/
/
בפעם השלישית: מנוף התהפך ברחוב קדושת לוי בעיר

בפעם השלישית: מנוף התהפך ברחוב קדושת לוי בעיר

כ״ט בסיון ה׳תשע״ג
17:23

רק מקרה? בפעם השלישית בתוך חודש התהפך בעיר מנוף ענק. ילד שעמד במקום נחבל באורח קל. בנס לא נפגעו אנשים נוספים. האם מדובר בצירוף מקרים בלבד או שמא במחדל חמור?

חיים גרטנר

כוחות הביטחון וההצלה שקיבלו את הידיעה הראשונית על המנוף שהתהפך לא האמינו למשמע אוזניהם: בפעם השלישית בתוך חודש התהפך מנוף ענק בעיר, והפעם ברחוב קדושת לוי, בפרויקט הדירות ההולך ונבנה במקום. עוברים ושבים במקום נחשפו, אולי לא בפעם הראשונה,  למחזה הבלתי שיגרתי.

לפי דיווח שהתקבל מהמקום, ילד ששיחק במקום ונבהל מעוצמת ההתהפכות, נפל ארצה ונפגע מזכוכית בידו. טרם הוברר האם הפגיעה ארעה כתוצאה מההתהפכות או שמא ממנוסת בהלה.

מדיווחים שהגיעו מהשטח, המדובר במנוף שהוביל צינור ליציקת מלט לקומה הראשונה בפרויקט שנבנה ע”י חברת אשדר, כשלפתע איבד הרכב הכבד את שיווי משקלו והוא קרס על צידו. בנס נותר המנוף על התנוחה הראשונית בזמן הנפילה ולא המשיך בקריסה.

“מקרה זה עלול להתרחש בעת שהנהג משחרר את נעילת המנוף בעוד רגלי התמיכה של המשאית עדיין לא יציבות דים על הקרקע”, מסביר אחד העובדים במקום, “כך מאבד מנשא המנוף את שיווי המשקל והוא עלול להתהפך”.

כשביקשנו לברר בקרב גורמים בענף הבנייה בעיר האם תופעת התהפכות המשאיות והמנופים ייחודית לעיר ביתר,  נענו הגורמים שהדבר מוכר ועלול להתרחש מדי פעם, במיוחד כעת כשתנופת הבניה בעיר בעיצומה, אך אין ספק שמדובר בצירוף מקרים מעניין.

כך או כך, העובדה שמדובר בפעם השלישית ברציפות בתוך חודש ימים גרמה להרמת גבות ולפליאה בקרב תושבי העיר.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות