/
/
#ארבעה מי יודע# | מחר יהיה האות הזה, בפעם הרביעית: 27,647 תושבים בביתר יוכלו להצביע מחר, בתפילה לקדש שם שמים

#ארבעה מי יודע# | מחר יהיה האות הזה, בפעם הרביעית: 27,647 תושבים בביתר יוכלו להצביע מחר, בתפילה לקדש שם שמים

#בצל מערכת הסתה חסרת תקדים המבקשת "לזרוק את החרדים למזבלה" - ייערכו מחר הבחירות הגורליות, בתקווה שסוף סוף ייפתר התיקו ותהיה כאן ממשלה שתהיה מחויבת לתורה >>> #האתגרים:# העיתוי של ערב פסח, העייפות אחרי שלוש מערכות רצופות, וקמפיין אנונימי נגד המפלגות החרדיות >>> #התקווה:# תושבי ביתר יתעלו על החישובים האישיים ויישמעו לתחנוניהם של כל גדולי הדור >>> #לקדש שם שמים#
ח׳ בניסן ה׳תשפ״א
01:06

#בצל מערכת הסתה חסרת תקדים המבקשת “לזרוק את החרדים למזבלה” – ייערכו מחר הבחירות הגורליות, בתקווה שסוף סוף ייפתר התיקו ותהיה כאן ממשלה שתהיה מחויבת לתורה >>> #האתגרים:# העיתוי של ערב פסח, העייפות אחרי שלוש מערכות רצופות, וקמפיין אנונימי נגד המפלגות החרדיות >>> #התקווה:# תושבי ביתר יתעלו על החישובים האישיים ויישמעו לתחנוניהם של כל גדולי הדור >>> #לקדש שם שמים#

@יעקב מרגליות

היהדות החרדית נערכת בחרדה ובדריכות ליום הבחירות שייערך מחר (יום ג’) – כאשר ביתר עילית אמורה לקחת נתח נכבד מההצבעה ומקידוש שם שמים, באחת מ־55 הקלפיות שייפתחו ברחבי העיר. מדובר בתוספת של 14 קלפיות ביחס למערכות הבחירות האחרונות, בהן היו בעיר 41 קלפיות. התוספת נעשתה לאור הרצון להמעיט בהתקהלויות בשלהי תקופת הקורונה.

עוד מנתוני ההצבעה בעיר: לפי בדיקת ‘שערים’, בביתר עילית יהיו הפעם 27,647 בעלי זכות בחירה – תוספת של עוד 1,725 מצביעים מאז הבחירות הקודמות שנערכו לפני שנה וחודש. נתון נוסף שחשוב לשים אליו לב: 3,846 תושבים בעיר יצביעו הפעם בקלפי אחרת מכפי שהצביעו בבחירות קודמות – עקב פתיחתן של 14 הקלפיות החדשות, ועל כל מצביע להתעדכן דרך המערכות של ועדת הבחירות המרכזית היכן נמצאת הפעם הקלפי שלו.

הבחירות הנוכחיות נערכות בצל מערכת משומנת של הסתה והשחרה שדומה כי כמותן לא היה בכל תולדות המדינה. כל אזרח חרדי מוצג באופן דמוני ומחריד. ופוליטיקאי בכיר – שהסקרים צופים לו לא פחות מ-9 מנדטים – קורא “להעמיס את החרדים על מריצה ולזרוק אותם על מזבלה”, ואינו טורח אפילו להתנצל על כך.

האווירה הפעם היא הרעילה ביותר אי פעם, והתחושה היא מלחמה על עצם זכות הקיום שלנו כאזרחים שווי זכויות במדינה שהקולות הרעים בה, המבקשים לשלול לגיטימציה למיליון נפש במדינת ישראל – הולכים וגוברים, ומקבלים קונצנזוס תקשורתי כמעט מלא, באופן שאיש לא היה עובר עליהן בשתיקה אילו מדובר היה בקריאות נגד כל אוכלוסייה אחרת במדינה.

“אנחנו מרגישים שדמנו הותר”, אומרים תושבים רבים בביתר, מול הקולות והמחזות שנראו בחודשים האחרונים. רק אתמול (יום א’) הותקף צעיר חרדי שעשה את דרכו באוטובוס מכפר חב”ד לבני ברק. הוא חטף אגרוף לפרצוף, בגדיו התמלאו בדם והוא הובהל לעזרה ראשונה, כאשר התוקף מטיח בו את ששמע בחודשים האחרונים מבכירי הפוליטיקאים וכלי התקשורת: “כל הקורונה היא בגללכם, אתם הבאתם את המחלה, אתם צריכים לעוף לנו מהעיניים”. מיותר לציין, המקרה עבר בדממה פוליטית כמעט מוחלטת – בטח ביחס למקרה שבו פעיל בחירות במפלגתו של גדעון סער ספג ביצה שנזרקה לעברו, והמערכת הפוליטית התאחדה בגינויים מקצה לקצה.

#אתגר חסר תקדים

הבחירות הפעם הן מאתגרות במיוחד: גם בשל העובדה כי הן נערכות בצל עומס ההכנות לפסח, גם תחושת השחיקה אחרי שלוש מערכות בחירות רצופות (כזכור, הבחירות הנוכחיות הן בפעם הרביעית, לאחר שהמערכת הפוליטית לא הצליחה להעמיד ממשלה שתחזיק מעמד). האתגר הנוסף הוא קמפיין מתוזמר שמפעילים גורמים אנונימיים נגד הצבעה למפלגות החרדיות – בשל מה שהם מכנים “מחדלי הקורונה”.

‘שערים’, כידוע, עמד בפרץ לאורך השנה האחרונה על זכויות הציבור החרדי, ותושבי ביתר עילית בפרט. מאז פרוץ הקורונה לחיינו, בערב פסח אשתקד – התרענו כאן נגד מדיניות הסגרים הדיפרנציאליים, האכיפה המשטרתית המפלה, ותחושת המצור שהוטלה על העיר בשל נתוני התחלואה הגבוהים בה, תוצאה של מבנה קהילתי הומוגני וצפיפות אוכלוסין בלהע”ר שאינם אופייניים לעיר שאיננה חרדית. לכך יש להוסיף את הכאב של רבים מחסידי ברסלב היקרים, שהנסיעה לאומן נמנעה מהם, עקב התנהלות לא הגיונית של הממשלה. מול כל אלו – כשהיה צורך, ‘איתגרנו’ את חברי הכנסת החרדים ותהינו מדוע הם אינם פועלים יותר.

אך כל זה אינו רלוונטי בשום צורה כאשר על הפרק ניצב אתגר של קידוש השם, מול מערכת שמחרפת ומגדפת מערכות אלוקים חיים, וכאשר גדולי הדור שמפיהם אנו חיים עומדים ומפצירים ומתחננים בפנינו שנצביע למפלגות חרדיות ונקדש שם שמים. מרן הגרי”ג אדלשטיין אמר במוצאי השבת האחרונה כי “מי שאינו מצביע למפלגה חרדית נוטל חלק בחילול השם”; מרן שר התורה הגר”ח קניבסקי התבטא כי הצבעה למפלגה חרדית היא דבר שמשפיע ישירות על חינוך הילדים, כאשר “מי שיצביע יזכה לילדים טובים”, ואילו נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר”ש כהן דיבר בכאב על הסכנה הרוחנית המרחפת על שלום הארץ ויושביה אם חלילה יעלה השמאל לשלטון או שלא יושג ניצחון למחנה המבקש מדינה על פי תורה. “מסכן מי שמשתמט מחובת המערכה ויושב בבית או מצביע למפלגה לא חרדית”, התבטא הגר”ש בכאב.

#תושבי ביתר מכריזים

מול החובה הברורה הזו – תושבי ביתר עילית יודעים את אשר לפניהם. הצבעה למפלגה חרדית אינה ‘פרס הצטיינות’ לחברי הכנסת ואי הצבעה אינה ‘ענישה’ כלפיהם. הצבעה היא הכרזת שייכות, חלק ממפקד חברים גדול, וכפי שהתבטאו גדולי הדורות הקודמים – למן מרן החזון איש זצ”ל ועד כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זצ”ל ועוד מאות מגדולי הדור נבג”מ, כי קידוש שם שמים מתבצע בעצם ההכרזה כי בארץ ישראל חיים כך וכך יהודים הרוצים שיתגדל ויתקדש שמיה רבה.

לכל ברור, כי פתק למפלגה חרדית היא הכרזה על הרצון שתהיה כאן מדינה על פי תורה, בלי שליטה לבג”ץ ולרפורמים, מדינה שתדאג לשלמות התורה והעם ותדאג לארץ ישראל ויושביה על פי תורתנו הקדושה, ללא דריסת רגל למהרסי הדת, מחריבי המשפחה היהודית ופורצי הפרצות בכרם בית ישראל. והשיקול הזה – גדול מכל שיקול אחר של טענה מוצדקת ככל שתהיה על אי פעילות מספקת של ח”כ פלוני או אלמוני בתקופת הקורונה.

מחר כולנו נקדש שם שמים בעז”ה, נצביע אך ורק למפלגות המחויבות לתורה, והלוואי שנזכה סוף סוף לשלטון שמכבד את קודשי ישראל. ובזכות כך נזכה לאכול עוד השנה מן הפסחים ומן הזבחים בביאת משיח במהרה. 

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות