/
/
החגיגה של ביתר

רגע לפני הגבלות האומיקרון וגל ההתייקרויות הצפוי במשק: ימי 'ביתר דייס' מתזזים את העיר

החגיגה של ביתר

הלקוחות מסתערים, בעלי העסקים מוזילים - והשבוע הזה הוא הזדמנות אחרונה לפני עליית המחירים שהמשק הישראלי צפוי לחוות בשנת הכספים שתחל בשבוע הבא >>> יצאנו לשטח וגילינו לקוחות שבאים אפילו מחוץ לביתר כדי ליהנות מחגיגת ההטבות >>> רה"ע רובינשטיין ל'שערים': "כולנו מחויבים בערבות הדדית. תושבי העיר מאוחדים לסייע לבעלי העסקים, לרכוש תוצרת מקומית בהנחות מרשימות ולאפשר לבעלי העסקים להתפרנס בכבוד"
כ״ד בטבת ה׳תשפ״ב
17:51
ביתר DAYS

יעקב מרגליות

רגע לפני גל ההתייקרויות במשק הצפויות להיכנס לתוקף בשנת הכספים 2022 – ביתר עילית שוברת את השוק: ה’ביתר דייס’ – ימי המכירות האטרקטיביים שהפכו לאחת ההצלחות הכלכליות הגדולות באזור כולו – יצא אתמול (יום א’) לדרך, ומאות העסקים המשתתפים במיזם מספרים על התרגשות ותכונה רבה בכל מקום בעיר.

ה’ביתר דייס’ הפך בשנים האחרונות למסורת מקומית. אלפי תושבי ביתר (וגם אורחים מחוצה לה שלא רוצים לוותר על ההזדמנות) – מסתערים על מדפי החנויות המשתתפות במבצע שהפך למעין ‘בלאק פריידי’ מקומי כשר למהדרין, שנושא בחובו הזדמנות כפולה: גם עבור הרוכשים שיכולים להצטייד מכל טוב במחירים מצחיקים – וגם עבור המוכרים, בעלי עסקים קטנים תושבי ביתר עילית, שמקבלים הזדמנות לרוקן מדפים ולסיים את שנת הכספים עם שורת רווח גדולה יותר.

עיתוי ה’ביתר דייס’ השבוע מתרחש בזמן מיוחד – רגע לפני גל ההתייקרויות בכל ענפי המשק, שעליה דוּוח בהרחבה בעיתונות הכלכלית במדינה. הסיבה להתייקרויות – מיסי התקציב של 2022, וכניסה לתוקף של הגבלות הממשלה עקב זן האומיקרון של נגיף הקורונה. כפי שדווח בתקשורת, הממשלה צפויה להכריז על שורת צעדים מגבילים, שגם יצמצמו את היקף המסחר וגם יובילו – כפי שהתרגלנו בשנתיים האחרונות – להתייקרות נוספת ולמחסור במוצרים שונים.

אבל ה’ביתר דייס’ הפך בשנים האחרונות למסורת שעליה לא מוותרים בעיר – בכל מצב ובכל הגבלה: לפני שנתיים, כשיצא לדרך המיזם שהטריף את העיר והביא לעלייה עצומה במכירות בכל ענפי הצריכה בעיר, וכל זאת במחירים מצחיקים שאתגרו אפילו את ה’בלאק פריידי’ האמריקאי – אף אחד לא חזה שיחלפו חודשים ספורים והעולם ישתגע בגלל נגיף קטן שישנה את סדרי העולם. בשנה שעברה נערכו המכירות רגע לאחר שהוסרו חלק מההגבלות והסגרים, ואילו השנה – ה’ביתר דייס’ מקדים גל של הגבלות במשק שעליהן דנים בימים אלו בקבינט הקורונה.

הגל שלפני האומיקרון

העסקים בעיר ביתר עילית נפגעו עמוקות מהסגרים החוזרים ונשנים בשנתיים האחרונות, ודווקא לכן – ה’ביתר דייס’ שהחל השבוע בתנופה מהווה הזדמנות שלא תחזור, רגע לפני אי ודאות נוספת שמביא בכנפיו גל האומיקרון, שמביא את הממשלה לשורה של הגבלות במשק.

“האתגר הזה הוא מנוף. הזדמנות של ממש. גם משקם את העסקים המקומיים אחרי חודשים של דשדוש במכירות – וגם יאפשר לתושבים להצטייד במחירי ‘ביתר דייס’ רגע לפני ההתייקרויות של שנת הכספים החדשה”, אומר לביתר דוד, בעל עסק לממכר בגדים בגבעה ב’ בעיר.

עוד בעל עסק מוסיף: “כדאי מאוד שהתושבים יידעו – ההוזלה שאנחנו עושים בשבוע ה’ביתר דייס’ היא מאוד לא קלה עבורנו, היא עשויה להיות על גבול חוסר הרווחיות, אבל ככל שיגבר זרם הקונים, כך יהפכו המבצעים לרווחיים עבורנו, וכמובן – משתלמים מאוד עבור הלקוחות. זה הזמן לחזק את העסקים המקומיים ולעודד את מבצעי ה’ביתר דייס’, שיניעו את המשק המקומי קדימה”.

כמיטב המסורת של השנים האחרונות – ‘שערים’ נרתם לטובת היוזמה החשובה – אפשר לומר שאפילו המרגשת – ומלווה את השבוע הזה בסקירה נרחבת. זאת לצד החוברת הפרסומית של מיטב העסקים המשתתפים בשבוע הזה, אשר הופק על ידי בית ‘שערים’ והגיע לבתיכם במוצ”ש שחלף.

ובכן, עם תחילתן של ימי המכירות ההיסטוריים – ולנוכח המצב הכלכלי המיוחד השנה – יצאנו לבדוק מה קורה בשטח. בכתבה הנרחבת הזו נביא לכם את המראות והקולות מהשטח הביתרי המבעבע והנלהב סביב היוזמה המיוחדת של חיזוק הדדי – הן של העסקים והן של הצרכנים.

הֶיוּ עימנו.

whatsapp image 2021 12 28 at 163702

ישמעו ירושלמים ויבואו 

נכון לאתמול (יום א’) תמונת המצב בעיר – מעוררת תחושה מרנינה של ממש בליבו של כל מי שעֵר לאתגר שעימם מתמודדים העסקים בעיר. תושבי ביתר מצביעים ברגליים, ממלאים את החנויות ורוכשים בעין יפה, מכל הבא ליד, תוך שהם נהנים ממבצעים היסטוריים והטבות ענקיות. 

כבר בתחילת הסיור בשטח – שמחנו לקבל מבעלי העסקים משוב חיובי ומעודד: מסתבר, שרוב  העסקים בעיר כבר הצטרפו ליוזמה ומציעים ללקוחות הנוהרים בהמוניהם בהתלהבות ושמחים על ההזדמנות ליהנות ממחירים זולים וחסרי תקדים באמת. הם מרוקנים מדפים, מקבלים מוצרים מבוקשים במחירים מצחיקים, ומסייעים לבעלי העסקים לרוקן מדפים ולסיים את מחזור הכספים השנתי בכבוד.

אין ביטוי מרגש יותר לערך הערבות ההדדית – שתושבי ביתר עילית מצטיינים בו לאורך השנה כולה, ובמיוחד בימים אלו – ימי ה’ביתר דייס’ החגיגיים. בעלי העסקים מדווחים ל’שערים’ על הסתערות היסטרית שהחלה בכ-300 העסקים שמשתתפים בימי המכירות חסרי התקדים בצורה ובמתכונת של השנה הזו.

והנה עוד תופעה מעניינת: בעלי העסקים עדים לתופעה של לקוחות רבים מחוץ לביתר שמרימים טלפון ומתעניינים האם המבצע מיועד גם למי שאינם מתגוררים בעיר. מסתבר ש’חברך חברא אית ליה’, לכל אחד מתושבי ביתר יש בני משפחה ומכרים מירושלים, בית שמש וריכוזים נוספים – ורבים מהם מדווחים למכרים את תכונת המכירות השווה בעיר. וגם הם – לקוחות מחוץ לעיר – רוצים ליהנות ממחירי הרצפה החד פעמיים. ההערכה היא כי הגל הזה צפוי להתגבר בימים הקרובים. גם התושבים מופתעים מהנחות הענק והמבצעים המשמעותיים – ומרוקנים את המדפים.

בעלי העסקים נהנים כמובן מזרימת ההמונים אל מרכזי המכירות בעיר. ל’שערים’ נודע, כי ישנם עסקים שעושים מבצעי פתע – בהתאם להתעניינות ולביקוש. “כדאי לכם להיות בהיכון ולקוות שלא ייגמר המלאי עד שתתעדכנו במבצעים”, אמר אחד מבעלי העסקים. .

ממד ההפתעה הזה – לא פוסח על הלקוחות: “אני נהנה מכך שפתאום אני יכול לממש המון תכניות צריכה שבעדר תקציב הולם התעכבתי עד עכשיו עם המימוש שלהן”, אמר יהודה, לקוח נלהב שפגש אותנו באחת החנויות בכיכר העיר. “המבצעים כל כך טובים”, הוא מתלהב.

מה היתרונות שאתה מוצא ב’ביתר דייס’? – שאלתי אותו בעודו בוחר סריג חורף מחמם ואופנתי.

“היתרונות הם רבים: אני קונה בעירי, מחזק אברך תלמיד חכם, והמחיר לגמרי מפתיע, אני התרגלתי לא לקנות בחנויות, ומשום מה הקמפיין משך אותנו לבדוק, והנה הופתענו, זה פשוט תופעה מדהימה בעיני לראות את התושבים מרוקנים מדפים. אני מקווה שיישאר משהו לאלו שיגיעו בימים הבאים”.

אבל ההפתעה ציפתה לנו כשפגשנו בחנות אחרת משפחה שלמה שבכלל לא מתגוררת בביתר עילית. זהו סיפורה של משפחת פ’ מבני ברק: “באנו מבני ברק, משפחה ברוכת ילדים, ופשוט הופתענו. נכנסנו לחנות, ואנחנו מגלים שיש לנו תקציב לקנות לילדים את כל מה שצריך – הכל מבלי לשוטט במקומות שלא כל כך מומלצים או להזדקק לטובות של רשות הדואר”.

סערה בקו המשפחתי

כפי שכבר הבנתם, העסקה משתלמת לכל הצדדים. תושב אחר מספר ל’שערים’ על מחירים אותם הוא מכנה “הזויים” בחלק מהעסקים, שלקחו את העניין ברצינות ופשוט ‘שחטו’ את המחירים: “אני מנהל קו משפחתי שכל בני המשפחה המורחבת מחוברים אליו, עם הודעות ועדכונים שרלוונטיים למשפחה שלנו. בימים האלה אני פשוט מעלה את המחירים והמבצעים בקו המשפחתי, והתגובות הם פשוט הלם.

“מסתבר”, אומר מנהל הקו המשפחתי, “שביתר עילית מספקת בביתר דייס – מחירים כאלה שאין להם מתחרים בכל הארץ. אבל יש גם פה ושם אכזבות, הוא אומר, ומכוון לחנויות הבודדות ממש שלא ממש התחברו לביתר דייס במתכונת הנכונה: “לצערי נתקלתי בשתיים-שלוש חנויות שלא הבינו במדויק את הקונספט. הן מפרסמות על מבצעים כשזה לא בדיוק קורה במציאות. אבל אלה היוצאים מן הכלל – שלא מלמדים על הכלל. חשוב מאוד שגם הם יפנימו את מה שהפנימו לפי התרשמותי רוב החנויות בעיר שמשתתפות ב’ביתר דייס’: מדובר במשחק הדדי לגמרי. מחירים ודילים טובים? אנחנו פה; לא? אז עוברים לחנות הבאה. כבוד לבעלי העסקים, לעירייה, לראש העיר ולפורום העסקים על היוזמה הנפלאה”, הוא מסכם בהתרגשות.

כפי שכבר דיווחנו לכם – להצלחה הזו חברו גורמים רבים באופן מופלא, ובשורות הבאות ניתן ביטוי הולם למובילי היוזמה ולמי שדחפו אליה בכל הכוח.

לפני כן, הנה מסר חשוב מ’פורום העסקים’ שפועל רבות בחזית הזו, לצד העירייה והעומדים בראשה: “אם חשבתם לקנות דברים לקראת חתונה, או שיש לכם אירוע בחורף – הקדימו את ההזמנות לשבוע הזה. אפילו להזמין צלם או שירות אחר לאירוע מתקרב – רוב ככל העסקים נותנים הנחות והטבות וגם מתנות בשבוע הזה, במסגרת האווירה הכללית של המבצעים וההנחות, כאשר חלק גדול של נותני השירות בעיר כמו טכנאי מכונות וכדומה – יצאו גם הם עם מבצעים.

“אז מצאתם דיל טוב? מבצע שאסור לוותר עליו? אל תמנעו טוב ממכריכם. ספרו להם. שתפו אותם, כך שהחגיגה הגדולה בביתר תפרוץ החוצה והתושבים מחוץ לעיר יגיעו לכאן ויחזקו את העסקים, וכך כולנו נרוויח מהימים המיוחדים האלו.

ביתרים קונים בביתר

ל’שערים’ נודע, כי כלל בעלי העסקים בעיר קיבלו מבעוד מועד עדכון מפורט על פרטי הרעיון, לצד הדרכים להצטרפות אל היוזמה העירונית. בפני בעלי העסקים הודגש שבשום אופן אסור להם להפסיד; המטרה היא שהם ירוויחו, אבל שיעשו זאת בצורה שגם הלקוחות ירוויחו. לכן הומלץ להם לפנות לסוכני המכירות שלהם ולבקש מהם מחירים מיוחדים עבור ימים אלו. בסייעתא דשמיא – הרעיון עבד מעבר לצפוי. המחירים מדהימים ממש, ומדובר במבצעים שלא יחזרו על עצמם. הם תקפים רק לשבועיים אלו, ויש כאלו  שיהיו רק לחלק מהימים או אפילו לשעות בודדות בלבד. שווה לעקוב ולנצל את ההזדמנות.

הרעיון שמאחורי היוזמה בתקופה זו – זו הקִרבה לסוף השנה האזרחית, כאשר רוב בעלי העסקים נמצאים לקראת סיום שנת המס. מכירה של מוצרים במחיר מוזל חוסכת להם זמן ובירוקרטיה, וגם מזרימה להם הון עבור קניות לשנה החדשה. כאשר רק אחד עושה זאת זה נראה לא טוב – ועלולים לחשוב שמא העסק נמצא חלילה בהפסדים וכדומה. לצד זאת, לאיש אין סיבה להוריד מחירים בצורה דרסטית ולהכניס את השוק לתחרות ולצמצם את הרווחים. אבל כאשר רוב ניכר של בעלי העסקים מצטרפים לחגיגה – הכול נראה אחרת.

‘שערים’ פנה לדוברות העירייה כדי להבין איך הכל התחיל, וקיבלנו תיאור מפורט: “ההכנות למיזם התחילו בעצם כבר לפני כשנה – מיד כאשר הסתיימו האירועים של השנה שעברה. המטרה היא אחת – לגרום לתושבי ביתר לערוך את הקניות שלהם בתוככי ביתר עילית. יש תושבים שפשוט מקובעים לקניות מחוץ לעיר וחבל. יש בעיר כל הרבה מה להציע. העיר כבר לא כפר או עיר פריפריאלית. ביתר עילית היא עיר ואם בישראל. הקרבה לירושלים שזה מעלה גדולה – אבל  ביתר צריכה להיות חזקה. היא תהיה כזאת כאשר התושבים ייחשפו לחיי המסחר השוקקים בעיר.

“כחלק מהראייה הזו – מזה כמה שנים שהעירייה שמה דגש לעידוד הקניה בתוך העיר וחיזוק העסקים שבה, אם זה בוועידות העסקים השנתיות, ואם זה הגמ”ח לעסקים שזה כבר השנה השלישית שהוא פועל. לכך מצטרפת יוזמת ‘ביתר דייס'”, מסכמים בדוברות העירייה.

הזדמנות בלתי חוזרת

‘ביתר דייס’ מעניק לתושבי העיר הזדמנות של פעם בשנה, לקנות בזול, להפגין סולידריות ולתמוך בעסקים העירונים אחרי חודשים לא פשוטים בכלל. כלכלה עירונית חזקה הוא דבר מבורך גם עבור התושבים, שנהנים מאיתנות פיננסית בעירם. לא כן כאשר העסקים בתוך העיר כתוצאה מקניות בחוץ – התוצאה היא סגירתם של עסקים, צמצום ההיצע ועליית מחירים. עידוד הקניה בתוך העיר צריכה אפוא להיות מטרה של כל אחד ואחד מאיתנו.

לסיכום: יש לכם עסק ולא הסתפקתם להצטרף ל’ביתר דייס’? זה הזמן לבשר שעדיין לא מאוחר לגמרי: ההצטרפות היא פשוטה מאוד. צריך פשוט להכריז על מבצעים מיוחדים לרגל ה’ביתר דייס’, וליהנות מגל של לקוחות שיפקדו את חנותכם. צרו קשר עם ההפקה ונדאג לכם לערכה ולכל הדברים שיעזרו לכם להצליח

ועוד משהו: השנה כל עסק עושה הגרלה משלו על שלל מוצרים שווים ואיכותיים. בעל העסק קובע על מה תתבצע ההגרלה, ומאיזה סכום-קנייה תהיה אפשרות להשתתף בהגרלה, כאשר אותה קופסת הגרלות תמשיך לשרת את התושבים בהמשך הפעילות בימי החנוכה.

עכשיו רק אתם, הקוראים, צריכים להצטרף ולאפשר את ההצלחה הדו-צדדית הזאת – של העסקים, ושל הלקוחות. זו הזדמנות שלא תחזור – בטח במתכונת המיוחדת הזאת.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות