/
/
אישור זכויות

אישור זכויות

אחת הבעיות המעיקות על רבים מתושבי ביתר עילית היא בעיית קבלת 'אישור זכויות' או אישור חכירה' של הנכס אותו רכשו. תושבים רכשו את ביתם במיטב כספם וגילו לפתע שהקבלן לא העביר על שמם את הנכס כראוי והינם מצויים ללא אישור פורמלי לזכויותיהם. מי שלקח על עצמו את הטיפול בנושא הינו רב ישראל פכטר, חבר העיריה מטעם תנועת "טוב"
ג׳ בשבט ה׳תשע״ג
02:03

אחת הבעיות המעיקות על רבים מתושבי ביתר עילית היא בעיית קבלת ‘אישור זכויות’ או אישור חכירה’ של הנכס אותו רכשו. תושבים רכשו את ביתם במיטב כספם וגילו לפתע שהקבלן לא העביר על שמם את הנכס כראוי והינם מצויים ללא אישור פורמלי לזכויותיהם. מי שלקח על עצמו את הטיפול בנושא הינו רב ישראל פכטר, חבר העיריה מטעם תנועת “טוב”

“אישור הזכויות”, מסביר הרב פכטר, מאשר את זכויות בעל הנכס, ובלעדיו לא ניתן להעביר את הבעלות של הדירה או לקבל משכנתא. אם יש למשל עיקול על הנכס או הערה אחרת זה יופיע באישור הזכויות. אישור חכירה הינו אישור חכירת הנכס ממינהל מקרקעי ישראל: כאשר אדם קונה דירה עורך הדין המעביר את זכויות החכירה לבעלים החדשים צריך להפיק אישור שכזה ולשגרו למינהל. באזור יו”ש רישום הבעלות נעשה הן במינהל והן בחברה המשכנת ויש להביא אישורים משניהם למשכנתא”.

מה הביא אותך לעסוק בתחום?

“זה התחיל בפרשת חפציבה כאשר רוכשים ניצבו בפני שוקת שבורה. והיה צורך במישהו שיטפל מול המינהל שממוקם בבית אל כדי לקבל את האישורים. אני סייעתי לנפגעים בתהליך מול ועד התושבים בראשות קובי קרפל עד לקבלת אישורי החכירה”.

כיצד היום תהליך הטיפול נעשה אצלך?

“כאשר האישורים דרושים לצורך משכנתא: אנו משתפים פעולה עם עו”ד ידידיה מצגר שמתמחה בתחום. ניתן להגיש בקשה לקבלת האישורים למשרדו ללא עלות ואנו נדאג לזרז את קבלת האישור. בכל מקרה יש ליצור עימנו קשר בכדי לוודא שזה יטופל על הצד הטוב ביותר.

“במקרה שיש צורך בהסרת עיקול יש להביא אישור מההוצאה לפועל על ביטול העיקול ולהעביר לי עם יפוי כח בכדי שנסיר את העיקול ונוציא אישור זכויות נקי .דרכנו ניתן לפתור את הבעיה בדרך כלל תוך עשרים וארבע שעות”. כמובן ללא תשלום אלא כשרות לציבור

איך יוצרים איתכם קשר?

דרך המייל שלי  או בטלפון ללשכת תנועת טוב 5807040 02

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות