/
/
/
אבל בעיר עם פטירתו של איש החסד הרה”ח ר’ שמואל גוטפריד זצ”ל שהותיר דור ישרים מבורך בביתר

אבל בעיר עם פטירתו של איש החסד הרה”ח ר’ שמואל גוטפריד זצ”ל שהותיר דור ישרים מבורך בביתר

המנוח, שהתגורר בירושלים ושיגר את ילדיו לגדל בעירנו את ילדיהם לתורה וחסידות - היה מעמודי התווך של חסידות באיאן ואיש חסד רב להיטיב נפטר לאחר מספר ימים של התמודדות עם קורונה
ה׳ בטבת ה׳תשפ״א
21:25

ושמואל בקוראי שמו

@שמעון כהן

רבים בעיר התעטפו אבל ויגון קודר בעקבות הבשורה על פטירתו של הרה”ח רבי שמואל גוטפריד זצ”ל, מחשובי חסידי באיאן ואיש חסד גדול – אשר הותיר דור ישרים מבורך בביתר עילית.

המנוח, בנו של הרה”ח רבי שלמה גוטפריד זצ”ל שהיה ממקימי מוסדות באיאן בארץ ישראל, נקשר כבר בצעירותו למורו ורבו, יבדלחט”א כ”ק האדמו”ר מבאיאן שליט”א. כל מכריו מספרים על היותו “איש חסד רב להיטיב, שהיה מלא אמונה וביטחון בהקב”ה, הודה תמיד על כל אשר אירע אותו, ונודע במעשי החסד שלו שהיו תמיד בהסתר ובהיחבא. אנשים קשי יום נסמכו על ליבו הרחב, והוא סייע להם בלב רחום”. אף לצרכי חסידות באיאן סייע ביד רחבה והיה במשך שנים מעמודי התווך של מוסדות החסידות.

בחייו עסק לפרנסתו בעסקי הגבס, ואף הקים את החנות המפורסמת ‘עולם הגבס’ בירושלים, ולצד כל עיסוקיו היה קובע עיתים לתורה במסירות ומחנך את צאצאיו לתורה ולחסידות.

המנוח, שהתגורר בירושלים, סבל בעת האחרונה ממיחושים שונים, וכאשר לאחרונה נדבק גם בנגיף הידוע – מצבו הרפואי הלך והתדרדר. תפילות רבים נערכו בכל אתר ואתר, כאשר צאצאיו – שעשרות מהם מתגוררים בביתר עילית – מבקשים לקרוע שערי שמים בעבורו. אלא שגזירה נגזרה, ורבי שמואל נפטר בשבוע שעבר, במיטב שנותיו כשהוא כבן 59 בלבד.

בפטירתו הותיר אחריו את בני משפחתו המורחבת, בנים, בנות וצאצאים ההולכים בדרך התורה והחסידות – כאמור, רבים מהם תושבי העיר – ובהם את בתו אשר אמורה להינשא בשבועות הקרובים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות