/
/
/
מרן גאב”ד ביתר שליט”א במשא נוקב: “קיומו של הישוב היהודי בארץ הוא רק בזכותה של התורה”

מרן גאב”ד ביתר שליט”א במשא נוקב: “קיומו של הישוב היהודי בארץ הוא רק בזכותה של התורה”

את כוחו האמיתי של הצבא ראינו עוד במלחמת יום הכיפורים ממנה יצאנו רק בניסים" שאג הגאב"ד מנהמת ליבו. "זוהי טעות לחשוב שהצבא מגן. רק התורה מגינה ומסוככת עלינו. ואם לא הצבא, תמצא התורה שליחים אחרים" .יהרג ועל יעבור.
ד׳ בניסן ה׳תשע״ג
18:39

את כוחו האמיתי של הצבא ראינו עוד במלחמת יום הכיפורים ממנה יצאנו רק בניסים” שאג הגאב”ד מנהמת ליבו. “זוהי טעות לחשוב שהצבא מגן. רק התורה מגינה ומסוככת עלינו. ואם לא הצבא, תמצא התורה שליחים אחרים” .יהרג ועל יעבור.

שמע דאגתם וחרדתם של מרנן גדולי ישראל שליט”א, נוכח הקמתה האפשרית של ‘ממשלת השמד’ בחסות לפיד ובני בריתו הגיעה לידיעת כולנו, אך לביטוי נרחב ועמוק יותר של הדברים זכו השבוע מתפללי ביה”כ אשכנז ברח’ אור החיים בגבעה א’ ומאוחר יותר בעת סעודה שלישית ב’קלויז’ של חסידי באיאן ברח’ רבי עקיבא בעיר, עם דרשתו של מרן הגאב”ד הגרד”צ אורדנטליך שליט”א אשר עורר בדבריו על גזירת הגיוס.

מרן הגאב”ד שליט”א, ששורת הגזירות החדשות של הממשלה החדשה הנרקמת, ובראשם גזירת הגיוס המרחפת מעל ראשם של בחורי ישראל, מדירה שינה מעיניו. הרחיב על כך במשאו זעק מעומק הלב על המצב הנוכחי המרטיט והמזעזע.

תורה מגני ומצלי

“מספרים לנו על ‘שוויון בנטל’, אמר מרן  הגאב”ד, אומרים לנו שלומדי התורה משתמטים מההגנה על הכלל. אולם האמת שלא “צבא ההגנה” מגן עלינו אלא רק התורה הקדושה. זכורני שלפני מלחמת יום הכיפורים התהדרו ראשי השלטון בכוחות הצבא וטענו שאף אחד לא יעז לפגוע במדינת ישראל אולם השי”ת סימא את עיניהם ולולא ישועתו הגדולה כמעט שאבדנו חלילה. כך שבאותו זמן ראו כולם שרק זכותו של עמ”י כבנים למקום עמד לנו מפני האויבים. וגם לפני כן, במלחמת ששת הימים, ראה כלל ישראל שלא בחרב ובחנית ניצחנו אלא רק בניסי ניסים ובחסד ה’.”

“מכל אלו  רואים אנחנו”, זעק הגאב”ד מנהמת ליבו, “שהנושאים העיקריים בנטל הם דווקא לומדי התורה אם ח”ו יפגעו בהם מי יודע מה יקרה חלילה.”

מרן שליט”א הזכיר בדבריו גם את האיסור של ההליכה לצבא שהוא בבחינת “יהרג ועל יעבור” והוסיף “כולם מודים שבשירות הצבאי כיום יש בו מאפיינים ההופכים אותו ל”ייהרג ועל יעבור”.

על המשתפים פעולה

“ישנה קבוצה מסוימת, שכיום הפנו עורף לתורת ישראל”, המשיך הגאב”ד, “כשהם נותנים ידיהם לגרועים שבאויבנו. זהו פשע בל יכופר. הרב קוק בעצמו כותב בספרו ששירות בצבא יכול להביא לדברים הגרועים ביותר והוא עבירה של ממש. אולם להם יש תורה חדשה שכוללת את אהבת הארץ ותו לא”…

“בעבר, בתקופת ההתנתקות, דיברו על הפגנה משותפת שתכלול את כל הצבורים. אני אמרתי כבר  אז, שהנושא חשוב וכואב וצריך לזעוק ולהריע, אולם אותו ציבור לא שייך אלינו, הוא רחוק מאיתנו, וברגע שתהיה לו אפשרות הוא פשוט יבעט בנו.”

“כולי תקווה”, סיים מרן שליט”א, שהחי ייתן אל ליבו את הדברים האמורים ויבינו כולם את חשיבותה וקדושתה של התורה, ואו אז נגיע לברכה המקווה של “ומלאה כל הארץ דעה את ה’ כמים לים מכסים.”

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות