/
/
ביתר נערכת | אוהל מיוחד, זמר ומקהלה מארה”ב, והפקה מרשימה לכבוד התורה: ביתר נערכת לסיום הש”ס

ביתר נערכת | אוהל מיוחד, זמר ומקהלה מארה”ב, והפקה מרשימה לכבוד התורה: ביתר נערכת לסיום הש”ס

לקראת סיום הש"ס במסגרת לימוד הדף היומי, שייערך בתחילת חודש טבת - נערכים בעיר למעמד גדול לכבוד הסיום חשיפת 'שערים': האירוע יערך באוהל ענק שיוקם ב'דרך הרמ"ז ויכיל אלפי מקומות ישיבה את המעמד יכבדו מרנן ורבנן גדולי הדור מכל החוגים, אשר יתנו יקר וגדולה לאלפי הלומדים ומגידי השיעורים מקרב תושבי העיר בתכנית האמנותית: בעל המנגן ר' אייזיק האניג מארה"ב, יחד עם מקהלת 'שירה' האמריקאית הֶיוּ נכונים
י״ח בכסלו ה׳תש״פ
02:35


לכבודה של תורה

שמעון כהן

התרגשות בקרב לומדי הדף היומי: זה שבע שנים אשר הם מתמידים יום יום, בקיץ ובחורף, ועמלים בלימוד הדף היומי. והנה מגיע סיום הש”ס בפעם השלוש עשרה מאז התייסדה התקנה על ידי מהר”ם שפירא זצ”ל בכנסייה הגדולה של אגודת ישראל באלול תרפ”ג. ומאז – כל כך הרבה תורה התווספה בעולם, כאשר מאות אלפי יהודים עוזבים במשך שעה ביום את כל עיסוקיהם, ולומדים בהתמדה דף אחרי דף, עד לסיומו של הש”ס כולו בכל שבע שנים.

בעוד פחות משלושה שבועות זה יקרה: לומדי הדף היומי יסיימו את הש”ס – וההתרגשות והשמחה הגדולות ניכרות כבר עתה על פניהם של לומדי הש”ס במסגרת הדף היומי. תאריך סיום הש”ס: יום שבת, ז’ בטבת הבעל”ט. מיד למחרת, ביום ראשון ח’ טבת – יתחילו את הש”ס מההתחלה במחזור הארבעה עשר.

חגיגות עולמיות

בכל רחבי הארץ והעולם צפויות חגיגות לכבודה של תורה. תנועות ‘אגודת ישראל ו’דגל התורה’ צפויות לערוך אירוע ענק במרכז הארץ, בהשתתפות כל גדולי הדור, ותנועת ש”ס הודיעה על מעמד ענק לכבודה של תורה בירושלים. לצד זאת, ייערכו אירועי ענק בניו יורק שבארצות הברית, בלונדון שבאנגליה, ובמאות ערים ומוקדים ברחבי העולם, כל עיר וחגיגתה.

כמובן, שגם ביתר עילית מצטרפת לחגיגה הגדולה לכבוד גומרה של תורה. ברחבי העיר נערכים לשוש ולשמוח יחד עם מסיימי הש”ס, במסגרת שורת מעמדי סיומים, לצד מעמד אחד מרכזי שייערך על ידי העירייה, שם מבטיחים “אירוע ענק ומרשים, שלא יישכח במהרה”.

מהעירייה נמסר ל’שערים’, כי “כיאה לעיר של תורה – העירייה תפיק מעמד מרכזי מרשים שייערך ברוב פאר והדר. תושבי העיר לא יצטרכו לצאת לערים אחרות כדי להשתתף בסיום הש”ס, אלא ייערך עבורם מעמד מרכזי גדול, כיאה וכראוי לכבודם של עמלי התורה”.

ההכנות בעיצומן

האירוע ייערך ברוב פאר והדר, אי”ה, ביום ד’, י”א טבת, ארבעה ימים לאחר סיומו הרשמי של הש”ס במסגרת הדף היומי. במעמד הענק יחגגו אלפי לומדי הדף היומי מהעיר את סיום הש”ס, כאשר את לומדי התורה יכבדו בנוכחותם מרנן ורבנן גדולי הדור – אדמ”ורים וראשי ישיבות, אישי ציבור ואלפים מתושבי העיר.

ל’שערים’ נמסר, כי ועדה מכינה מיוחדת הוקמה לכבוד מטרה זו בלשכת ראש העיר. הוועדה מורכבת מכלל החוגים והעדות בעיר, אשר אליהם מצטרפים מארגני שיעורי הדף היומי הגדולים בעיר, תוך אמירה ברורה, שלימוד תורה הוא הערך הנעלה ביותר, ומובן מאליו שעיריית ביתר תשתתף בשמחה הגדולה ושכל תושבי העיר יוכלו להצטרף ולשמוח בה.

ההיערכות לאירוע כבר החלה. מדובר באירוע בקנה מידה ענק אשר מצריך לוגיסטיקה מיוחדת: הקמת האוהל שבו ייערך האירוע, ארגון מערכות הגברה, עמודי תאורה, במות, במת כבוד, דרכי יציאה, סידורי תנועה, תיאום מול משטרת ישראל, אישורים מהרשויות – כל אלו דורשים התארגנות מיוחדת. כך שכל אגפי העיריה נרתמים בשביל לעזור להפיק את האירוע. גם בחברת ‘קווים עילית’ החלו כבר ההכנות, ונערכים תיאומים מיוחדים לשינוע האלפים למעמד הגדול.

‘מנגן’ מיוחד מארה”ב

מהוועדה המכינה נמסר לנו, שהמעמד הגדול יתקיים באוהל ענק עם אלפי מקומות ישיבה. האוהל יקום בחניון של חברת עילית ב’דרך הרמ”ז’, כאשר הנשים תוכלנה להשתתף גם הן באירוע באמצעות צפייה בשידור חי שישודר באודיטוריום העירוני. גם לילדים יהיה מקומות מיוחדים על מנת שיוכלו לראות ולשמוח בשמחת התורה.

מבחינת ההפקה המוזיקלית נמסר ל’שערים’, כי אמן הרגש, בעל המנגן ר’ אייזיק האניג מארה”ב, יגיע במיוחד להופיע במעמד מרומם זה, ואיתו מקהלת ‘שירה’ המיוחדת שתנעים את הערב המיוחד. בנוסף, את הערב תלווה תזמורת של חמישה עשר נגנים, אליהם תצטרף מקהלת ילדים מיוחדת – נוסף על ‘גראמער’ (חרזן) מיוחד, שיחרוז חרוזים מרגשים לכבודם של לומדי הדף ומסיימי הש”ס.

בוועדה המכינה החלו לרכז את שמות מגידי השיעורים והלומדים, כדי להזמין אותם למעמד ולתת להם את הכבוד הראוי למי שזוכים לסיים את לימוד הש”ס. נקווה כי אכן יהיה זה בעז”ה מעמד כביר ובלתי נשכח – לכבודה של תורה.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות