/
/
אשרייך ביתר עילית

הגאווה של ביתר עילית: קרוב ל-1,000 מתושבי העיר יוכתרו כחתני הלכה במסגרת סיום 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו'

אשרייך ביתר עילית

לא פחות מ-960 תושבי ביתר עילית יוכתרו כחתני הלכה במסגרת אירועי סיום 'הדף היומי בהלכה' של ארגון 'דרשו' >>> המעמדים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל ייערכו ב'ארנה' בירושלים, בליל שישי ט' אדר א', ובמוצאי שבת י"א אדר א' >>>>
ז׳ באדר א׳ ה׳תשפ״ב
18:17
אשריכם תלמידי חכמים
יח”ץ ארגון דרשו

שמעון כהן

הגאווה של ביתר עילית: 960 נבחנים, כן ירבו, השתתפו במחזור הבחינות במסגרת מיזם ‘הדף היומי בהלכה’ מטעם ארגון ‘דרשו’. מדובר על 43 שיעורים שנערכים ברחבי העיר, ובהם משתתפים קרוב ל-1,000 לומדי תורה מסלתה ושמנה של העיר לחוגיה ולעדותיה.

הנתון המרנין ומעורר הגאווה העירונית המרגשת – נחשף כחלק מההכנות למעמדי הסיום החגיגיים שייערכו בהשתתפות רבבות לומדי הדף היומי בהלכה בעולם היהודי, ביום חמישי הקרוב ובמוצאי שבת שלאחריו, באולם ‘ארנה’ בירושלים. בשל מחסור במקומות, יתקיים מעמד נוסף בבנייני האומה בירושלים, ביום חמישי בלילה. בנוסף ייערכו מעמדי שמחה מיוחדים לנשות ואמהות המסיימים שיחיו.

דלתות אולם ‘ארנה’ יפתחו את שעריהן, ביום חמישי הקרוב בשעה 18:30 ובמוצש”ק י”א באדר א’ בשעה 20:30. המעמד בארנה יחל גם הוא בשעה 18:30. המעמד יפתח בתפילת ערבית ברוב עם, מייד לאחר התפילה ופרקי התהילים ייפתח המעמד הגדול.

צוותים נרחבים עמלים בקדחתנות בהכנת האירוע ובמערך הלוגיסטי המורכב. הכל אחוזים התרגשות וציפייה לקראת הרגעים ההיסטוריים, כאשר יישמע סיום לימוד סימן תרצ”ז, שאך סמלי הוא שעוסק בדיוק בענייני דיומא, בהלכות מגילה.

לקראת המעמד, יעמידו המארגנים צי של מאות אוטובוסים ורכבי הסעה שיביאו את משתתפי הכינוס מכל רחבי הארץ, לרבות עירנו המעטירה ביתר עילית ההרשמה להסעות תתאפשר באמצעות מערכת ‘נדרים פלוס’, והעליה להסעות תתאפשר רק בהצגת כרטיס כניסה לאולם.

תוכנית אמנותית מרגשת

את המעמד ינעימו תזמורת ‘המנגנים’ בהרכבת מורחב של למעלה מ-50 נגנים, בליווי בעלי מנגנים שינעימו בקול וזמר. במעמד הסיום ביום חמישי תוצג לראשונה יצירה חדשה של היוצר המוזיקאלי ר’ משה מרדכי (מונה) רוזנבלום, בשם “עיקר לימוד האדם” שמבוססת על ההקדמה שכתב החפץ חיים זי”ע בהקדמתו לספר המשנ”ב. בנוסף יוצג שיר חדש שמבוסס על דבריו של רבי חיים מוולוז’ין בספרו ‘נפש החיים’, שיושר ע”י ר’ מוטי שטיינמץ.

בשני המעמדים יופיעו ר’ מוטי שטיינמץ, ר’ זאנוויל וינברגר, ר’ אהרלה סמט, ר’ נפתלי קמפה, ר’ מוטי ויזל, בניצוחם של ר’ משה מרדכי (מונה) רוזנבלום, ר’ משה לאופר, ר’ מוישי רוט, ר’ רובי בנט ובהשתתפות מקהלת ‘מלכות’ בהרכב מורחב, בניצוחו של ר’ פנחס ביכלר. בנוסף תופיע מקהלת הילדים חסידמלע’ך בניצוחו של ר’ יענקי לויפר, יחד עם ילד הפלא בנצי קלצקין, ובליווי תזמורת ענק בת 50 כלים, בהפקה מוזיקאלית מושקעת של ר’ שלום וגשל.

במהלך המעמד, המנצח ר’ משה מרדכי מונה רוזנבלום יציג שחזור מיוחד של יצירות מוזיקאליות עתיקות מחצרות הקודש ביהדות אירופה. בנוסף, יוצגו במעמד פרקי היסטוריה מרגשים שיספרו את סיפור כתיבת ספר ה’חפץ חיים’ וסיפור חייו של קדוש ישראל, מרנא בעל החפץ חיים זיע”א.

במקביל למעמד ביד אליהו, ייערכו גם אירועי ‘יש אם למסורת’ ביום חמישי באולמי כתר הרימון בבני ברק, ובמוצאי שבת בבנייני האומה בירושלים, וזאת כחלק מביטוי להכרת הטוב שרוחשים בארגון לנשות הנבחנים ואמותיהם, אשר תרמו רבות למען הצלחתם של הלומדים בהתמדת ולימוד התורה ובתכניות ‘דרשו’. במהלך כינוסי הנשים יישמעו שיחות חיזוק מפי רבניות ונשות גדולי ישראל שיספרו על ההקרבה העצומה למען הקמת “בית של תורה” לדורות.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות