/
/
אשריכם, תלמידי חכמים

כל השביעין חביבין | התרגשות שיא במעמד 'ועתה כתבו לכם'

אשריכם, תלמידי חכמים

על הבמה ישבו גדולי התורה והיראה, מנהיגי עולם הישיבות הספרדי בעיר ומחוצה לה >>> על החלק האמנותי הופקד אברהם פריד שסחף את הקהל >>> וכל זה נערך לכבודם של כאלף בחורים ואברכים בעיר, שיגעו ועמלו בכתיבת 'חבורות' גאוניות במכמני התורה
ב׳ בטבת ה׳תשפ״ב
11:11
סיקור ורשמים
לשכת מ”מ וסגן ראש העיר

יוחנן צוקרמן

המוני בני תורה מטובי הכוללים והישיבות הספרדיות בעיר ומחוצה לה, חגגו במעמד ‘ועתה כתבו לכם’ שנערך זו השנה השביעית במוצאי שבת חנוכה.

היה זה אירוע מרגש ומיוחד במינו, שנערך לאחר חודשים ארוכים בהם שוקדים על תלמודם אברכי העיר היקרים לצד בני הישיבות הפזורים בכותל המזרח של עולם התורה ברחבי הארץ, ומפארים את היכלי עולם התורה, פרי גידולי העיר.

במסגרת המיזם, הוציאו מאות האברכים והבחורים מתחת ידם חיבורים תורניים שזכו לעלות על שולחן מלכים, וייכללו בקובץ התורני של ‘ועתה כתבו לכם 7′. חברי המערכת שמיינו ועברו על ה’חבורות’ שנשלחו – מעידים כי הם התקשו להכריע בין הזוכים. “רוב ככל ה’חבורות’ היו כתובות ברמה גבוהה, מקפלים בתוכם אבחנות גאוניות ושידוד מעמקים בסוגיות הש”ס תוך פלפולא דאורייתא ברמה שמשקפת עמל התורה ויגיעתה בעיון”.

החיבורים התורניים כוללים גם תשובות וחקרי הלכה בכל מקצועות התורה, פרי עמלם של אברכים השוקדים על תלמודם ביגיעה, כאשר בחירת החיבורים ודירוגם נקבעת על ידי הגאון רבי אשר שקאני, ראש מכון ‘ועתה כתבו לכם’ המופקד על המלאכה.

כאשר מגיע שלב ההכרזה על שמות הזוכים – מגיע הערב המיוחד, שנערך ברציפות מזה שבע שנים. כבוד התורה מתרומם מידי שנה כשמאות עמלי תורה יושבים יחדיו, ומתחברים ליום השנה השביעי של מחולל מהפכת יהדות ספרד שר התורה, פוסק הדור, מרן הגאון הגדול רבי עובדיה יוסף זיע”א, שהרים על נס את החשיבות בכתיבת חידושי תורה, כאשר רבבות תלמידיו הרוחניים הולכים לאורו ועוסקים בכך בעמל וביגיעה.

לכבוד התורה ולומדיה

השבוע, במוצאי שבת חנוכה, הגיע רגע השיא – מעמד ההכרזה על הזוכים, חלוקת התעודות וכבוד התורה ועמליה.

זמן קצר לאחר הדלקת הנר השביעי של חנוכה, נקבצו ובאו לאודיטוריום שברחוב ברסלב יותר מאלף עמלי התורה, מגישי החבורות, שהוזמנו למעמד כבוד התורה בתפארתה. הם נטלו חלק יחד עם כלל הזוכים המאושרים שבזכות יגיעתם הגיעו למקום הנבחר, בבחינת: ‘נוצר תאנה יאכל פריה’.

את המעמד, שנערך בסימן ‘בני בינה קבעו שיר ורננים’ – פיארו ראשי אלפי ישראל, בהם: המרא דאתרא הגר”י תופיק שליט”א, חבר מועצת חכמי התורה הגר”ד יוסף שליט”א , הגר”ז כהן שליט”א – ראש ישיבת ‘אבני נזר’, הגר”י כהן שליט”א – ראש ישיבת ‘נזר התלמוד’, הגר”ז כהן שליט”א – ראש ישיבת ‘עטרת ראובן’, הגר”י ישראל שליט”א – ראש ישיבת ‘נחלת חיים’, הגר”י מועלם שליט”א – דיין ומורה צדק בעירנו, והגר”י אשר שקאני שליט”א – ראש מכון ‘ועתה כתבו לכם’, יחד עם רבני העיר והקהילות.

בדברים שנשא המרא דאתרא שליט”א, הוא דיבר על מעלתו של פך השמן הטהור ועל החשיבות לדקדק בהלכה ובחסידות. הגר”ד יוסף שליט”א דיבר על הניסיונות חדשים לבקרים לקעקע את חומות הדת ואשר התשובה לזה אינה אלא בהוספת שקידת על שקידה בתורה. בדבריו הודה בכל לב ליו”ר מפעל ‘ועתה כתבו לכם’ ויו”ר סייעת ש”ס בביתר ר’ יהודה עוביידי על פועלו במשך כל השנה למען ציבור בני התורה והישיבות בעירנו.

אברהם יגל, הבחורים ירננו

בדברים שנשא יו”ר תנועת ש”ס ר’ אריה דרעי, הוא עמד על מהותו של נס פך השמן, כשהוא מדבר על פירות ההשקעה של ר’ יהודה עוביידי ומוקיר ומשבח את פועליו שנעשו לשם דבר בעירנו. עוביידי עצמו הודה לראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין על התמיכה הרבה בנושא איגוד בני הישיבות ולחברי סיעת ש”ס בעיר: ר’ שלומי כהן, ר’ דוד כהן מחזיק תיק מורשת מן המזרח, ור’ אפרים אוחיון. כמו כן הודה לר’ ניסים כהן על כל ההשקעה בתפאורה ובארגון הערב הגדול.

תודה מיוחדת הובעה לכל עמלי התורה שטרחו ושלחו את מאמריהם למערכת, ולחברי ‘לבקר בהיכלו’ שעמלים כל השנה לבקר ולעודד את בחורי הישיבות ולא חוסכים השקעה וזמן וטורח כדי לשמר את תורת בני הישיבות בטהרתה.

הפתעת הערב הייתה בהופעתו המרגשת של הזמר ר’ אברהם פריד, שהגיע לשמח ולכבד את כותבי החבורות ובני התורה במופע מיוחד וישיבתי שלא הותיר  אף משתתף על מקומו. ברגעי השיא של השמחה הוביל פריד את הקהל לרגעים שלא ישכחו מכל בן ישיבה בעירנו, כאשר כבוד התורה נעשה בצורה מכובדת ביותר, ובאווירה מרוממת שלא זכורה כמותה לציבור מזה שנים.

אירוע זה מצטרף למגוון פעילויות שנעשות על ידי סיעת ש”ס בעיר, בהובלתו של מ”מ ראש העיר ויו”ר סיעת ש”ס המקומית, ר’ יהודה עוביידי, אשר מוסיף והולך במרץ רב בפעילות כבירה ועצומה למען האברכים ובני הישיבות בעירנו ועושה רבות לבניית הקומה הרוחנית והתורנית בעיר.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות