במה לתושבים

ז׳ באדר ה׳תש״פ
15:14

המלצות נוספות

נהג שמח ומשמח

השעה 8:45 בבוקר, כל מי שנכנס למתחם המאורך מחייך וצוחק. מוזיקה עליזה של “עבדו את ד’ בשמחה” מתנגנת ברקע. הגברים שרים, הנשים מבליעות חיוך, והלב של כולם מתרונן.

לא, זהו אינו חיידר ולא סיום כלשהו, לא ישיבה ולא אולם כלשהו. זהו קו 245 של נהג חב”די מתושבי העיר, (אינני יודעת את שמו) היושב מול ההגה עם כובע ירוק לראשו ומשמח את לבבות עם ישראל, כמו בכל יום, אז כמובן שבחודש אדר…

האוטובוס מקושט בכובעים צבעוניים ושרשראות עבודת יד משובבות עין. כמו תמיד יש אצל הנהג שקיות, כוסות, בקבוקי מים, טישו, כבלים להטענה, עלונים לכבוד שבת בכל השפות, זוג נרות לשבת ועוד… אוטובוס שהוא בית.

מעניין אם בפורים תתקיים פה קריאת מגילה…

ח.ל.

*הערת המערכת: שמו של הנהג הוא הרב משה דוד כהן שיחי’, מחשובי חסידי חב”ד בעיר.

צפירה כל יום

לכבוד מערכת שערים,

שמעתי שבצפון קוריאה בכל יום בשמונה בבוקר, יש צפירה/ אזעקה וכולם נעמדים דום, לכבד את מנהיגי השושלת של האומה. אני חושב שהיה ראוי שגם בביתר עיר חרדית שכל יום לפני מועד זמן קריאת שמע יתעוררו צופרי השבת, ויזכירו לכולם לקראות קריאת שמע בזמן. בערב שבת זה מאד חשוב התזכורת, אבל כמה מאיתנו רח”ל יחללו שבת אם לא תהיה צפירה? הרי כל העניין זה של זהירות יתר ולקבל שבת ארבעים דקות לפני השקיעה. כאן מדובר בדאורייתא ממש וזה יכול לגרום לכולם לקיים את המצווה בזמנה ובהידור.

ישראל, נתיבות שלום

אבן הטוען

בירושלים הייתה אבן גדולה שבה היו אוספים את כל השבות האבידה והיו באים לבד לאסוף מתי שרוצים ומתי שהיה נח.

הגיע הזמן שגם בביתר עילית תהיה אבן גדולה ושם ישימו את כל השבות האבידה. אולי אחת הכיכרות שמתכננים כאן תהיה לכבוד זה, וכך גם נזכיר לעצמנו בכל יום את ירושלים ומנהגיה.

חיים לייב, מאה שערים

ערבות בביתר

יש כל כך הרבה צמחיות בביתר, וכל כך הרבה השקעה. כל שנה אבא שלי מחפש בנרות בהושענא רבא הושענות מעצים שגדלים בתוך העיר, אולי אפשר להגיד לגננים שישתלו גם עצים כאלו, זה גודל יפה, ומזכיר לנו את סוכות,  וגם קצת לעזור לנו ולעוד הרבה אנשים בלהקל בהוצאות החג.

תודה רבה ותזכו למצוות

שמעון, חניכי הישבות

עזרה בבקשה

אנחנו בבית מאד אוהבים קלמנטינות. הבעיה היא שאף אחד לא רוצה לקלף אותם בגלל הריח שיוצא מהקליפה כשמתחילים לקלף. נשמח לשמוע מכן ילדות איך אפשר לאכול את הקלמנטינה מבלי לקלף אותה.

ציבי, מורשת ירושלים

פניה נרגשת

“הורים יקרים, אנו מבקשים מכם לא להאמין לסיפורים של הילדים שלכם על מה שקורה בכיתה. בתמורה, אנו מתחייבים לא להאמין לסיפורים שלהם על מה שקורה אצלכם בבית…”

ת”ת, החפץ מאוד בעילום שמו

סיפור הזוי

אחד מתלמידיי התקשר אלי השבוע באמצע הלילה: “המלמד, סליחה על השעה המאוחרת מאד, וסליחה שאני מעיר אותך ככה, אבל יש מצב שתחזור רגע על השיעור שהיה היום?”

שאלתי אותו “מה קרה?, השיעור היה כל כך מעניין שאתה צריך להעיר אותי באמצע הלילה?”

הוא השיב לי : “לא, פשוט אני לא מצליח להירדם”…

מלמד, באוצר החיים

התביישתי מכולם

הגעתי לחניה ואני רואה שרכבי קיבל מכה רצינית בחזית. אני מסתכל ימינה ואז שמאלה, אבל אין רוח חיה באזור. לפתע אני רואה פתק על החלון הקדמי של הרכב.

“שלום לך, אני נהג המשאית שפגעתי לך את הרכב. כל האנשים סביבי הביטו בי במבט מבוהל, אז אני כותב לך פתק זה כדי שיחשבו שאני משאיר לך פרטים. שיהיה לך יום נפלא במוסך!”

אז אם ראיתם משהו או מישהו אשמח שתשלחו לנו פרטים.

חיים, נהג ההסעות

בעקבות הקרונה

אני לא רוצה להבהיל אף אחד, אבל נגיף הקורונה יתפשט באופן בלתי הפיך בקרוב . האופן העיקרי להידבקות הוא דרך שטרות כסף. יש לאסוף את כל השטרות שברשותכם בעזרת כפפות והניחו אותם במעטפה אטומה מחוץ לדלת שלכם. מחר בבוקר אגיע לאסוף את המעטפות .אני עושה את זה למען בריאות הציבור. אין צורך להודות לי.

בברכה: שמואל, מחלק הפיצה

כל מה שחדש
No data was found
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות