/
/
בקרוב: פטור מלא מתשלום על עגלה בתחבורה הציבורית

בקרוב: פטור מלא מתשלום על עגלה בתחבורה הציבורית

הפטור המלא יינתן בקווי השירות העירוניים, כולל ביתר עילית, וברכבת הקלה בירושלים. הפטור יחול במשך רוב שעות השרות של הקווים למעט שעתיים בשעות הבוקר המוקדמות, בזמן של נסיעות שיא בתחבורה הציבורית
י״ב באב ה׳תשע״ג
03:08

בנצי ליברמן


בשורה טובה לציבור האמהות: שר התחבורה ישראל כץ חתם השבוע על צו הפוטר מתשלום דמי נסיעה עבור עגלת ילדים באוטובוסים העירוניים וברכבת הקלה.

עד כה ניתן פטור מתשלום דמי נסיעה באוטובוסים עבור עגלת ילדים מקופלת ואילו עבור נסיעה עם עגלת ילדים פתוחה ניתנה הנחה של 50% שאותה יזם השר כץ לפני כשנתיים.

הפטור מתשלום עבור עגלת ילדים יינתן בקווי השירות העירוניים, כולל בביתר עילית,  וברכבת הקלה בירושלים ויחול במשך כל שעות השרות של הקווים למעט בין השעות 07:00 עד 09:00 בבוקר שהן שעות השיא של התחבורה הציבורית.

הסיבה לצו ניתנה בעקבות תלונות על כך שהחיוב הוא לא מידתי, כשעל עגלת קניות, לדוגמה, אין צורך לשלם כלל. התלונות הגיעו  לועדת השרים לענייני חקיקה ושם הורו לשר להסדיר בצו הפיקוח את הפטור מתשלום על עגלת ילדים גם במקרה שהיא פתוחה.

צו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים הפוטר מתשלום עגלות ילדים הועבר לחתימת שר האוצר, ועם פרסומו ברשומות הוא יכנס לתוקף. על פי ההערכה הפטור ייכנס לתוקף בתוך כחודש ימים.
בתוך כך, המפקח על התעבורה במשרד התחבורה אמור לשלוח בימים הקרובים חוזר לכל חברות התחבורה הציבורית ברחבי הארץ המפעילות את קווי האוטובוסים העירונים שבו הם נדרשים להיערך בהתאם וליידע את נהגיהן על הפטור מתשלום.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות