/
/
ביתר עילית: שנת הלימודים תשפ”א נפתחה בס”ד בהצלחה

ביתר עילית: שנת הלימודים תשפ”א נפתחה בס”ד בהצלחה

עיר הילדים פותחת את שנת הלימודים, למרות המורכבויות: עשרות אלפי ילדי העיר החלו את שנת הלימודים תשפ"א בביתר עילית גם השנה נפתחו עשרות כיתות חדשות ואף נפתח סמינר חדש במוסדות מקפידים על ההנחיות והלימודים נפתחו תוך שמירה מוקפדת על דרישות הרשויות בסיור מיוחד שהתקיים ביום ה', ביקר בעיר סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש שהתרשם מההערכות של העירייה והמוסדות לפתיחת שנה"ל רה"ע: "ממשיכים בצמיחה, חרף הקשיים"
י״ג במרחשון ה׳תשפ״א
21:03

בשעה טובה ומוצלחת, ולמרות המורכבויות, שנת הלימודים תשפ”א נפתחה בביתר עילית בהצלחה רבה: עשרות אלפי ילדי העיר החלו את הלימודים במסגרות החינוך השונות, כאשר מוסדות החינוך בעיר נערכו במהלך חופשת ‘בין הזמנים’ לפתיחת מערכת החינוך, תוך שמירה על כל הנחיות הרשויות.

אגף החינוך בעירייה פעל מול מנהלי המוסדות להבטיח את השמירה המוחלטת על ההנחיות, בכל מוסד, ועם מועד פתיחת שנת הלימודים מתברר כי המאמצים נשאו פרי: מערכת החינוך בעיר החלה את דרכה בהצלחה, כשהמוסדות שומרים בתוקף על ההנחיות.

כמדי שנה, גם השנה נפתחו מוסדות חדשים שמפארים את העיר. בשכונה ב’ 2 נפתח בית הספר בית יעקב ‘איילת השחר’, ושני סמינרים חדשים. כמו”כ, נפתחו שתי ישיבות קטנות חדשות.

בכלל מוסדות החינוך נרשמה צמיחה עם הקמתן של עשרות כיתות לימוד חדשות, שיעורים נוספים בישיבות הקטנות והגדולות וצמיחה משמעותית של מערכת החינוך כולה.

ביום ה’ האחרון קיים ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין סיור מיוחד לרגל פתיחת שנה”ל, כשאורח הכבוד היה סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש. בסיור השתתף מחזיק תיק חינוך סגרה”ע הרב דוד זלץ, מנהל אגף החינוך הרב יהודה קורנבליט ומנהל אגף החינוך המיוחד הרב מאיר קליין.

הסיור נפתח בביקור במוסדות ‘נתיבות שלום’ בניהולו של הרב אברהם אורן. ראש העיר וסגן השר קיבלו סקירה מקיפה על המוסד הוותיק שבין כתליו לומדים למעלה מאלף ילדים. נמשך בביקור בהיכל הישיבה לצעירים שע”י ישיבת ‘עטרת שלמה’, שם עקבו רה”ע וסגן שר החינוך אחר היכלי התורה הלומדים במתווה מיוחד.

בהמשך ביקרו המשתתפים במוסדות קרלין, שם לומדים הבחורים במתווה הקפסולות, תוך הפרדה מוחלטת בין קבוצות התלמידים במקום. משם המשיכו חברי העירייה והאורחים לת”ת ‘בויאן’, שם קיבלו גם כן סקירה מקיפה על ההתמודדויות השונות עם פתיחת שנת הלימודים בעידן הקורונה.

רגע מרגש נרשם במעמד חנוכת הבית של סמינר חדש ׳דרכיה׳ – שנפתח השנה בעיר. סגן השר הרב פרוש כובד לקבוע מזוזה במקום.

הסיור נחתם בביקור מיוחד  ומרגש במוסדות ‘פרח’ – מעונות שיקומיים, שמיועדים לילדי החינוך המיוחד. גם כאן קיבלו חברי המשלחת סקירה נרחבת, כשהם מבקרים בכיתות ועומדים על התנאים הטובים שמוענקים לילדים במקום.

במהלך ביקור בכיתות, הוענקו תעודות ע”י התלמידים לראש העיר ולסגן שר החינוך, כאשר סגן שר החינוך הרב פרוש הפתיע את תלמידי הכיתה ותקע בפניהם בשופר.

סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש אמר בסיומו של הסיור כי: ״זו לא הפעם הראשונה שאני מבקר בביתר עילית, ובכל פעם אני מתרשם מחדש מרמת ההשקעה האדירה שנעשית כאן בנושא החינוך. הצמיחה והפריחה של מוסדות החינוך בביתר עילית היא לתפארת היהדות החרדית כולה”.

רה”ע הרב מאיר רובינשטיין סיכם: ״כמדי שנה אנו שמחים ומאושרים לפתוח את שנת הלימודים בעיר הילדים – העיר שבה ריבוי הילדים הגדול בישראל, כ”י. גם השנה, למרות המגבלות והקשיים, שנת הלימודים נפתחת בהצלחה רבה, תוך שמירה והקפדה על ההנחיות אך מבלי שילד אחד נותר בבית.

“כלל מוסדות החינוך בעיר הכינו עצמם למציאות החדשה – חיים בצל הנגיף, ואנו רואים בסייעתא דשמיא את הפירות של ההכנה המסיבית שנעשתה”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות