/
/
‘שיטת מצליח’ | תושבים ל’שערים’:  קיבלנו מכתב התראה בתוספת קנס מבלי שנשלחה אלינו הודעה ראשונה

‘שיטת מצליח’ | תושבים ל’שערים’:  קיבלנו מכתב התראה בתוספת קנס מבלי שנשלחה אלינו הודעה ראשונה

תושבים רבים קיבלו בימים האחרונים מכתב התראה אדום ובו דרישה לתשלום בנוסף לקנס על מכתב ההתראה אלא שלטענת התושבים – העירייה מעולם לא שלחה מכתב ראשון "מדובר בשיטת מצליח", התלוננו תושבים
כ״ב בשבט ה׳תש״פ
01:51

קנס (לא) חינוכי

שמעון כהן

תושבים זועמים: בימים האחרונים נשלח מטעם העירייה לתושבים רבים מכתב התראה אדום (“התראה אדומה 999”) לתשלום אגרת חינוך בתוספת קנס על הוצאת מכתב האזהרה – זאת מבלי שנשלח קודם לכן שום מכתב עם דרישה לתשלום.

אגרת החינוך הנדרשת, היא כמובן מעבר למס הארנונה, אגרת השמירה ושאר המיסים שתושבי העיר מחויבים לשלם לעירייה וכל משפחה משלמת לפי דירוג הכנסותיה. מדובר באגרה שמוטלת על תושבים שילדיהם לומדים במוסדות החינוך בעיר, כאשר הפעם – לסכום התשלום המקורי מתווסף קנס אוטומטי לכל תושב בגין מכתב ההתראה האדום, זאת, כאמור, מבלי שהתושבים קיבלו הודעה ראשונה כנדרש בחוק.

סכום הקנס, אגב, עומד על 24 שקלים, כאשר הסכום הוא המרכיב החשוב פחות בעניין. עצם שליחת ההתראה האדומה ללא שיישלח קודם כל מכתב והודעה מסודרת כחוק – הוא מחדל שאינו מתקבל על הדעת.

מפנייה של תושבים למערכת ‘שערים’ עולה, כי גם כאשר הם ניסו לשלם את האגרה במערכת – התברר להם כי מספרי השובר אינם מעודכנים במערכת העירונית, כך שאי אפשר לשלם במערכת הממוחשבת וגם לא במענה האישי, וכי האפשרות היחידה לתשלום האגרה היא בדואר או באמצעות הגעה פיזית לבניין העירייה.

תושבים שפנו לעירייה בתלונה כי קיבלו מכתב התראה ללא שקיבלו שום מכתב קודם לכן – נענו ש”מדובר בטעות”, וכי סכום הקנס יבוטל. “על פניו מדובר ב’שיטת מצליח'”, מתלונן אחד מתושבי העיר בשיחה עם ‘שערים’, “כאשר מי שעומד על זכויותיו ומבהיר שלא קיבל מכתב קודם זוכה שהקנס יבוטל לו, ואילו מי שאינו בקי בפרטים הבירוקרטיים – נאלץ לשלם קנס על לא עוול בכפו.

‘שערים’ פנה לדוברות העירייה לקבלת תגובה, וזו לא נתקבלה עד לשעת סגירת הגיליון. לכשתתקבל – נדאג לפרסמה.   

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות