוחלף בהעלאה מדורגת, מס הרכישה על משפרי דיור יבוטל וכך גם ההחלטה להטיל מס בריאות וביטוח לאומי על אמהות שאינן עובדות. היקף הקיצוץ בקצבאות ילדים יצומצם
י״ב באב ה׳תשע״ג
02:52

בנצי ליברמן

שר האוצר יאיר לפיד, וחבר ועדת הכספים עופר שלח, הגיעו לסיכומים עם יו”ר הוועדה, חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי לגבי צמצום של היקף הגזירות בתקציב המדינה בהיקף של 2 מיליארד שקל.

ההקלה כוללת ביטול של ההעלאה הגורפת של מס ההכנסה ב-1.5% והחלפתה בהעלאה מדורגת לפי המבנה הבא: עד הכנסה של 14 אלף שקלים בחודש, יעלה מס ההכנסה ב-1%, בין הכנסה של 14 אלף להכנסה של 22 אלף שקל בחודש יעלה מס ההכנסה ב-1.5% ומעל להכנסה של 22 אלף שקל בחודש יעלה מס ההכנסה ב-2%. 

 כמו כן, סוכם על ביטול ההחלטה להטיל מס שבח על רוכשי דירה שנייה (“משפרי דיור”); במקום זאת, יעלה מס הרכישה על דירות יקרות מ-5% ל-6% כאשר דירות יקרות יוגדרו כדירות שעלו יותר מ-4.5 מיליון שקל ולא יותר מ-5 מיליון שקל כפי שמוגדר כיום.

עוד סוכם על ביטול ההחלטה להטיל מס בריאות וביטוח לאומי על אמהות שאינן עובדות, וצמצום של היקף הקיצוץ בקצבאות ילדים. כדי לממן את הפשרות הללו החליטו באוצר להגביר את קצב משיכת הדיבידנדים מחברות ממשלתיות בשנה הקרובה.

 ממקורות באוצר נמסר כי למרות צמצום הגזירות, לא נפגעה מסגרת תקציב המדינה לשנים 2013-2014. כלומר, הממשלה תצליח לעמוד ביעד של קיצוץ 6.5 מיליארד שקל בתקציב 2013 ועוד 18 מיליארד שקל ב-2014 ותגדיל את הכנסותיה ממיסוי בהיקף של 14 מיליארד שקל ב-2014.

בעקבות הסיכומים בין לפיד, סלומיאנסקי ושלח, צפויה תמיכה בתקציב המדינה מצד ועדת הכספים, מה שיסלול את הדרך לאישורו של התקציב בשבועיים הקרובים. מליאת הכנסת חייבת לאשר את תקציב המדינה עד תחילת חודש אוגוסט, ולא – תיאלץ להתפזר ולקיים בחירות חדשות.

יו”ר האופוזיציה, ח”כ יחימוביץ’ (העבודה), מסרה בתגובה: “המאבק הנחוש של האופוזיציה, הכוללות את מפלגת העבודה ואת המפלגות החרדיות, והמעורבות הגבוהה של הציבור נושאים ברגעים אלה פירות ולפיד נאלץ להתקפל ולבטל גזירות שהתכוון להטיל, אולם העיקרון של נתניהו ולפיד, הטלת כל הנטל על מעמד הביניים ועל העניים בזמן שחברות הענק נהנות מפטורים וממתנות – נשמר. התמונה הכללית הקשה נותרה כשהייתה. על מעמד הביניים ועל העניים עובר בשעות אלה מכבש של גזירות שיהפוך את החיים לקשים מאוד ויפגע בכל מחוללי הצמיחה במשק”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות