/
/
החל ההליך המשפטי בפרשת ‘קבוצות הרכישה’ בביתר

החל ההליך המשפטי בפרשת ‘קבוצות הרכישה’ בביתר

כ׳ במרחשון ה׳תשע״ג
13:30

בהליך משתתפות קבוצות הרכישה שהשתתפותן במכרזים האחרונים נפסלה * הסיפור המלא.

מאת: יוסף פרטיג

לרגע היה נראה שקבוצות הרכישה, שבונות בכל הארץ, יוזילו את מחירי הדירות המאמירים גם בעירנו ביתר. זאת עקב השתתפותן של מספר עמותות, בשלושה מכרזים שהוצאו בשנה שעברה לשיווק, ביניהם פרויקט של דירות קוטג’ ברח’ קדושת לוי פינת מהרי”ץ. אך ללא הודעה מוקדמת פסל משרד השיכון את השתתפות העמותות במכרזים והעניק את הזכיה לקבלנים שהתמודדו.

אחד מראשי העמותות מסביר ל”שערים” מה קרה פתאום: כשיצאו המכרזים בררנו במשרד השיכון אם תאושר השתתפותן של העמותות במכרז. התשובה היתה חיובית, ואנו קפצנו על המציאה וגיבשנו קבוצה איכותית ועורך דין מומחה שילווה את העמותה. אכן, הרעיון צבר תאוצה ורבים השקיעו אצלנו את מיטב כספם והונם (20,000 ₪ – שיוחזרו במקרה של דחיית העתירה), כשאנחנו מגישים את כל הניירת כדרוש בחוק ומשקיעים הון רב להרצת העניין.

“כנהוג טרם פרסום התוצאות, נערך ‘סיור קבלנים’ בו הוצגו השטחים העומדים למכרז כדי שכולם ידעו על מה מדובר. כמובן שבתור נציגי העמותה הוזמנו גם אנו ונכחנו בסיור. מיד בהתחלה שמנו לב שנוכחותנו אינה נושאת חן בעיני ה’אליטה’ הקבלנית, אשר לטשו בנו עיניים במשך כל הסיור. היה ברור לנו שהם אינם מעוניינים שנתמודד, מסיבות ברורות. במהלך הסיור, כשסיירנו באחד המגרשים, הסביר נציג משרד השיכון על המרכז המסחרי אוותו אמור הזכיין לבנות במקום לטובת המתיישבים. את אותו רגע ניצלו הקבלנים ופחתו בשאלה – הרי עמותות בניה הן מלכרי”ם – ללא כוונת רווח, ומרכז מסחרי הוא כולו רווחים, אז מה העמותות עושות כאן? על אתר נפסלה השתתפותנו במכרז, על אף שהתמודדנו על מגרש אחר בכלל…

כאמור הגישו העמותות תביעה משפטית, בכדי להפוך את הגלגל ונסות להסביר את עמדתן. בימים אלו הגישו כל הצדדים את עמדתם לביהמ”ש, שאמור להכריע בין הצדדים.    

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות