/
/
משאית השמחה חוזרת

שנתיים אחרי תחילת הקורונה: משאית השמחה תחזור לרחובות העיר, לכבודם של לומדי הדף היומי

משאית השמחה חוזרת

אנחנו זוכרים אותה מעידן הסגרים בתחילת הקורונה - אבל עכשיו, משאית השמחה הבלתי נשכחת תחזור ביום שלישי לנוע ברחובות העיר ולהשרות אווירה חגיגית, הפעם בתחושת חירות >>> הסיבה ליוזמה: סיום מסכת חגיגה וכל סדר מועד במסגרת 'הדף היומי' >>> וכיאה ליוזמה לכבודם של לומדי הדף היומי - נקודת היציאה תהיה מ...'כיכר לומדי הדף' >>> מרבין בשמחה
ה׳ באדר ב׳ ה׳תשפ״ב
16:08
פרסום ראשון

יוחנן צוקרמן

התגעגעתם למשאיות השמחה? שנתיים אחרי שפרצו לחיינו המשאיות המזמרות שארגנה העירייה עם פרוץ הקורונה וימי הסגרים, משאיות הכניסו אור ושמחה ללבבות של הילדים וההורים אשר צפו ורקדו מהמרפסות – עכשיו חוזרת משאית השמחה, והפעם, לשם שינוי, מתוך תחושת שחרור וחירות.

אם תרצו – זהו צעד של מעין ‘שמחנו כימות עיניתנו’: אחרי שהמשאית שימחה אותנו בזמנים הקשים ההם בתור פתרון לעת מצוא, בצוק העתים והסגרים – כעת נשמח סביב משאית השמחה באופן של לכתחילה, להודות ולהלל על שהחיינו וקיימנו ועברנו את התקופה הקשה והמאתגרת בחסדי שמים.

ל’שערים’ נודע, כי ביום שלישי הקרוב, ה’ באדר ב’, תעבור משאית השמחה ברחובות העיר ותשרה אווירה של שמחת חודש אדר וחג הפורים, בשילוב שמחת התורה – לרגל סיום מסכת חגיגה וסיום סדר ‘מועד’ בלימוד הדף היומי.

כיאה ליוזמה שנערכת לכבוד סיום סדר מועד בדף היומי – נקודת היציאה של משאית השמחה תהיה ב’כיכר לומדי הדף’, בכניסה לעיר במעלה גבעה ב’. המשאית תצא לדרכה בשעה 15:00, ותעבור ברחובות הראשיים של העיר, בשלוש הגבעות, עד לשעה 21:00.

כל משפחה תשמח יחד בביתה, ותקיים את מאמר הכתוב ‘והימים האלה נזכרים ונעשים בכל דור ודור, משפחה ומשפחה, מדינה ומדינה, ועיר ועיר’.

בעירייה מבקשים מהילדים וההורים שלא להתקהל ליד משאית השמחה ברחובות, ולא להפריע למסלול הנסיעה שלה, אלא לשמוח ולרקוד במרפסות הבתים, בדיוק באותו סדר מופתי ובלתי נשכח של ימי הסגרים – כאמור, הפעם מתוך שחרור וחירות.

היוזמה היא חלק מסדרת אירועים חגיגיים שייערכו בעיר בימים הקרובים, לכבוד סיום סדר מועד ולכבודם של לומדי הדף היומי – בעיר שגאוותה על היותה עיר של תורה וחסידות בהרי יהודה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות