/
/
ביוזמת מרכז “מצפן” ועיריית ביתר עילית

ביוזמת מרכז “מצפן” ועיריית ביתר עילית

מעמד "היו נכונים" למאות מסיימי שיעור ג' לקראת העלייה לישיבות גדולות
י״ג בתשרי ה׳תשפ״ב
21:50

מעמד “היו נכונים” למאות מסיימי שיעור ג’ לקראת העלייה לישיבות גדולות

מאות רבות של בני הישיבות לצעירים בביתר עילית השתתפו במעמד מרומם “היו נכונים” כהכנה רבתי לקראת המעבר לישיבות הגדולות, הכנס התקיים ע”י מרכז “מצפן” הפועל בשדה החינוך בישיבות הק’, על ידי עיריית ביתר עילית בראשות הרב מאיר רובינשטיין ראש העיר.

הנחה את המעמד הרב יצחק משה שטיין משגיח בישיבת טל תורה וראש מכון מאירים, בדבריו ביטא את תקופת הזמן המשמעותית לקראת העלייה לישיבה גדולה, המעבר מזמין מחד הזדמנויות להצלחה ומאידך עלול גם ליצור אתגרים חדשים, ככל שניכנס מוכנים יותר כך נצליח יותר.

המעמד נפתח ברב שיח מאלף בהשתתפות הגאון רבי דוד אייזנשטיין שליט”א, ראש כולל וישיבת אור ישראל, הגאון רבי בן ציון שפירא שליט”א משגיח דישיבת עמלה של תורה,  הגאון רבי מנחם שטיינברג משגיח דישיב”ג קרלין ביתר עילית, הגאון רבי משה לודמיר ראש ישיבת נעימות התורה ביתר עילית ומראשי מרכז מצפן.

בפאנל העלו בפני המנהלים הרוחניים את ההבדלים בין מסגרות הישיבה הקטנה לישיבה הגדולה, כיצד ניתן להגיע למשמעת עצמית, מהי הדרך להצליח בלימוד העיון בישיבה גדולה, ממה יש להיזהר במסגרת הישיב”ג והדרכים להצלחה בישיבה הגדולה. המשפיעים החשובים נתנו הדרכה מעשית מניסיונם, כשדבריהם היו לעונג ולמשיב נפש עבור מאות הבחורים.

דברי ברכה נרגשים השמיע ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, בדבריו ביטא את התקווה הגדולה לראות את הבחורים היקרים עולים ומתעלים בהיכלי הישיבות ולפאר את כותל המזרח של עירינו.

דברי הדרכה והכוונה בדרכי ההצלחה של בחור בישיבה גדולה, נשמעו בקשב רב מהגה”ח רבי יהושע פינק שליט”א דיין בביהמ”ד בעלזא ב”ב ומגדולי אנשי החינוך, בדבריו ציין כי תפקידו של כל בחור לחשוב על ההזדמנות החדשה שנוצר אצלו מעצם הכניסה למקום חדש, ואף בחור שחושב על עצמו שאינו יכול, הרי כעת מתחיל דף חדש. גם בחור שלא הגיע למקום שהוא חשב בתחילה, הרי אנו מאמינים שכל אחד מגיע למקומו הראוי להצלחתו

הרב פינק סיפר שהמשגיח של סלבודקה הגאון רבי משה טוקצינסקי נסע בתור בחור מארץ ישראל ללמוד בסלבודקה בחוץ לארץ, התקרב החג והוא חשב לעצמו כולם שומרים שני ימים טובים של גליות ואני שבדעתי לחזור לארץ ישראל ישמור רק יום אחד, כמה ימים לפני החג הגיע אליו הראש ישיבה ואמר לו בפשטות בוודאי תחזיק שני ימים טובים, הלך לשאול רב ואמר לו הרב שישמור רק יום אחד אבל בפרהסיא משום כבוד רבו יחזיק שניים, בליל התקדש החג במעריב הגיע אליו הראש ישיבה וכיבדו לעבור לפני התיבה לתפילת ערבית. לא היה לו דרך להתחמק וסיפר שבהליכתו ממקומו עד העמוד חשב לעצמו, אין לי אף קרוב וגואל בשום מקום רק הראש ישיבה הוא האבא, הישיבה הוא ביתי, והבחורים הם אחים, ואמר ברכו בנוסח החג.

והסבירו ראש הישיבה אחר כך שבוודאי שאביו מתגעגע אליו והוא מתגעגע הביתה, ועולה המון כסף שהותו בישיבה, עכשיו אם אתה פה כתייר חבל על הכסף וחבל על הזמן שלך כי לא תקנה כאן כלום וחבל על צער ועגמת נפש שלך ושל ההורים, רק אם תהיה בישיבה כתושב אז שייך שיגדל ממך משהו, ותושב הכוונה התבטלות שלימה לישיבה. זהו הגדרה בן ישיבה הוא כששם ביתו.

ראשי הישיבות והמנהלים הרוחניים הביעו את תודתם והתפעלותם מקיום המעמד האדיר והתובנות הנחוצות שהוענקו לכל בחור בשלב המשמעותי והגורלי ביותר בחייו בכדי שיצליחו במסגרת הישיבה הגדולה.

בדבריהם הודו למרכז “מצפן” ועירית ביתר עילית ליוזמי ומבצעי המעמד, להרב חיים גרינולד והרב גדליהו אייזנשטיין העומדים בראש מערך הפעילות החינוכית בעירינו, ולהרב יצחק משה שטיין משגיח בישיבת טל תורה וראש מכון מאירים, על קיום המעמד הנפלא על הצד היותר טוב.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות