/
/
מסיבת חנוכה רבתי נערכה למשתתפי רשת שיעורי הדף היומי של הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט”א

מסיבת חנוכה רבתי נערכה למשתתפי רשת שיעורי הדף היומי של הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט”א

ט״ו בטבת ה׳תשע״ג
19:16

עשרות רבות של חוגגים השתתפו באירוע רב רושם שנערך לכבודה של תורה בעירנו, על ידי משתתפי רשת שיעורי הדף היומי הגדולה בעיר – רשת שיעוריו של מגיד השיעור הנודע לתהילה ה”ה הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט”א.

זה מכבר קנו להם שיעוריו של הרב אייזנבך שם ותהילה בכל קצוות העיר ואף מחוצה לה. בשרשרת השיעורים שהוא מוסר, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המתקדמות, מסובים עשרות רבות מתושבי העיר שנטלו לעצמם את הזכות והחובה לקבוע עיתים לתורה, עד שזו הפכה להיות חלק בלתי נפרד משגרת חייהם.

את השיעורים מעביר הרב אייזנבך במתק לשונו בבהירות ובצחות, בשפה השווה לכל נפש, כאשר מאידך צולל הוא עם הלומדים לעומקה של סברא ולאסוקי שמעתא אליבא דהלכתא. תפגשו כאן אברכי כולל שתורתם אומנותם לצד בעלי-בתים היגעים לפרנסתם, מלמדים ובעלי משרות תורניות כאלו ואחרות לצד אישי ציבור, מנהלים ועסקנים נכבדים.

לקראת ימי החנוכה המאירים, ערכו משתתפי השיעורים אירוע מרשים כנאה וכיאה לכבודה של תורה, בהשתתפות ראשי העיר וקברניטיה שבאו לחזק את ידי לומדי התורה והוגיה.

את המעמד פתח בדברים נרגשים המג”ש הרב אייזנבך בעצמו, שהעלה על נס את מסירות הנפש הנדרשת מאברכים להשכים קום מדי יום, קיץ וחורף לא ישבותו, בכדי לקבוע עיתים לתורה; או מאידך להשתתף בשיעור בשעות הערב, אחר יום עבודה מעייף. אחר שתיבל את דבריו בדברי חז”ל העוסקים במעלת הקובעים עיתים לתורה ובשכרם, הזמין המג”ש את ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין לשאת את דבריו.

הרב רובינשטיין הביע את התפעלותו מהמפעל האגדי הלזה, המפאר, כדבריו, את עיר התורה המעטירה בהרי יהודה, כשהוא מהווה את היהלום שבכתר קובעי העיתים לתורה בעירנו, תוך שהוא מביע את תקוותו כי הרשת תלך ותגדל עוד ועוד לתפארת העיר ביתר עילית!

התרגשות מיוחדת אפפה את המשתתפים כאשר הופיע בהדרו ‘אורח הכבוד’, ה”ה מגיד המישרים הגאון רבי אליהו שלזינגר שליט”א – רבה של שכונת גילה בירושלים. בדבריו המרתקים סחף הרב שלזינגר את המשתתפים בפנינים מהלכות ימי החנוכה, תוך שהוא שוזר אותם בצוותא כיד ה’ הטובה עליו, בדברי דרוש ואגדה העוסקים במעלת התורה והעוסקים בה, הנקשרים ככפתור ופרח עם אותן הלכות החנוכה.

שיאו של האירוע נרשם כאשר לקראת סיומו. היה זה כאשר לפתע כבו אורות האולם ועל מסך רחב מימדים הוקרנה מצגת מרגשת המספרת את סיפורה הבלתי ייאמן של רשת שיעורי הרב אייזנבך שליט”א. במצגת, שעריכתה הופקדה בידי אחת החברות המובילות בתחום בציבור החרדי, נצפה המפעל המיוחד והנדיר הזה של עשרות האברכים השוקדים על תלמודה מדי יום, כאשר על המלאכה מנצח הקברניט – הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט”א.

האירוע כולו לווה בצלילי שירה וזמרה, בליווי תזמורת של נגנים ידועי שם, כאשר ריקודים סוחפים נערכים סחור-סחור, בהם הביעו ההמונים את הזכייה הגדולה שנפלה בחלקם: “ששמת חלקנו מיושבי בית המדרש”!

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות