/
/
בין כסא לעשור: נפתח מטה הבחירות של ש”ס

בין כסא לעשור: נפתח מטה הבחירות של ש”ס

בשבוע האחרון, באחד מימי עשרת יממי תשובה פתחו בש"ס את מטה הבחירות – כחודש וחצי לפני מועד הבחירות * בכנס הפתיחה השתתפו יו"ר תנועת ש"ס השר ר' אריה דרעי, ר' חיים ביטון מנכ"ל התנועה, חברי הכנסת, ועשרות ראשי קהילות, עסקנים ופעילי שטח רבים * דרעי בפתיחת המטה: "זה הזמן להתעסק בבחירות"
ג׳ בתשרי ה׳תשע״ט
16:59
בחירות מקומיות

שלמה פרידמן

והנה  זה קורה, או יותר נכון כבר קרה. ביום חמישי האחרון, ה’ תשרי, באמצעם של עשרת ימי תשובה, נפתח רשמית מטה הבחירות של ש”ס בעירנו ביתר.

בשמחה גדולה ובתחושה רוממה פתחו פעילי ש”ס בעיר את מטה הבחירות בסימן ‘מרגישים עשייה בביתר’. בכנס הפתיחה, שהתרחש – כאמור – בחמישי האחרון – השתתפו יו”ר תנועת ש”ס הכלל ארצית השר ר’ אריה דרעי, כשאתו עמו ר’ חיים ביטון מנכ”ל התנועה, חברי הכנסת, ועשרות ראשי קהילות, עסקנים ופעילי השטח של ש”ס בביתר.

הכל הצטופפו במטה שנפתח ברחוב רמב”ן שבגבעה א’, נרגשים ערוכים לקראת פתיחת עונת הבחירות בצורה רשמית ומוכרת. לש”ס כיום שלושה נציגים נכבדים בעירייה, הלא הם: יו”ר סיעת ש”ס הרב יהודה עוביידי, סגן ראש העיר ומחזיק כיום בתיק חברה, נוער ורווחה; ר’ מיכאל נקי מחזיק כיום בתיק ביטחון; ור’ יצחק דויד כהן מחזיק כיום בתיק תרבות.

יו״ר ש״ס השר הרב אריה דרעי – אחר שהביע את קורת רוחו מפתיחת המטה וביסוסו – נשא את דבריו, והביע את תחושותיו לגבי העיתוי הלא צפוי של פתיחת המטה דווקא בימים אלה של בין כסא לעשור:

“לכאורה איך אפשר לפתוח מטות בעשרת ימי תשובה, זה הזמן להתעסק בבחירות?” – שאל השר דרעי בקול גדול – “והתשובה היא: מרן הרב עובדיה יוסף זיע”א, לפני שנפל למשכב בעשרת ימי תשובה שאל אותי כל הזמן מה קורה בבחירות המוניציפליות”.

“הוא התעניין שוב ושוב ואמר לי, דווקא באותם ימים קדושים ונעלים, “רבי אריה איך אתה לא משתף אותי? הרבה גופי תורה תלויים בזה”. מרן ראה בבחירות המקומיות קיום התורה. כשיש נציגים חזקים שלנו, יש יותר בתי כנסת ויותר פעילות תורנית. הנה בזכות הפעילות הגדולה בקדנציה האחרונה בביתר – הצלחתם למנוע 80% מהנשירה בעיר.

עוד הוסיף השר ואמר: “אני מקבל כל שבוע דו״ח מסודר של פעילות הנציגים בביתר, והפעילות פה מדהימה אותי. יש פה הישגים גדולים. ובזכות זה כל הציבור הספרדי בארץ מאוחד ומלוכד תחת ש״ס”.

הישג נרגש נרשם במהלך פתיחת המטה, בנוכחותו של השר, כשסגן ראש העיר יהודה עוביידי הגיש אל יו”ר ש”ס אריה דרעי רשימה של מאות תלמידים ששובצו בישיבות במהלך הקדנציה האחרונה בה ניהל הוא את מפלגת ש”ס בעיר. דבר שמנע, מונע וימנע את הנשירה בקרב בני הנוער – כי כשכל אחד מסודר במקום לימודים טוב ומותאם, לא יבוא למקום שך נשירה חלילה.

מלבד השר נשאו דברים עוד אישי ציבור, מהעיר ומחוצה לה, כשהפעילים וכל מי שנכח שם נכנסו לאווירה והתמלאו בתחושה שאף דוברה בקול כי מרן זיע”א מלווה אותם במהלך ניהול מטה הבחירות, וכי כל מעשיהם למען הגדלת תורה ולהאדירה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות