/
/
סיוּם בכל ציוּן | היכי דמי סיום הש”ס באמצע מסכת שבת? הסיפור המרגש

סיוּם בכל ציוּן | היכי דמי סיום הש”ס באמצע מסכת שבת? הסיפור המרגש

מקץ שבע שנים של לימוד הש"ס בחמישה שיעורים שונים: חברי שיעורי הדף היומי בראשות הגאון רבי צבי חלמיש נסעו לסיום הש"ס שנערך בציוני הקודש של התנאים בגליל, כאשר בכל קבר נערך סיום על מסכת אחרת הסיפור המלא מאחורי הסיום הייחודי
ו׳ באב ה׳תש״פ
02:53

הסיום הנודד של הרב חלמיש

@שמעון כהן

בארבעת השיעורים הקבועים של הג”ר צבי חלמיש שליט”א, מחשובי מגידי השיעור בדף היומי בעירנו – מוצאים את עצמם  אברכים, אנשי מעש, בעלי מלאכה, ובחורי חמד. כל אחד מוצא את זמנו על מנת ללמוד את הדף היומי בקביעות, מהשיעור של 6.30 בבוקר, ועד השיעור האחרון של 21.15 בלילה.

עבור הרב חלמיש, מסירת השיעור היא שליחות רבת שנים, שכל מטרתה היא שלא יהיה אברך ובחור אחד, שיעבור חלילה את היום ללא תורה והלכה. השיטה של הרב חלמיש, היא לא רק דף היומי. אלא גם החדרת ההבנה של הגמרא, בשילוב מרתק של סיפורים, מהעבר וההווה, על מנת להניח את הלומדים, פנימה פנימה, בתוך נבכי הסוגיא.

בנוסף לכך – הגר”צ חלמיש מקפיד בשיעוריו ללמד הלכות בוקר וערב, על מנת שכל אחד יהיה בקיא בהלכות הנחוצות והנוגעות לנו בחיי היום יום.

@סיום בכל ציוּן

השבוע מלאו שבע שנים מאז שהחלו שיעוריו של הגר”צ חלמיש, בהם משתתפים עשרות, מכל גווני הקשת בעיר. מדובר בארבעה שיעורים שונים, בשעות שונות. השיעור החל לפני שבע שנים, לקראת סיום מסכת שבת במחזור הקודם, ועתה, לקראת סיומו של מסכת שבת במחזור הנוכחי – מסיימים חברי השיעורים את הש”ס.

לרגל המאורע המרגש – יצאו משתתפי ארבעת השיעורים ליום המרגש ביותר שלהם מזה 7 שנים – סיום הש”ס!

יחד יצאו כולם משעת בוקר מוקדמת, באוטובוס מלא, וברכבים נוספים, על מנת לסיים את המסכתות האחרונות של הש”ס, בקדושה ובשמחה, כשבכל קבר של צדיק, מסיימים מסכת.

כך היה הסדר: בקבר יונתן בן עוזיאל סיימו את מסכת “ערכין”. בקבר רב פפא – סיום מסכת “תמורה”. בקבר אביי ורבא – סיום מסכת “כריתות”. -בקבר רבי יהודה בר אילעי – סיום מסכת “קנים”. בקבר הרשב”י במירון – סיום מסכת “מידות”. עד שהגיעו לסיום הש”ס הגדול, שנערך ברוב פאר והדר, עם בשרים ויינות, כיאה למעמד זה, בקבר רבי מאיר בעל הנס זיע”א בחצות הלילה.

@חמישה סיומים

אם עבור משתתפי השיעורים מדובר במעמד מרגש במיוחד – עבור מוסר השיעורים הנפלא הרב חלמיש שליט”א מדובר במעמד מרגש פי חמישה. היה זה מעמד מרגש של חמישה סיומים!!! (בנוסף לשיעורים אלה, הרב מוסר שיעור קבוע בסניף ‘אושר עד’ בירושלים, לעובדים המסורים המפנים שעה מזמנם ללימוד התורה הקדושה.  את ההתרגשות היה ניתן לראות על פניו. הדמעות של הקדושה והריתחא דאורייתא בזמן מעמד סיום הש”ס – לא הותירו עין אחת יבשה, בבחינת: ‘כזה ראה וקדש’!

זה הזמן לקרוא לכל אחד ואחד שעדיין לא זכה לקבוע לו שעה של תורה – לבוא ולהשתתף בשיעורים הקבועים, הנערכים מדי יום בגבעה ב’ בעיר.

להלן הזמנים: שיעור ראשון – בשעה: 7.05 בבוקר. שיעור שני – בשעה: 8.30 בבוקר. שיעור שלישי – בשעה: 21.15 בלילה. שלושת השיעורים הנ”ל נערכים בבית הכנסת ברדיטשוב, ברחוב קדושת לוי 49. השיעור הרביעי נערך בשעה 6.20 בערב, בבית הכנסת ברסלב “מקור הנחל” שברחוב פחד יצחק.

אשריכם תלמידי חכמים!

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות