/
/
היענות לבבית

היענות לבבית

ה׳ בתמוז ה׳תשפ״ב
02:23

המלצות נוספות

במעמד רב רושם: נפתח מבצע שובבים ת"ת לבחורי הקהילות החסידיות בעיר

באסיפת חירום בלשכת רה”ע הוחלט: העירייה תפרוס חסות על הצבת המפעמים

בשעת אחר הצהריים של ערב שבת התכנסנו בלשכתו של ראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין. ערב קודם לכן התוודע ראש העיר למיזם ‘בלב אחד’, וכבר בבוקרו של יום שישי נקבעה פגישה לאותו יום אחר הצהריים. “חבל לדחות לשבוע הבא…” אמר רה”ע כשהוא מפנה זמן סמוך ונראה לכניסת השבת, לצורך הפרויקט שכולו הצלת נפשות.

ראש העיר פתח את האסיפה בדברים היוצאים מן הלב: “הגמרא אומרת בחולין, כי כל דבר שאסר לנו הקב”ה התיר לנו דבר דומה כנגדו, כמו דם שאסור מן התורה וכבד שטעמו כטעם דם – מותר. כך גם אסרה תורה דבר אחר, והתירה את מוח דג ‘שיבוטא’ שטעמו דומה, וכן הלאה. פעם שאל מאן דהו את הגאון רבינו חיים מבריסק זצוק”ל, שהרי אפיקורסות אסורה היא, ומה התיר לנו הקב”ה כנגדה? השיב לו הגר”ח על אתר – בנוגע למקרי צדקה וחסד. אם מזדמן מקרה של עשיית חסד וצדקה בממונו, אל יתעטף באמונה ואל ירגיע את עצמו ואת זולתו, בטענה כי ‘השם יעזור’ ואל לנו לדאוג. שלא יסתמך אדם במצב כזה על האמונה וייתפס בכך לחוסר מעש, אלא ינקוט יוזמה ויעזור ויסייע ככל שיכול.

“זה הרעיון שיש להפנים. בפנינו ניצב היום מיזם שאין דומה לו בחשיבות, יוזמה שכל כולה הצלת נפשות. זה הזמן לעשות מעשים, לא לדבר דיבורים ולהרגיע את עצמנו שבעז”ה לא יאונה לאף אחד בסביבתנו כל רע ואל לנו לחשוש ולחרוד מפני הבאות. שומה על כל אחד ואחד להיחלץ חושים, לעמוד לימין מובילי המיזם החשוב הזה, ולתרום את חלקו”.

ומדיבור למעשה – ראש העיר החליט, והעביר לאלתר לשלבי הביצוע, כמה צעדים למינוף היוזמה. ביניהם:

  • העירייה תקצה משאבים להצבת מכשירי דפיברילטור בכל המקומות העירוניים. בכללם: מקוואות, מתנסי”ם ושטיבלאך מרכזיים.
  • העירייה תפעיל תשתית לוגיסטית לניהול המיזם בהיבט הארגוני והמערכתי.
  • העירייה תפנה לכל מרכזי הקניות בעיר, אולמות השמחה והמרכולים הגדולים, בקריאה להתקין מכשירי דפיברילטור בתחומם.
  • העירייה תיזום בשיתוף עם צוות ההדרכה של ‘איחוד הצלה ביתר’, ערבי הדרכה למתנדבים מכל בתי הכנסת בעיר, בעברית ובאידיש.
  • העירייה תקצה משאבים לשם פרסום המיזם, והעמקת התודעה הציבורית בחשיבותו.
  • העירייה תעמיד את הצוות הטכני של העירייה לשם התקנת המכשירים והציוד הנלווה, לרבות שילוט הכוונה.

ראש העיר הכביר במילות הערכה ליוזמי הפרויקט המיוחד: לר’ חיים מאיר דושינסקי ור’ ברוך צוובנר הי”ו, לראשי ‘איחוד הצלה ביתר’ ר’ שמשון גרוסברגר ור’ יוסף רייניץ הי”ו ולארגון ‘רפואית מדיכל’ והעומד בראשה ר’ אורי הולצמן הי”ו על ההתגייסות יוצאת הדופן למען תושבי העיר, וחתם את האסיפה בקריאה נרגשת: “הגמרא במסכת חגיגה אומרת – ‘וחסרון לא יוכל להימנות, זה מי שנמנו חבריו לדבר מצוה והוא לא נמנה עמהם’. אני קורא מעומק הלב לידידינו מזכי הרבים גבאי בתי הכנסת, ולכל קהל הקודש מתפללי בתי המדרש. כאן נמנים חברינו לדבר מצווה, הזדמנות פז יש לנו להימנות עמהם, בואו כולנו נטה שכם למיזם שכל כולו הצלת נפשות, ונגביר את האהבה ואחדות הלבבות בעירנו שהיא סמל השלום, האחווה והערבות ההדדית. האמינו לי, שאף אחד אינו רוצה להימצא חלילה במצב בו רח”ל יבואו הדברים לידי מבחן והוא יבכה על לשעבר מדוע לא נמנה לדבר מצווה זו”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות