/
/
בקבוק תבערה הושלך לעבר רכב חולף סמוך לביתר

בקבוק תבערה הושלך לעבר רכב חולף סמוך לביתר

ט״ז באייר ה׳תשע״ג
08:43

בקבוק התבערה פגע ברכב לא רחוק מהכניסה הצפונית לעיר ביתר, ובנס לא התלקח על יושביו. גורמי ביטחון ואנשי ציבור מתריעים על “אינתיפאדה שקטה” של הפורעיםהפלסטינים המסכנת באופן מוחשי את חייהם של תושבים ביו”ש.

מקרה חמור ארע בתחילת השבוע בסמוך לביתר עילית, והפעם בסמוך לכניסה לישוב ‘הדר ביתר’, השוכן סמוך ונראה לעירנו, בעת שפורעים ערבים השליכו בקבוק תבערה מאולתר לעבר רכב ביתרי שחלף במקום. נהג הרכב הבחין במתרחש והמשיך בנסיעה מהירה תוך שהוא ממהר לעדכן את כוחות הביטחון. הבקבוק אכן פגע ברכב אך  באורח נס, לא התלקח. מיד עם קבלת  האירוע יצאו למקום רכביי ההצלה והביטחון אך למרבה הצער לא הצליחו הם לעצור את הפורעים ובשלב שני תוגברה ההבטחה במקום.

זה מספר מחודשים שהפלסטינים מחממים את הגזרה ביו”ש באמצעות “אינתיפאדה שקטה”, שזוכה למעט מאוד התייחסות בכלי התקשורת, כאשר המוני פלסטינים מוסתים מתפרעים במוקדים רבים ביהודה ושומרון תוך התנגשות עם כוחות הביטחון. כמו”כ הם מבצעים  מארבים של יידוי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה אל רכבים ישראלים חולפים.

מטרת “האינתיפאדה השקטה” היא לדעת רבים יוזמה מכוונת של בכירים פלסטינים, המנסים לעורר את התעניינות דעת הקהל העולמי, כדי לגרום ללחץ בינלאומי על ישראל לסגת מהשטחים ולהביא לפינוי היישובים היהודיים ביו”ש, וזאת באמצעות מחאה “עממית” ללא מאפיינים של טרור מובהק המעוררים התנגדות בארה”ב ובאירופה, אלא באמצעות כלי משחית “פשוטים ונסבלים” לכאורה כמו אבנים ובקבוקי תבערה.

אך לא נדרשת מומחיות גדולה כדי להבין את גודל סכנת הנפשות של אבן המושלכת בעוצמה או של בקבוק תבערה. עד לרגע זה מאושפזת בביה”ח פעוטה בת 3 במצב קשה מאוד, כתוצאה מאבן גדולה שהושלכה על הרכב בה ישבה בתקרית חמורה באזור השומרון לפני מספר שבועות. לא מעטים זוכרים גם את האסון הגדול שארע בשנת תשמ”ח, כאשר אם ושני ילדיה הי”ד נשרפו למוות, יחד עם החייל שניסה לחלץ אותם מהאוטובוס הבוער, בתקרית של השלכת בקבוק תבערה ליד העיר יריחו. בתקווה ובתפילה שלא ינום ולא יישן שומר ישראל, ולעתיד אי”ה לא ישנו עוד תקריות חמורות שכאלה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות