/
/
אומרים ‘לא’ לנפצים ‘פיגוע’ מתוצרת חוסאן | בדיקה מגלה: מקור הנפצים בעיר – מהכפר הסמוך. רבני העיר: “ההורים חייבים למנוע”

אומרים ‘לא’ לנפצים ‘פיגוע’ מתוצרת חוסאן | בדיקה מגלה: מקור הנפצים בעיר – מהכפר הסמוך. רבני העיר: “ההורים חייבים למנוע”

התופעה הזו מדאיגה בכל שנה מחדש - והשנה במיוחד: קטינים עושים שימוש בנפצים וגורמים לנזקים בנפש רח"ל במשטרה גילו: מקור הנפצים - בכפר חוסאן הסמוך. "ננקוט יד קשה" רבני העיר: . "על כל הורה לעשות כל אשר בידו כדי למנוע מילדיו להשתמש במשחיתים והמזיקים הללו" למנוע משחית
כ״ה בשבט ה׳תשפ״א
22:37
סכנת נפשות

@יעקב מרגליות

אחד התסמינים הלא מלבבים שמבשרים את התקרבותו של חג הפורים בעיר – זו תופעת ה’נפצים’: מיום ליום מתגברת התופעה, כאשר צעירים מטילים נפצים ושאר חומרי נפץ אחרים רח”ל ברחובות העיר, על המדרכות, בפתחי הבניינים, ומעוררים תבהלה גדולה.

עוד בטרם נמשיך בכתבה נבהיר: נפץ יכול להביא לסכנת נפשות! לא הכל יכול להיכתב, ולא הכל ידוע ומוכר לעין – אבל ילד שזורק נפץ – שייקח בחשבון שידיו דמים מלאו! ייתכן מאוד שבדיוק עבר בסביבתו מישהו עם רגישות וד”ל, וכתוצאה מכך נגרם נזק לנפש, דבר שאין לו תקנה רח”ל.

וגם כשמדובר על המקרים ה’קלים’ יותר – מיותר לפרט את חומרת האיסור בהבהלת הזולת ובגרימת צער ועוגמת נפש לאדם אחר. ילד יהודי מחונך לא זורק נפצים! זהו מעשה של פרחחים לא מחונכים, שמתאים לעיירות מופקרות וערי פשע – לא לעיר של תורה וחסידות כמו ביתר עילית.

הפשע שבדבר מתחדד עוד יותר – כשמגלים מה המקור לרוב הנפצים בביתר עילית: לפי בדיקת ‘שערים’, יחד עם מידע שהגיע מהמשטרה המקומית – מקורם של הנפצים בעיר הוא בכפר הערבי חוסאן. הבנתם את זה? הכפר חוסאן – שחשבנו שלא יכולה להיות שום השפעה חינוכית או רוחנית ממנו לעיר הערכית ששוכנת בסמוך – משפיע על נפש הנערים בהכנסה של עשרות אלפי נפצים וחומרים מסוכנים אחרים שאותם צורכים צעירים בעיר. וכפי שנאמר במגילה – ‘וכדי ביזיון וקצף’.

חילול השם עצום

בדיקת ‘שערים’ מעלה, כי משטרת ביתר עילית ממקדת מאמץ כנגד תופעת הזיקוקים והצעצועים המסוכנים לקראת חג הפורים. מהדיווחים שהגיעו לידי המשטרה עולה, כי לאחרונה אירעו מקרים רבים בהם הושלכו נפצים / זיקוקים ברחבי העיר על ידי בני נוער וקטינים ונגרם נזק איום ונורא.

במשטרה אמרו, כי “מעבר למטרד הרעש המהווה הפרעה בוטה לציבור ולמנוחתו, מדובר באמצעים שיכולים לפגוע בנפש, עד כדי קטיעת אצבעות ונזקים חמורים יותר (שאין כאן המקום לפרטם).

יתרה מכך – שיחות עם שוטרים בעיר מעלה את הרושם העצוב על חילול השם הנורא שנוצר, כאשר את התופעות של ילדים שמחשקים בנפצים הם מכירים מערי פשע, ולא דמיינו שבעיר חרדית מחונכת תתגלה תופעה מגונה כזו, שהיא אנטי תורה, אנטי דרך ארץ, אנטי מידות טובות ונגד כל מה שביתר עילית מחנכת עליו את ילדיה הטהורים.

ההורים חייבים למנוע

“במהלך הימים האחרונים”, אומרים במשטרה, “בוצעו מספר פעילויות ממוקדות בנושא. באחת מהפעילויות אותרה חנות בכפר חוסאן, אשר מוכרת  כוורות זיקוקים לתושבי ביתר ובכלל. במקום נתפסה כמות של כוורות ובעל החנות נעצר.

“בפעילות אחרת, בוצע חיפוש בבית בביתר עילית, בו נתפסו זיקוקים ונפצים. מחזיק האמצעים עוכב לחקירה. אנחנו קוראים לציבור ההורים  לשמור על בני הנוער והילדים ולמנוע מהם לרכוש/ להפעיל אמצעים אלו, שיש בהם סיכון ממשי לחיי אדם”.

במשטרה הודיעו, כי “התחנה תמשיך לפעול בכל האמצעים בכדי למגר את התופעה המטרידה והמסכנת”, וכי “כל מי שנתקל באמצעים אלו מתבקש לפנות למשטרה”.

כעיתון חרדי הפועל על פי הנחיותיהם של רבני העיר שליט”א – התבקשנו להבהיר כי מעל ומעבר להתרעת המשטרה ואזהרותיה – אין שום מקום לעכל את חילול השם הנורא הזה, כאשר רבני העיר מחזיקים בעדויות מסמרות שער על חיים שניזוקו רח”ל. “על כל הורה לעשות כל אשר בידו כדי למנוע מילדיו להשתמש במשחיתים והמזיקים הללו”, מסרו רבני העיר.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות