/
/
ברכת הדרך: מביתר לטלז סטון

ברכת הדרך: מביתר לטלז סטון

אחר שקיבל את ברכת הדרך ממרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א – עומד יצחק רביץ סגן ראש העיר ויו"ר 'דגל' בביתר להתמודד על ראשות המועצה בקרית יערים טלז סטון * הרוחות שם סוערות, ראש המועצה המכהן בטלז סטון כבר הכריז על ריצה לקראת קדנציה נוספת * אולם הברכה התקבלה, ואולי לראשונה מזה שנים רבות יוחלף ראש המועצה בפרבר הליטאי של ירושלים ב'פנים חדשות' היישר מביתר * ימים יגידו
א׳ בתשרי ה׳תשע״ט
19:44
בחירות מקומיות

אחר שקיבל את ברכת הדרך ממרן הגר”ח קנייבסקי שליט”א – עומד יצחק רביץ סגן ראש העיר ויו”ר ‘דגל’ בביתר להתמודד על ראשות המועצה בקרית יערים טלז סטון * הרוחות שם סוערות, ראש המועצה המכהן בטלז סטון כבר הכריז על ריצה לקראת קדנציה נוספת * אולם הברכה התקבלה, ואולי לראשונה מזה שנים רבות יוחלף ראש המועצה בפרבר הליטאי של ירושלים ב’פנים חדשות’ היישר מביתר * ימים יגידו

שלמה פרידמן

כבר לפני מספר חודשים, כשנערכו בקרב ‘דגל התורה’ שבעיר בחירות פנימיות על ראשות המפלגה, והיו”ר הקיים פינה את מקומו לטובת מי שנבחר, החלו השמועות מדברות על היתכנות להעמיד את ר’ יצחק רביץ בראשות מועצת קרית יערים היא טלז סטון.

בתנועת ‘דגל התורה’ בדקו אז עם רבני טלז סטון ובכירי המועצה היתכנות להביא את יו”ר דגל התורה היוצא, כמועמד מוסכם שיחליף את ראש המועצה הוותיק, אברהם רוזנטל.

הבדיקה הגיעה לאחר שבישיבת הנהלת ‘דגל התורה’ שהתקיימה בשבוע שעבר התבטא יו”ר התנועה חה”כ גפני כי רוזנטל יוחלף בקדנציה הקרובה ואמר כי “יש שלוש אופציות פתוחות: או שרוזנטל ימשיך, או שאולי נביא מועמד מבחוץ או מועמד מבפנים. בכל מקרה צריך לדעת שהכול ייעשה בתיאום גם עם הרב, גם עם ראש המועצה וגם עם הציבור”.

משה גפני, יו”ר דגל התורה הארצית התבטא אז ואמר כי “זה מאוד מורכב, אבל אנחנו, כ’דגל התורה’, יש לנו אחריות למקום הזה ונעשה הכל כדי שכולם יצאו מרוצים ויהיה תיאום עם כולם”.

ימים עברו. היו”ר הקיים בטלז סטון כבר הכריז על ריצה לקראת קדנציה נוספת בראשות המועצה. אולם בחלונות הגבוהים במפלגת דגל התורה חושבים אחרת. לקראת סוף השנה, באחד מימי הסליחות ערב ראש השנה, התקבל רביץ אצל מרן הגר”ח קניבסקי שליט”א וקיבל את ברכתו להתמודד לראשות המועצה.

הברכה הוענקה, לאחר שרביץ נפגש מספר פעמים עם ח”כ אורי מקלב, וגם עם הגאון רבי נתן זוכובסקי, חבר ועדת הרבנים הארצית של ‘דגל’, כדי לדון במועמדותו.

אלא שגם אברהם רוזנטל, ראש מועצת יערים-טלזסטון המכהן, ביצע מהלכים וקבע עובדות, כפי שפורסם ב’חרדים’: יומיים לפני הינתן ברכת הגר”ח קנייבסקי לרביץ, הוא קיים ישיבת היערכות ראשונה לקראת פתיחת מערכת הבחירות ביישוב, ובישר כי הוא מתמודד לכהונה נוספת.

בבסיס החלטתו של רוזנטל עמדה שיחת טלפון שקיים עם יו”ר ‘דגל’ משה גפני. רוב השיחה בין השניים נסבה על הצלחתו של רוזנטל – המכהן כראש המועצה כמעט מעת ייסוד היישוב, ורק בחלקה האחרון הובלעה ההצעה לפיה יש להכניס כוחות צעירים חדשים – ולבצע החלפה בצמרת. רוזנטל בחר, כך נראה, להיצמד לפתיח.

המצב הפנימי ב’דגל’ סבוך: מצד אחד, יצחק רביץ לא ממש רוצה ליטול בכוח את העיר מידי ראש המועצה הוותיק. מצד שני, נראה כי ב’דגל’ די נחושים להכניס רוח צעירה למקום. מצד שלישי, קשה לקברניטי ‘דגל’ לבשר לראש המועצה המכהן שתם עידן.

אחד מעסקני ‘דגל’, כשהתבקש למפות את המצב, אמר כי “כמו עם יצחק פינדרוס, המועמד המונח על המדף של ‘דגל’ וש”ס, שכבר היה אצל הגר”ח וקיבל את ברכתו לריצה באלעד, ובכל זאת זה ‘נתקע’ עם מו”מ, כך גם עם רביץ. הברכה אצל הגר”ח לא אומרת שבסופו של יום המועמד יוצב במאה אחוז. קודם כל הוא מתברך, ואז ממצים את ההליכים פוליטיים. ברגע שהם ימוצו – תתפרסמנה הברכות”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות