/
/
/
המונים השתתפו בטישים ותפילות הקודש במחיצתו של כ”ק האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק שליט”א. #רשמים וסיקור#

המונים השתתפו בטישים ותפילות הקודש במחיצתו של כ”ק האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק שליט”א. #רשמים וסיקור#

המונים מכל רחבי העיר נהרו לשולחנו הטהור של #כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א# שבא לשהות בצל חסידיו בעיר >>> גולת הכותרת ב'טיש' של ליל שבת שנמשך עד סמוך לעלות השחר ואלפים השתתפו בו >>> כתב 'שערים' מציג: #רשמי הוד#
ו׳ באייר ה׳תשפ״א
23:30

המונים מכל רחבי העיר נהרו לשולחנו הטהור של #כ”ק האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק שליט”א# שבא לשהות בצל חסידיו בעיר >>> גולת הכותרת ב’טיש’ של ליל שבת שנמשך עד סמוך לעלות השחר ואלפים השתתפו בו >>> כתב ‘שערים’ מציג: #רשמי הוד#

@שמעון כהן

התרגשות גדולה אפפה את תושבי העיר עם בואו של כ”ק האדמו”ר מתולדות אברהם יצחק שליט”א לשבות בעירנו המעטירה ביתר עילית בשבת האחרונה, לסדר טהרה – לשבת שכולה טהרה וקדושה והתחזקות בעבודת השם בעיצומם של ימי הספירה ותיקון המידות.

הרבי מתולדות אברהם יצחק שליט”א, שנודע בעבודת השם המיוחדת שלו במסירות ובפרישות עילאית כחד מקמאי ושולחנותיו הטהורים מושכים המונים – נענה להפצרות החסידים ונעתר לעשות את השבת האחרונה בצל חסידיו המתגוררים ומתפללים בגבעה ב-2 בעיר. בשנים האחרונות חנכה החסידות, העומדת כאן בראשות אב”ד הקהילה הרה”צ רבי חיים מאיר קאהן שליט”א, את בית המדרש החדש, ברחוב החוזה מלובלין בגבעה ב’, מקום שמהווה מגדלור לעבודת השם בדרכה המיוחדת של החסידות הירושלמית, כאשר עשרות משפחות הצטרפו לאחרונה לקהילה ההולכת וגדלה.

ביום חמישי האחרון הגיע האדמו”ר לעיר, כאשר ראשית כל הוא עלה למעונו של רב העיר מורנו הגאון רבי חיים וייס, שקיבל את פניו בשמחה. מה נהדר היה לראות את שני גדולי ישראל משוחחים בדברי תורה וחסידות משך שעה ארוכה, כאשר בין היתר נסבה השיחה סביב העירוב המהודר בעיר. רב העיר אמר לאורחו הרבי, כי “בעוד שבירושלים אני מחמיר שלא לטלטל בשבת – בביתר עילית אני סומך לכתחילה, לאחר שבדקתי וגיליתי שהעירוב כאן הוא מהודר ביותר”.

#הודה זיווה והדרה

לאחר מכן פנה הרבי לבית המדרש ברחוב החוזה מלובלין, שם התפלל תפילת מנחה ולאחריה תפילת ערבית וספירת העומר בהתלהבות אש קודש. הרבי פנה לאכסנייתו ברחוב אדמו”רי ויז’ניץ, לקראת השבת שכולה חיזוק והתרוממות.

תפילות השבת עברו בבית הכנסת של החסידות, וגולת הכותרת הייתה בליל השבת – אז נהרו אלפים מכל רחבי העיר למתנ”ס פריימן, שם נערכו שולחנותיו הטהורים של האדמו”ר. בשעה 10:00 בלילה קידש האדמו”ר על הכוס, כאשר הטיש המיוחד נערך קרוב לשש שעות – עד סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, בשירות ותשבחות לק-ל חי ובדברות קודש המרוממים את הלב.

ב’טיש’ השתתפו רבני העיר שישבו בראש השולחן לצד האדמו”ר – בהם המרא דאתרא הגר”ח וייס, חברי הבד”צ הגר”י ברזובסקי והגר”ש איצקוביץ’, מנהיג קהילת המתמידים הגרב”מ מינצברג ועוד רבנים ואדמו”רים חשובים.

השבת המרוממת נחתמה בסעודה שלישית אפופת רגשי קודש, שבה קרא הרבי להתחזק בתיקון המידות ולקחת את רגעי ההתעוררות כדי להמשיך לעלות ולהתעלות במסילה העולה בית ק-ל.

במוצאי השבת עלה האדמו”ר לסעודת מלווה מלכה בביתו של הנדיב ר’ דוד רוטמן, מנהל ישיבת ‘תורת השם’, כאות הוקרה על היותו תומך תורה וחסד העומד לימין קהילת תולדות אברהם יצחק בעיר לצד מוסדות תורה וחסד רבים בעיר.

עד לערבו של יום ראשון עוד שהה כ”ק האדמו”ר שליט”א בעיר, כשהמונים צובאים על דלתות האכסניה ומתבשמים מדמותו ההדורה של אחד מגדולי צדיקי הדור שרושם ביקורו בעיר לא יימחה זמן רב, בתפילה ש’עוד ינובון בשיבה דשנים ורעננים יהיו’.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות