/
/
במעמד רב רושם: הונחה אבן הפינה לקרית הישיבות בביתר עילית

במעמד רב רושם: הונחה אבן הפינה לקרית הישיבות בביתר עילית

במעמד אדיר בו השתתפו רבני העיר ועשרות ראשי ישיבות בעיר, בראשותם של מרנן מארי דאתרא שליט"א, הונחה אבן הפינה לקרית הישיבות שמוקמת בעיר ותקרא 'תורת דוד' לזכרו של מרא דאתרא הגרד"צ אורדנטליך זצוק"ל במעמד העלו על נס את פועלו של מרא דאתרא המנוח שביצר חומות היהדות בעיר במשך שנות דור בשיאו של המעמד חולקו פרסים לזוכים בפרויקט 'חסיד כהלכה' לתפארת לומדי התורה והחסידות בעיר סיקור מיוחד
ה׳ בטבת ה׳תשפ״א
21:30

ביתר לבשה חג:

ב’זאת חנוכה’ התקיים מעמד אדיר ורב רושם, במהלכו הונחה אבן הפינה לקרית הישיבות בעיר, שתקרא ‘תורת דוד’ לזכרו של מרא דאתרא המנוח, הגאון הגדול רבי דוד צבי אורדנטליך זצוק”ל, שלפני שבועות ספורים מלאה שנה להסתלקותו.

בעירייה עמלו כדי להבטיח מעמד רב רושם, בכפוף להנחיות, והוא התקיים במיעוט משתתפים. אל המעמד הוזמנו רבני העיר בראשותם של מארי דאתרא הגר”ח וייס שליט”א והגר”י תופיק שליט”א וכלל ראשי הישיבות בעיר, מכל המגזרים והחוגים וחברי הנהלת העיר.

במעמד אף התקיים חלוקת פרסים לזוכים בפרויקט ‘חסיד כהלכה’ – חנוכה, במסגרתו התבקשו בחורי החמד בעיר לשלוח חבורות ומאמרים בנושאי חג החנוכה לוועדה שבחנה את המאמרים. הזוכים הנרגשים הוזמנו יחד עם אבותיהם לקבלת חנוכייה מהודרת ותעודת הערכה מידי רבני העיר שליט”א.

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין פתח את המעמד במילות כיסופין לזכרו של מרא דאתרא המנוח, הגרד”צ אורדנטליך. “זכינו שדמותו פיארה את עירנו במשך שנות דור. וזכות זו נמשכת גם לאחר לכתו, כאשר רבני העיר פועלים יחדיו לטובת ביצור חומות היהדות בעיר, בשיתוף פעולה שאין דומה לו ובאחדות נפלאה”.

את המשא המרכזי נשא מרא דאתרא הגר”ח וייס שליט”א, שהעמיק בדבריו בסוגיות חג החנוכה. הגר”ח וייס ספד ממושכות למרא דאתרא המנוח וציין כי אין אתר ראוי יותר להיות נקרא על שמו של הגרד”צ אורדנטליך יותר מקרית הישיבות – שם עתידות להיבנות ישיבות שיפארו וירוממו קרנה של תורה בעיר.

הגר”ח אף בירך את חתני פרויקט ‘חסיד כהלכה’ שהשקיעו שעות רבות בכתיבת החבורות והמאמרים הייחודיים לחג החנוכה.

לאחריו נשא דברים מרא דאתרא הגר”י תופיק, שתיאר באריכות את כהונת המרא דאתרא המנוח, בשיתוף, במשך שנות דור. “דמותו של רבינו תמשיך ללוות את העיר ביתר, את לומדיה ותושביה, עוד שנים רבות”.

בניו של הגרד”צ אורדנטליך שהשתתפו במעמד, היו הראשונים לשים את יסודות אבן הפינה לקריה. לאחריהם ניגשו כלל המשתתפים בטקס לקיים את הנחת אבן הפינה בהידור וברוב כבוד, כיאה לזכרו של מרא דאתרא.

לאחר מכן הכריז רה”ע על הזוכים בתחרות המאמרים והחבורות במסגרת פרויקט ‘חסיד כהלכה’. בזה אחר זה עלו החתנים וסגניהם, וקיבלו חנוכיות כסף מהודרות ותעודות הערכה, מידיהם של רבני העיר בראשותם של מארי דאתרא.

לקראת סיומו של המעמד קיימו הבחורים ריקוד של מצוה לכבודה של תורה, כשההתרגשות אופפת את הקהל כולו.

“זה היום עשה ה’, נגילה ונשמחה בו”, סיכם ראש העיר את המעמד המרומם, “ב’זאת חנוכה’ זכינו להניח את היסודות לקריה נאמנה, בה יוקמו בתי ה’ רבים ומפוארים, כיאה לכבודה של תורה ולומדיה. זכינו לקרוא את קריית הישיבות על שמו של מרא דאתרא המנוח, כיאה לזכרו הגדול.

ביום החשוב והרומם הזה זכינו לפאר ולהוקיר את לומדי התורה, בחורי החמד, שעמלו על מאמרים בענייני הלכה וחסידות, בחג החנוכה. אלו העומדים בראש חזית לומדי התורה בעירנו, ומפארים את העיר ותושביה במשך כל ימות השנה. במעמד זה זכו הבחורים הנפלאים להערכה והוקרה כיאה וכיאות לכבודם של לומדי התורה”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות