/
/
/
בחירות תשע”ג –סיכום ביתר עילית בחרה בהמוניה- “ועשית ככל אשר יורוך”

בחירות תשע”ג –סיכום ביתר עילית בחרה בהמוניה- “ועשית ככל אשר יורוך”

י״ז בשבט ה׳תשע״ג
03:16

גידול של 100% בקולות שקיבלה “יהדות התורה” בביתר- 8,251 קולות לעומת 4,300 בבחירות הקודמות.  סיעת ש”ס זינקה גם היא משמעותית עם 4,247 קולות בוחרים! 

 

אף האופטימיים ביותר בתוצאת מערכות הבחירות בעירנו, לא יכלו להישאר אדישים למול תוצאות המדגמים שהחלו לזרום מהקלפיות עם סיום ספירת הקולות. ביתר עילית, אשר אחוז ההצבעה הקודם בה, עמד על 78 אחוזים בלבד, זינקה משמעותית והגיעה לאחוזי הצבעה של קרוב לתשעים אחוזים מכלל הבוחרים! (14,069 בוחרים).

כאמור, תוצאות אלו הם מדגם מייצג בלבד מהתוצאות הארציות, שהעניקו למפלגת יהדות התורה את המנדט השביעי והצליחו להשאיר את סיעת ש”ס במקומה, למרות גל ההתקפות החוזרות ונשנות עליה מצד גורמים שונים. גידול מבורך זה, משקף לנכון את הקשר והחיבור העמוק שחש ציבור היראים בארץ הקודש לרבותיו הק’ ולא סר מדרכם הסלולה כל אשר יורו.

    למרות החששות הקודמים וההשערות המאיימות – בהגיע יום פקודה, התייצבו אלפי שלומי אמוני ישראל להצביע בקלפיות בהוראת רבותיהם לקדש שם שמים. ההתגייסות ההמונית הפליאה את כולם – גם את אלו שאינם נמנים על הזרם המקובל וקידשה שם שמים ברבים.

אחד המקומות המופלאים ביותר לביקור ביום הבחירות בביתר היה כמובן המטה המרכזי של “יהדות התורה”, באולמי ברסלב ברח’ קניג.

דלות הם השורות להביע את הסחף העצום שחש כל אדם שנכנס למקום. ראינו את המוני הפעילים גודשים את האולם-איש תחת חצרו ובמקום שיבוצו כשבעיניהם של כולם בוהק אור של שליחות קודש. במקום זה חשים כל קול וקול במלוא העוצמה, וכאן, התפרץ לו הר הגעש של החרדה האין סופית על עתיד עולם התורה ועל כבוד צדיקי ומאורי הדור.

עובדה מעניינת שחשנו צורך לציינה, היא – אף לא אחד מהפעילים דיבר על מספר מנדטים כזה או אחר אלא רק על דבר אחד- כמה קולות תביא יהדות התורה! שכן כל קול וקול לדידם הוא זעקה הנוספת של עוד אי מי שכבוד שמים בוער בעצמותיו- וזהו קידוש ה’ האמיתי!

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות