/
/
האם ההקפאה חוזרת?

האם ההקפאה חוזרת?

בניגוד לכל ההצהרות וההבטחות, בכירים במסדרונות העירייה מאשרים לשערים: "ככל הנראה לא יאושרו בעתיד הקרוב תכניות ומכרזי בניה חדשים בירושלים ויש"ע כולל בביתר עילית". לטענתם, ההקפאה הנוכחית- שלא כוללת את המתחמים המאושרים שיצאו כבר למכרז- כבר יצאה לדרך.
ו׳ בסיון ה׳תשע״ג
18:27

בניגוד לכל ההצהרות וההבטחות, בכירים במסדרונות העירייה מאשרים לשערים: “ככל הנראה לא יאושרו בעתיד הקרוב תכניות ומכרזי בניה חדשים בירושלים ויש”ע כולל בביתר עילית”. לטענתם, ההקפאה הנוכחית- שלא כוללת את המתחמים המאושרים שיצאו כבר למכרז- כבר יצאה לדרך.

אם הטלתם עד היום ספק במשמעות ביקורו האחרון של נשיא ארה”ב ברק אובמה בארץ הרי שעתה הולכת ומתבהרת התמונה: על פי הדיווח בכלי התקשורת השבוע, בפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לשר הבינוי והשיכון אריאל, שעסקה בין היתר בנושא מכרזי בנייה, הורה נתניהו להקפיא באופן זמני את ההליכים הנוגעים ליהודה ושומרון.

לידיעה זו קיבלנו השבוע אישור מפתיע מגורמים בכירים בעיריית ביתר אשר אישרו לנו שככל הנראה לא יפורסמו בעתיד הקרוב מכרזים חדשים בביתר מלבד המכרזים שכבר פורסמו בעבר, שככל הנראה בנייתם אכן תאושר.

השאלה העיקרית הינה כמה זמן תמשך הוראה זו.

מקפלים את הבית

נזכיר כי לפני ימים אחדים הבהיר השר אריאל כי במידה ולא יכלול תקציב המדינה תקצוב של פרויקטים ביהודה ושומרון שהובטחו, כדוגמת קידום הבנייה בין ירושלים למעלה אדומים, לא תתמוך מפלגתו בתקציב המדינה, אולם כעת נראה שב”הבית היהודי” ייאלצו לבלוע את הצפרדע שמניח נתניהו לפתחם.

בדיווח בכלי התקשורת מצוטט פקיד ממשלתי בכיר: “מרבית ממכרזי הבניה מוכנים וניתן לפרסמם בכל רגע. אך ביקור הנשיא האמריקני אובמה בארץ, והמאמצים של שר החוץ האמריקני קרי לחדש את התהליך המדיני הם שמונעים, ככל הנראה, את מימוש ההבטחה”.

תגובתו של השר אריאל לדרישת נתניהו לא הושגה, כמו גם תגובת לשכת ראש הממשלה.

הכחשה

בהקשר זה מעניין לציין שלמרות הדיווחים האחרונים, בראיון שהעניק בסוף השבוע סגן שר הביטחון דני דנון לכלי תקשורת הכחיש הוא את הדברים.
דנון, המזוהה עם האגף הימני בהליכוד, שולל בדבריו את השמועות שנפוצו ביהודה ושומרון אודות הקפאת בנייה יהודית. לדבריו “כל מי שמעוניין לאשר תכנית בנייה כחוק ביו”ש מוזמן אלי באופן אישי וישיר, ואנחנו נקדם את הבנייה ביהודה ושומרון. בדיוק בשביל זה נבחרנו. אנחנו לא תחת שלטון ברק או שלטון השמאל”. דנון הוסיף כי המחויבות של הממשלה ליהודה ושומרון ברורה, ובהתאם לכך גם המחויבות להמשך הבנייה ביו”ש.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות