/
/
סיומי מסכת עירובין וחידוש ‘כיכר המנורה’: כך יציינו בעיר את היארצייט הראשון למרא דאתרא זצ”ל

סיומי מסכת עירובין וחידוש ‘כיכר המנורה’: כך יציינו בעיר את היארצייט הראשון למרא דאתרא זצ”ל

במלאות שנה להסתלקותו של מרא דאתרא מורנו הגאון רבי דוד צבי אורדנטליך זצ"ל - תושבי ביתר עילית נערכים לעצרות זיכרון ושורת פעילות לעילוי נשמתו של רב העיר הבלתי נשכח בעירייה הודיעו על ציון יום ההילולא במאות סיומי מסכתות עירובין במסגרת שיעורי הדף היומי שנערכים ברחבי העיר ראש העיר: "אנו זוכרים את הרב דרך התורה הקדושה"
כ״ב במרחשון ה׳תשפ״א
18:01

המלצות נוספות

בס”ד

זוכרים את הגאב”ד

משנה:

@שמעון כהן

לזכרו של הגאב”ד הבלתי נשכח: העיר ביתר עילית נערכת ליום ההילולא למרא דאתרא של העיר, מורנו הגאון הגדול רבי דוד צבי אורדנטליך זצ”ל, שכיהן במשך עשרות שנים בכהונה הרמה כרב העיר, כמעט מיום היווסדה – ועד לפטירתו בכ”ט חשוון תש”ם.

בשל מורכבות התקופה, לא ניתן היה לקיים עצרת המונית לזכרו של הרב, כראוי וכיאות לכבודו. בעיריית ביתר עילית בחרו לציין את זכרו בשורת אירועי סיום מסכת עירובין, הנלמדת בסדר הדף היומי בבתי מדרשות ובתי כנסיות ברחבי העיר.

השבוע הודיעה העירייה כי מוסרי השיעורים והגבאים נקראים להצטרף למיזם לזכרו של הגרד”צ ובמסגרתו יתקיים ביום ההילולא סיום המסכת, כאשר כל שיעור יזכה לכיבוד קל לרגל סיום המסכת, כשבנוסף תחלק העירייה את מסכתות פסחים, הנלמדות בסדר לאחר מסכת עירובין, ללומדים בשיעורים הרבים בעיר.

מאות מוסרי שיעורים וגבאים ישתתפו במעמדי הזיכרון, בהתאם למגבלות הזהירות הנדרשות בימים אלו, כראוי לזכרו הטהור של קברניטה הרוחני של ביתר.

ביום ההילולא יתקיים מעמד מצומצם בהשתתפות מארי דאתרא בעיר, מרנן ורבנן הגר”ח וייס והגר”י תופיק, ובני משפחת הגרד”צ אורדנטליך זצ”ל. במעמד זה יוצג חידוש ‘כיכר המנורה’, סמוך לביתו של הרב זצ”ל בגבעה א’ בעיר, לזכרו של הרב. במסגרת חידוש הכיכר, תוצב מנורת ענק שתפאר את זכרו של רב העיר המנוח – המנורה שהאירה לעיר ולתושביה.

ראש העיר מאיר רובינטשיין אמר לקראת שורת אירועי הזיכרון: “זכרו של מרא דאתרא, שהנהיג בעוז את העיר מאז היווסדה, לא ימוש מאיתנו לעולם. הגרד”צ אורדנטליך זצ”ל, שהיה מסור כולו ללומדי התורה בעירנו, וודאי רווה נחת שמאות רבות של שיעורי לימוד הגמרא בעיר יתאחדו בסיום מסכת לזכרו הטהור. בחרנו להנציח את דמותו של הרב במנורה מרהיבה ביופייה, שתוקם ב’כיכר המנורה’, לזכרו של המנורה הטהורה, שביצר חומות הקדושה והטהרה בעיר משך עשרות שנים”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות