/
/
/
פתחו שערים: במעמד חגיגי ומרגש בראשות כ”ק האדמו”ר : ת”ת נדבורנה חנך מבנה חדש ומפואר

פתחו שערים: במעמד חגיגי ומרגש בראשות כ”ק האדמו”ר : ת”ת נדבורנה חנך מבנה חדש ומפואר

היו אלו רגעים מרגשים במיוחד - כאשר תלמידי הת”ת והוריהם, לצד חסידי הקהילה ואוהדיה הרבים, התכנסו למעמד קביעת המזוזה למבנה החדש של ת”ת נדבורנה ביתר // “מן הבאר ההיא ישקו העדרים”, הכריז כ”ק האדמו”ר מנדבורנה-ביתר בהתרגשות, ופרנסי העיר קיבלו תעודות הוקרה על פועלם למען הבניין // סקירה נרגשת
י״ז באב ה׳תשפ״א
18:37

היו אלו רגעים מרגשים במיוחד – כאשר תלמידי הת”ת והוריהם, לצד חסידי הקהילה ואוהדיה הרבים, התכנסו למעמד קביעת המזוזה למבנה החדש של ת”ת נדבורנה ביתר // “מן הבאר ההיא ישקו העדרים”, הכריז כ”ק האדמו”ר מנדבורנה-ביתר בהתרגשות, ופרנסי העיר קיבלו תעודות הוקרה על פועלם למען הבניין // סקירה נרגשת

בעוד השמש שולחת את קרניה האדומות בנטות ערב טרם תשקע, התכנסו ובאו לה בני הקהילה, הורים ובניהם הנרגשים לקראת יומם הגדול והנשגב. שלאחר שנים של ציפייה, קם הדבר ונהיה, הנה זה עומד אחר כותלנו, הגיע העת לחנוך את הבית הגדול, המבנה החדש לתלמוד תורה, שעוברת למבנה הקבע בגבעה החדשה, במבנה ענק ומפואר ההולם את צרכיה של החיידר, מן הבאר ההוא ישקו העדרים.

תלמוד תורה באר יעקב שע”י נדבורנה ביתר שנוסדה לפני כעשור, ששמה יצאה לתהילה לשם ולתפארת, אודות להשקעה בילדי חמד המסולאים בפז, תחל בע”ה את שנת הלימודים הקרובה בבנין חדש ורחב ידים.

מיד עם הגיעו קבע כ”ק מרן אדמו”ר מנדבורנה ביתר  שליט”א מזוזה בשערי הת”ת כשהוא מלווה בפמליה מכובדת של רבני העיר והצוות החינוכי של החיידר.

בזה אחר זה עלו נערי החמד החינניים בשיא ההתרגשות והתמקמו במקומותיהם, לקול צלילי המקהלה שהנעימה וקידמה את הבאים להשתתף בחנוכת הבית.

פתח והנחה את המעמד המחנך הנכבד הרב אליעזר דוד פרוש שליט”א, וקידם בברכה את ההורים ובניהם וכל הק”ק, בהעלותו על נס את מאמציהם הכבירים של ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין שליט”א וצוות עוזריו שמלווים ומסייעים בכל זמן וקשובים לכל צרכיהם ומבוקשותיהם של הת”ת.

ראשון הדוברים כובד ראש העיר הרב רובינשטיין שהביע את התרגשותו מכך שזכה להיות שליח נאמן לשולחיו ובכך שיהא זה החיידר הראשון בשכונה זו ובאמת לו נאה ולו יאה – חיידר נדבורנה ביתר שנושא את שמו של כ”ק האדמו”ר הקוה”ט מרן בעל הבאר יעקב זצוק”ל להיות ראשון להשתכן במבנה הקבוע הן מחמת עצם חשיבות הקהילה שפרשה כנפיה בכל שכונות העיר והן בשל הצפיפות בהם היו התלמידים עד עכשיו ועתה הורחב להם.

לאחריו עלה לנאום מטעם ההורים הר”ר שלמה שולמן שליט”א שהודה מקרב לב למחנכים על ההשקעה האדירה בתלמידים להנחותם הדרך אשר יילכו בה וכי הוא רווה נחת עד למאוד מבניו שזכו להסתופף בצל החיידר המכובד.

מנהל הת”ת ונושא בעולה הרוחני הרב שלמה בינט שליט”א שיתף את ההורים בחלק מהמאמצים החינוכיים היום יומיים שיש לצוות החינוכי ועד כמה הם משקיעים בצעירי הצאן ובאופן אישי בכל תלמיד ותלמיד למען עתידם, ובהזדמנות זו הביע את תודותיו לכל המלמדים על פועלם הרב.

הס הושלח בקהל עת שכ”ק אדמו”ר שליט”א החל במשא המרכזי והודה להשי”ת על כל הטוב אשר גמלנו בהגיענו עד הלום. האדמו”ר שליט”א הסביר את חובת ההורים להשקיע בבניהם את המירב למען עתיד הדורות ועל תפקידם של המחנכים לעשות שליחותם נאמנה.

המנחה הרב פרוש הודה בשם כל הק”ק לצוות הניהולי של הת”ת הרב אליעזר סופר ויד ימינו הרב איתן ידגר שפועלים למען הצלחת החיידר בכל צרכיהם. ואף הוענק להם תשורה ע”י האדמו”ר שליט”א כהוקרה על פועלם הרב.

כן הוענקו תעודות הוקרה לראש העיר ועוזרו הרב יהודה דייטש שעושה גדולה ונצורות ותמיד נותן מענה לכל הנדרש לת”ת ולקהילת נדבורנה ביתר. גם למנהל אגף החינוך הרב יהודה קורנבליט הוענק תעודת הוקרה על כל פעליו לכל אורך הדרך.

לאחר הודיה לכל המסייעים שהפיקו את המעמד הזה, הקהל התפזר ובפיהם תפילה חרישית להשם “להיות עיניך פתוחות אל הבית הזה לילה ויום”.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות