/
/
הגה זה לא משחק ילדים

שלוש תאונות בשבוע אחד בעיר, ותמרור אזהרה אחד לכולנו

הגה זה לא משחק ילדים

יום שישי: תאונה ברחוב דרכי איש בעיר. ילדה בת 10 נפצעה במצב בינוני עד קשה יום רביעי: אוטובוס פגע בילד שרכב על אופניו ברחוב קדושת לוי והעיף אותו. הילד נפצע קשה גם כן בשבוע שעבר: התנגשות בין רכב פרטי לאוטובוס. אחד המעורבים פונה לטיפול רפואי שרשרת המקרים מדליקה שוב תמרור אזהרה בוהק: לעשות הכל כדי לשמור על החיים
ח׳ בסיון ה׳תשפ״ב
01:13

המלצות נוספות

אוטוטו זה כאן | 'ביתר דייס' מגיע לישורת האחרונה - וההתעניינות בשיאה

הכתובת על הכביש

יעקב מרגליות

אלה היו שעות מתוחות ועצובות בערב השבת האחרונה: רחוב דרכי איש הסואן, שבעיבורו נמצאים ה’שטיבלאך’ הידועים של הרב קארו – נחסם לתנועה, כאשר רכבי חירום, הצלה ומשטרה רבים גודשים את הכביש. במשך זמן רב ניסו מתנדבי צוותות הטיפול הנמרץ להציל את הילדה הקטנה, כבת 10, שנפגעה מרכב חולף וסבלה מחבלה רב מערכתית בראשה ובידיה.

המחזה היה מדאיג. שימי זונשיין ואברהם שנור, מתנדבי ‘צוות הצלה’ דיווחו על מה שראו עיניהם בזירה: “בהגיענו נמצאה ילדה כבת 10 שנפגעה מרכב. הענקנו לה סיוע רפואי ראשוני שכללו חבישות וקיבועים, עד להגעת צוות אט”ן של מד”א שמפנה אותה להמשך טיפול רפואיכשהיא סובלת מחבלה רב מערכתית ומצבה מוגדר בינוני עד קשה”.

בהמשך הועברה הילדה במצב בינוני עד קשה ל’הדסה עין כרם’, כאשר הציבור מתבקש להתפלל לרפואתה של הילדה בת שבע בת רעכיל. עוד שעות ארוכות לאחר התאונה התגודדו עוברים ושבים רבים במקום, משחזרים את התאונה ומדברים בדאגה רבה במכת התאונות שפקדה לאחרונה את עירנו רח”ל, בתפילה ובתקווה שהמסר יופנם ולא יהיו עוד תאונות.

לאחר יומיים ארוכים של לחץ וחרדה – שמחו תושבי העיר להתבשר כי במהלך החג התייצב מצבה של הילדה, והיא הועברה ממחלקת טיפול נמרץ למחלקה רגילה.

שלוש תאונות בשבוע

אלא שכאמור, התאונה הזו – לא הייתה היחידה שהתרחשה בשבוע שעבר בעירנו ביתר עילית. קדמו לכך שתי תאונות נוספות (!), בהן נפגעו ילדים הולכי רגל שפונו במצב בינוני וקשה.

במשך השבוע שעבר שוב הוזעקו צוותי ההצלה להעניק טיפול רפואי לילד כבן 11 שנפצע בתאונה בעת שרכב על אופניו ברחוב קדושת לוי פינת הרב שך בעיר. הילד נפגע מאוטובוס חולף שהעיף אותו, והוא נפצע באורח קשה. הציבור נקרא להתפלל עבור הילד בנימין זאב בן חנה ליבא לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

תאונה נוספת הייתה ביום רביעי, כאשר גורמי רפואה ממד”א ואיחוד הצלה הוזעקו בעקבות דיווח על תאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי שאירע ברחוב המגיד ממעזריטש פינת הר”ן, כאשר במקום נפגע הולך רגל שפונה לקבלת טיפול רפואי.

בכל המקרים האלה, הוזעקה גם המשטרה, כדי לטפל בזירה ולסייע לכוחות ההצלה להציל חיים. המחזה שנגלה לעיני השוטרים – היה מחריד. בשיחה ל’שערים’ אומר מפקד תחנת משטרת גוש עציון, מר ניר ליפשיץ: “בשבועות האחרונים אירע מספר תאונות דרכים בעיר, בהן נפצעו מספר ילדים בדרגות פציעה שונות. אנו קוראים לציבור ההורים לגלות אחריות, להדריך את הילדים לזהירות ולחצייה בטוחה של כביש במעברי חצייה ובליווי מבוגר.

“לציבור הנהגים אנו מזכירים על החובה לנהוג בזהירות, בהתאם לתנאי הדרך ובדגש על מעברי חצייה. לא להתעסק במכשיר הנייד ולהימנע מהיסח הדעת. ולציבור כולו אנו קוראים – לסייע לנו לקדם פרויקט זהירות בדרכים, בו ישולבו בחורים בוגרים והורים, אשר יסייעו לילדים בחצייה בטוחה של הכבישים.

“בימים הקרובים תתבצע ברחבי העיר  אכיפה של עבירות המסכנות חיים. לתשומת לב הנהגים. מדובר בהצלת נפשות! מחויבותנו לעשות מעשה ולמנוע את התאונה הבאה”.

תזכורת כואבת

למי שהספיק לשכוח, בשנים האחרונות חוותה ביתר כמה תאונות קטלניות שהסתיימו בצורה מחרידה. בשש השנים האחרונות נהרגו שלושה מילדי העיר ע”ה מאוטובוס חולף, בהם המקרה שאירע בחול המועד פסח לפני שלוש שנים, אז נהרג הילד ברוך אייזנברג ז”ל בן השלוש, תושב העיירה ניו סקווירא בניו יורק שהגיע עם הוריו לביקור חג עם משפחתו בעיר, ואוטובוס פגע בו בסוף רחוב החוזה מלובלין.

לפני כן קיפח הילד יצחק רוזנפלד ז”ל את חייו מפגיעת אוטובוס באותו הרחוב בעת שרכב על אופניים. בשנת תשע”ה נהרג הילד ישראל דוד ויינגרטן ז”ל בן הארבע, לאחר שאוטובוס פגע בו, וגם אז היה זה ברחוב החוזה מלובלין. על פי עדי ראייה שדיווחו אז על המקרה הטראגי – ישראל דוד ז”ל היה בכביש יחד עם אחיו, אך תושבת העיר שהבחינה בהם הצליחה לעצור את האח. ישראל דוד נותר על הכביש ועלה לעולם שכולו טוב.

לא להעכיר את האווירה באנו – אלא לעורר ולשוב ולעורר, להורים, לצוותי החינוך, לילדים עצמם – ובעיקר ובראש ובראשונה – לנהגי הרכבים הפרטיים והאוטובוסים: לפקוח שבע עיניים, ולעשות הכל כדי לייקר את החיים. והקב”ה יצילנו מכל פגע רע ויחזיר את כולנו לבתינו לחיים ולשמחה ולשלום.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות