/
/
/
ביתר מתעוררת | היסטוריה בעיר: היום ייערך הכינוס המרכזי של ‘אגודת ישראל’ לקראת הבחירות הקרובות, בהשתתפות כ”ק מרן האדמו”ר מבעלזא

ביתר מתעוררת | היסטוריה בעיר: היום ייערך הכינוס המרכזי של ‘אגודת ישראל’ לקראת הבחירות הקרובות, בהשתתפות כ”ק מרן האדמו”ר מבעלזא

ביתר עילית תארח היום כנס גדול ומרכזי לחיזוק ההצבעה לרשימת 'יהדות התורה'  האורח המפתיע: כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא, שיבקר בעיר לראשונה בהיסטוריה  בש"ס נערכים בכוח מוגבר: תקציב הבחירות יופנה לגבאי הקהילות שיוודאו שאף קול לא יילך לאיבוד  בחב"ד מתריעים מפני הצבעה למפלגה שאין לה סיכוי לעבור  וגם: אופטימיות זהירה במחנה הימין לנוכח הסקרים החדשים, שמסמנים הכרעה על חודם של מנדטים

כ״ט בשבט ה׳תש״פ
01:37

לעמוד על נפשנו

שמחה פרידמן

היסטוריה בביתר: לראשונה בתולדותיה של העיר – היום (ב’) צפוי כ”ק מרן האדמו”ר מבעלזא להגיע לביתר עילית, לעצרת הבחירות המרכזיות של ‘אגודת ישראל’. זאת במסגרת ‘מסע האדמו”רים’ עליו החליטו מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה של ‘אגודת ישראל’ – שבו לוקחים גדולי ישראל האדמו”רים את מקלם ותרמילם ונודדים בין הערים השונות.

יצוין, כי לחסידות בעלזא כידוע אין כלל נציגות בביתר עילית, כך שעד היום לא התקיים כל ביקור של האדמו”ר בעיר, ומכאן הממד ההיסטורי שנלווה לביקור. לביקור יצטרף אף גיסו, כ”ק האדמו”ר מויז’ניץ המנהל את חצרו במרכז בני ברק, ואליהם יצטרפו עוד אדמו”רים ממועצת גדולי התורה.

שבוע לפני הבחירות – הרחוב הביתרי מתחיל להתעורר, אם כי בקצב איטי משהו, אולי בגלל עייפות החומר אחרי שתי מערכות בחירות מתישות. יחד עם זאת, תחושת החירום ברחוב החרדי אמורה להיות הפעם מורגשת עשרת מונים – וזאת לנוכח ההסתה הנוראה והאיומה שמשתוללת בחוצות בהובלתו של איווט ליברמן ששולל את הלגיטימציה מכל אדם חרדי  לחיות את חייו במדינה הזו על פי אמונתו, עד כדי תעמולת בחירות אנטישמית לכל דבר.

ל’שערים’ נודע, כי בימים אלו נפתחים מטות הבחירות של שתי המפלגות החרדיות – ש”ס ויהדות התורה. הפעילים מתחילים כבר לפעול ולמפות את המצביעים בהתאם לתוצאות שנרשמו בשתי המערכות הקודמות.

בש”ס קיימו השבוע כמה כנסי בחירות בעיר, כאשר תקציב הבחירות חולק ישרות לגבאי בתי הכנסת, אשר מרכזים מול כל קהילה את מלאכת הוצאת המצביעים מבתיהם. גם ב’דגל התורה’ וב’אגודת ישראל’ נערכת התארגנות לקראת יום הבוחר – כאשר עיקר הפעילות תתמקד בהוצאת המצביעים מבתיהם.

אופטימיות זהירה

אם לפנות לפרשנות פוליטית כללית – הנתונים שמתפרסמים בכלי התקשורת מעוררים אופטימיות זהירה במחנה הימין־חרדים: בסקר שפורסם בערוץ 12 בערבו של יום ראשון – עולה כי לראשונה ב־75 הימים שחלפו מאז תחילת מערכת הבחירות הנוכחית – המגמה מתהפכת: גוש הימין מתקרב למספר הזהב של 61 (עדיין ישנם 57 מנדטים בלבד, אבל אם זו תחילתה של מגמה – יש בהחלט סיבות להתעודד). לצד זאת, ‘הליכוד’ רושם היפוך מגמה ומוביל על ‘כחול לבן’ בתוצאה של 34-33. אף בסקר ‘כאן חדשות’ מסתמנת מגמה דומה – כאשר ‘הליכוד’ מוביל עם 35 מנדטים, כאשר ‘כחול לבן’ מסתפקת ב־34.

לגבי המפלגות החרדיות: בסקר של ‘ערוץ 12′ מקבלות יהדות התורה וש”ס 8 מנדטים כל אחת, כאשר ב’כאן חדשות’ התוצאה היא 8 מנדטים לש”ס ו־7 ליהדות התורה. כך או כך – היפוך המגמות מעורר אופטימיות זהירה במחנה הימין – לראשונה מתחילת מערכת הבחירות שבו הימין דשדש עם תוצאה נחותה מגוש השמאל־ליברמן־ערבים. אגב, בכל הסקרים לא צולחת ‘עוצמה יהודית’ את האחוז הבודד – מה שמעיד על מרחק שלושה מנדטים שלמים מאחוז החסימה.

על חודם של קולות  

כאמור, יש סיכוי הפעם להביא הכרעה. אם כולם יתגייסו – יש סיכוי גבוה שגוש הימין חרדים יקבלו את 61 מנדטים המיוחלים וכך יוכלו לסיים את סאגת הבחירות הבלתי נגמרת, כאשר ברקע עומדות גם החלטות גורליות למען עירנו, בהם החלת הריבונות על העיר ועל היישובים שסביבותיה, כמו כן הסכנה הממשית בהקמת ממשלת מיעוט ללא חרדים אשר תחזיר אלינו את שנות השלטון של לפיד וחבר מרעיו אשר קיצצו ורדפו את עולם התורה ללא רחמים. הצטרפותו לגוש של ליברמן – המוביל אנטישמיות גלויה ומוצהרת וחסרת תקדים בתולדות המדינה – היא אחת הסכנות הגדולות ביותר שנשקפו לציבור החרדי אי פעם.

כאמור, תחושת החירום הפעם גדולה מבעבר: אם לא נצא להצביע, או שחס ושלום נצביע למפלגה שאין לה כל סיכוי לעבור את אחוז החסימה (עם כל הכאב עבור רבים שאוהדים את המפלגה…) –  לא נוכל לְבַכות אחר כך את העובדה שמנשאי השם נושאים ראש, ועל עם ישראל ולומדי התורה יערימו סוד ויגידו ‘לכו ונכחיד את אמונתם ונרדוף את אורח חייהם’.

ההכרעה, אם תיפול – תיפול על חודם של קולות. בבחירות האחרונות, למשל, חסרו ל’יהדות התורה’ כמה עשרות קולות בלבד כדי לזכות במנדט השמיני, שעבר לאחר קרב מתיש למפלגה אחרת, בגלל קולות ספורים. כנ”ל לגבי הגושים – כמה קולות לכאן או לכאן יכולים להכריע את מאזן הגושים.

מצפים למהפך

יצויין, כי בית דין רבני חב”ד חידד לפני מספר ימים את הוראתו הנחרצת, שעל פי הוראת כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע אסור בתכלית האיסור להצביע למפלגה “אשר יש ספק אם תעבור את אחוז החסימה”, וכי “כל קול שהולך למפלגה כזו – כמוהו כקול למפלגות השונאות את השם ותורתו”. במכתב נוסף יצאה שורת רבנים ומשפיעים בחסידות, מכפר חב”ד ומחוצה לה, באזהרה חריפה ובבקשה נפשית שלא לבזבז את הקול על מפלגה שכזו.

ל’שערים’ נודע, כי כל קהילות הקודש בביתר מקיימות אסיפות חירום, כדי למקסם את הקול הביתרי ולהביא למאה אחוזי הצבעה למפלגות החרדיות. “כל מי שיש בידו להשפיע לטובת המערכה חייב להתגייס למען זה”, אמרו במטות הפעולה השונות.

אנו במערכת ‘שערים’ – מביעים תקווה כי בזכות העובדה שנתגייס יחד לחזק לבסס את חומות הקדושה על ידי שנקיים את מצות מרנן ורבנן, להצביע ולהשפיע ולחזק את רשימות הקודש החרדיות – יהדות התורה וש”ס – נזכה לחגוג את ימי הפורים מתוך שמחה ורוממות רוח, ויתקיים בנו הפסוק “ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות