/
/
ביתר דורשת: הניחו לטלפון הכשר

מלחמת קודש ביתר עילית מתגייסת למלחמת דת נגד מזימת שר התקשורת לעקור את הטלפונים הכשרים

ביתר דורשת: הניחו לטלפון הכשר

בעקבות יוזמת שר התקשורת להרוס את חומת הכשרות הסלולרית, תושבי ביתר עילית מתייצבים בחוד החנית של המאבק להצלת הטלפון הכשר >>> בכנס שנערך בראשות רבני ביתר עילית וכ"ק האדמו"ר מסטריקוב, הושמעה זעקת המערכה >>>
ח׳ בשבט ה׳תשפ״ב
14:19
סיקור מיוחד
הרב ברוורמן
ארגון אשרינו

שמעון כהן

המערכה על הכשרות הסלולרית: מול הרפורמה שמקדם שר התקשורת, יועז הנדל, שתכליתה לעקר מתוכן את הסלולרי הכשר, בכך שתיפרץ האפשרות לעבור עם מספר כשר לקומה לא כשרה – ניצבת בית עילית בחזית המאבק שמתנהל בהובלתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א, אליו הצטרפו מורינו ורבינו מארי דאתרא ביתר עילית שליט”א.

למי שאינם מעורים בפרטים נספר בקצרה, כי עד היום, כחלק מההסדר שהשיגה ועדת הרבנים לענייני תקשורת מול משרד התקשורת – לא ניתן להעביר מספר סלולרי כשר לטלפון לא כשר. זהו הסדר שהשיגו שלוחי דרבנן מול שר התקשורת דאז, משה כחלון, בעת שהעביר את רפורמת ניוד המספרים. ההיגיון פשוט: ברגע שניתן ‘לנייד’ מספר כשר – אין עוד שום תועלת במספר הכשר, שכן כל אחד יוכל להציג מספר כשר לכל מכשיר שהוא. מדובר בפרצה חמורה, שנוגדת את אמונתם ואת אורח חייהם של מאות אלפי חרדים יראים ושלמים המבקשים לצרוך תקשורת כשרה בלבד, למענם ולמען עתיד צאצאיהם.

אלא שטוהר המחנה החרדי והגדרות והסייגים שהמוני בני היהדות החרדית מקבלים על עצמם מרצון – היו לצנינים בעיניו של שר התקשורת הנדל, שחרט על דגלו לקעקע את יסודותיה של הכשרות הסלולרית והודיע על קידום רפורמה שתאפשר ‘להלביש’ מספרים עם קידומת השייכת לקומות הכשרות (052-76, 052-71,053-31, 050-41) – לכל מכשיר מכל חברה. כלומר, הרפורמה תאפשר לכל מי שחפץ בכך, להסתובב עם מספר כשר לטלפון בלתי כשר בעליל, מה שמהווה למעשה דריסה מוחלטת של כל מושג הטלפון הסלולרי הכשר שעליו עמלו גדולי ישראל לפני כ-15 שנה, בעת שנוסד הטלפון הכשר, אשר הציל דורות מפני חורבן רוחני רח”ל.

חוצפה והתנשאות  

השר הנדל, בגישתו שרוצה ‘לדרוס’ ו’לחנך’ את הציבור החרדי (“לא יהיה פה שטעט’ל!”, הוא אומר שוב ושוב) – לא רק שהחליט להתעלם מצרכי הציבור החרדי, אלא שהוא עושה זאת בהנאה גלויה ומתוך רצון לכפות כפייה חילונית על ציבור ענק שמבקש בסך הכל שירותי סלולרי כשר עבורו ועבור ילדיו.

בניסיון להעביר את רוע הגזירה, עלתה ובאה בחג החנוכה האחרון ללשכתו של שר התקשורת משלחת נכבדה של מרנן ורבנן גדולי ישראל, בהם מרן האדמו”ר מויז’ניץ שליט”א, כ”ק האדמו”ר מסטריקוב שליט”א, ראש ישיבת ‘פורת יוסף’ הגר”מ צדקה שליט”א, ראש ישיבת מיר הגרא”י פינקל שליט”א, ראש ישיבת ‘אור החיים’ הגר”ר אלבז שליט”א ועוד מגדולי ישראל, שהתחננו על נפשו של ציבור ענק המבקש שיאפשרו לו לחנך ולהתחנך בטהרה, מבלי להסתכן ולהיחשף לכל הסחי והמאוס שמוצג במכשירים הבלתי כשרים, ומבלי שיהפכו את שירות הסלולרי הכשר לחוכא ואיטלולא, כאשר מספר כשר כבר לא יעיד יותר שמי שנושא אותו אכן מחזיק במספר כשר.

ובמקום להקשיב לזעקה – השר הנדל בחר לגחך, והשמיע בפני מאורי האומה שליט”א דברי לעג וביזוי שתצילנה אוזניים מלשומעם. לאחר הפגישה הוציא הודעה מתרברבת ומלגלגת, על כך שהוא נחוש להמשיך ברפורמה, “מבלי להתחשב בדעת הרבנים” (רח”ל).

ביתר מתגייסת

מול רוע הגזירה, מתייצב הציבור החרדי בניסיון לעמוד על נפשו ולדרוש את זכויותיו במדינה דמוקרטית שאמורה לאפשר חופש דת לכל אחד, והרי מדובר בחופש הדת הבסיסי ביותר – לפקח על הכשרות הסלולרית שהציבור החרדי מבקש לצרוך. וגם אם יש אי אלו טענות על ועדה כזו או אחרת – התוכנית  לפריצת כל הגדרות אינה פתרון כי אם התרסה ודורסנות בוטה נגד כל הקדוש והיקר לציבור החרדי.

ובתוך כל המאבק החשוב הזה – תושבי ביתר עילית ניצבים בחוד החנית.

קשה לתמצת בכמה מילים את מה שהתרחש ביום רביעי בערב, בשבוע שעבר, בעירנו. אש קודש של מאות אברכים מכל החוגים ומכל השכונות בביתר עילית באו והתקבצו למטרה אחת – להציל את הפלאפון הכשר, ובכך להבטיח את המשך טהרת הדורות של כלל ישראל.

הכינוס התקיים באולם ‘אבני חן’ בעיר, כאשר במקום הוכנו לכלל הפעילים ערכות מיוחדות עם הטפסים הנצרכים, דפי הוראות, וניילוניות וכדומה, שנועדו לרתום את תושבי העיר למאבק. את הכינוס פתח העסקן הנמרץ ר’ לוי יצחק לדרמן, אשר בדברים בוערים הרחיב על הצלת הדור בעקבות הפלאפון הכשר ועל הסכנה שניצבת בפתח.

בשלב זה התקבלו במקום בהדרת כבוד ובחרדת קודש ראב”ד ביתר הגאון הגדול רבי צבי ברוורמן שליט”א, חבר הבד”צ הגאון רבי שלמה איצקוביץ שליט”א, וחבר הבד”צ רבי אברהם שטיגליץ שליט”א. הראב”ד נשא דברים לפני מאות הפעילים, כאשר הוא מדגיש כי בית הדין של העיר עומד מאחורי כל הפעילות, וכולם הם שלוחים של הרבנים, ורב הזכות של כולנו להצלת הדור.

בשלב זה נקרא הרה”ג רבי ישעיה שוורץ שליט”א, מחשובי המוצי”ם בעיר, להקריא מכתב מיוחד של המרא דאתרא הגאון הגדול רבי חיים וייס שליט”א על גודל החובה להצטרף למיזם של חתימה על ‘טופס ביטול מותנה’ – כלומר, טופס שמודיע על ביטול המנוי במקרה של כניסת הרפורמה לתוקף.

לאחר מכן נקרא הגאון רבי ישראל אברהם אברמסון שליט”א, ראש כולל באופקים, אשר תיאר איך התחיל כל הרעיון של ביטול המותנה. מלב טהור הוא הביע את זעקת המצב, ועל גודל החובה שלנו בעת כזאת ועד כמה אנו חייבים להתפנות מכלל העיסוקים בכדי להציל את כלל ישראל.

בחרדת קודש התקבל במקום כ”ק האדמו”ר מסטריקוב שליט”א, אשר הגיע מבני ברק לכבוד הכינוס, כאשר נשא מדברות קדשו במקום, והדברים שיצאו מלב טהור של מנהיג בישראל נכנסו לליבות המשתתפים אשר נדלקו באש קודש לצאת ולהציל את כלל ישראל.

לאחר מכן נפרסו במקום תוכניות השטח לגבי פעילות ההחתמה בימים הקרובים בעיר ביתר, כאשר התקווה כי מהם יראו וכן יעשו עוד עסקנים יקרים בכלל הערים החרדיות, להרים את השטח, להבעיר את אש הקודש, ולהציל את עצמינו וצאצאינו מהסכנה המתקרבת.

המונים מצטרפים

למערכת ‘שערים’ נודע, כי ביוזמת ארגון ‘אשרינו’ שפעיל בעיר לביסוס וחיזוק החומות מול הפרצות הטכנולוגיות – נערך בעיר מסע החתמה בעידוד רבני העיר, למען הצלת הפלאפון הכשר. כחלק מהיוזמה, אלפים כבר חתמו על ‘טופס ביטול מותנה’, בהתאם להוראתם של בתי הדין בעירנו.

בשבועות האחרונים אנו מתקרבים לישורת האחרונה, כאשר לפי התכנון המקורי, כבר בי”ב טבת האחרון היה אמור השינוי להיכנס לתוקף, ובחסדי שמים זה נדחה לל’ שבט הקרוב.

בשבוע האחרון, לאחר ששר התקשורת הגיב לדרישת הבג”צ, לאור עתירת ארגוני הרפורמים, כי הוא פועל להסדיר את השינויים – שלחו שופטי בג”צ דרישה בימים האחרונים לקבל עידכון היכן הדברים עומדים.

בימים האחרונים מתפרסמים מכתביהם של עשרות רבני ערים חרדיות, וכן הרבנים הראשיים, שהצטרפו לקריאת קדשם של רבותינו חברי בתי הדין בעירנו ביתר עילית, הקוראים לחרדים לדבר ד’ לחתום על ‘טופס ביטול מותנה’ של קו הסלולר, בפרט כשמדובר בקווים לא הכרחיים, כאשר במקרה והשינויים יכנסו חלילה לתוקף – מבקשים החותמים לבטל את ההתקשרות מול חברת הסלולר.

את הטופס ניתן לקבל על ידי שליחת בקשה בפקס של ארגון “אשרינו -ביתר” במס’ 0774704642 ובמקרה שאין אפשרות בפקס ניתן לשלוח למייל 3278079@gmail.com. כמו כן ניתן לקבל מידע נוסף ונחוץ בעניין המערכה במערכת המידע שמספרו 03-3734777.

הצעדים האלו כבר יוצרים הד עצום בשלב הנוכחי. עסקני ‘אשרינו’ מוסרים ל’שערים’, כי “כלל שיתרבו טפסי הביטול והמחאה כך ילך הלחץ ויתגבר, בתקווה כי נוכל להציל את הפלאפון הכשר אשר מהווה את המצרך אולי הכי קריטי של יהודי חרדי בימינו אנו”.

לדברי הרבנים, “בנוסף על ההשתדלות בדרך הטבע – יש להרבות בתפילה ותחנונים לפני בורא עולם שיחוס וירחם עלינו ויסייע בעדינו להישמר מכל נגע ומשחית, ושנוכל להמשיך לחיות על פי דרך התורה לאורם של רבותינו מאורי הדורות. בימים כאלה, החלש יאמר גיבור אני, כל הזמן יכול לזכות שהצלת כלל ישראל תירשם על שמו, המלאכה מרובה ויש לכל אחד מה להועיל, להסביר, להפיץ, להחתים, לשכנע, להתחנן, להתפלל, למחות בפני המשרד, להפעיל השפעה אם יש, לטכס עצה ותבונה. אולי יחוס אולי ירחם”.

לבקשתם האישית של מורנו ורבנו רבני העיר שליט”א – ‘שערים’ מצטרף למאבק וקורא לכל בעל יכולת לעשות ככל יכולתו ולרתום את כל כוחותיו להצלת הטלפון הכשר. פרטים ואמצעי יצירת קשר ניתן להשיג בקו המידע שמספרו: 03-3734777.

ובזכות ההשתדלות – נזכה שיהיה מחננו קדוש!

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות