/
/
/
מדברים חינוך | הרגעים העוצמתיים במעמד ‘והגדת לבנך’ בהשתתפות כ”ק האדמו”ר מביאאן שליט”א. חוזרים לחנך.רשמים

מדברים חינוך | הרגעים העוצמתיים במעמד ‘והגדת לבנך’ בהשתתפות כ”ק האדמו”ר מביאאן שליט”א. חוזרים לחנך.רשמים

המוני חסידי באיאן התרגשו במעמד שכולו חינוך שנערך באודיטוריום העירוני, בהשתתפותו מעוררת הכבוד של כ"ק מרן האדמו"ר מבאיאן שליט"א >>> הברכה של הרבי, השו"ת של המרא דאתרא, והטיפים המעשיים והפרקטיים בפאנלים עם מומחי החינוך >>> סיקור מרומם
ל׳ בניסן ה׳תשפ״א
17:46

המוני חסידי באיאן התרגשו במעמד שכולו חינוך שנערך באודיטוריום העירוני, בהשתתפותו מעוררת הכבוד של כ”ק מרן האדמו”ר מבאיאן שליט”א >>> הברכה של הרבי, השו”ת של המרא דאתרא, והטיפים המעשיים והפרקטיים בפאנלים עם מומחי החינוך >>> סיקור מרומם

@שמעון כהן

המעמד הרוחני הכביר שהותיר רושם עצום בלבבות: מאות רבות מחסידי באיאן המעטירה בעירנו התרגשו להשתתף במעמד שלא יישכח מלב, שנערך ביום שלישי כ”ד ניסן בהשתתפות כ”ק מרן האדמו”ר מבאיאן שליט”א.

ההתרגשות לקראת האירוע החלה במוצאי שביעי של פסח, כאשר כ”ק האדמו”ר שליט”א הפתיע בדברות קדשו כשהביע את רצונו הטהור להשתתף במעמד הרוחני לכבודם של עמלי התורה.

זמן ארוך לפני פתיחתו של המעמד – כבר החל האודיטוריום העירוני בביתר עילית להתמלא ביותר מ-1,000 חסידים נרגשים שתפסו מבעוד מועד את מקומם כדי לזכות לחזות בצל הקודש, שעה שהרבי מתמלא קורת רוח לנוכח עדרי הצאן שהקדישו את ‘בין הזמנים’ ללימוד תורה במסירות ובהתעלות שעוררו התרגשות עצומה בקודש פנימה.

הופעת כבוד

את החשמל באוויר ניתן היה לחתוך בסכין שעה שכ”ק האדמו”ר מבאיאן שליט”א נכנס אל המעמד באצילות הרוז’נאית הידועה. המעמד התחיל בתפילת מנחה המונית, שלאחריה נאמרה ברוב עם תפילת השל”ה להצלחה בחינוך הילדים. המוני לבבות רטטו באמירה המשותפת בצוותא חדא של מילות התחינה הזכה – “כִּי עַל כֵּן, בָּאתִי לְבַקֵּשׁ וּלְחַנֵן מִלְּפָנֶיךָ שֶׁיְּהֵא זַרְעִי וְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם זֶרַע כָּשֵׁר. וְאַל יִמָּצֵא בִי וּבְזַרְעִי וּבְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם שׁוּם פְּסוּל וָשֶׁמֶץ, אַךְ שָׁלוֹם וֶאֱמֶת וְטוב וְיָשָׁר בְּעֵינֵי א-לוקים וּבְעֵינֵי אָדָם, וְיִהְיוּ בַּעֲלֵי תוֹרָה, מָארֵי מִקְרָא, מָארֵי מִשְׁנָה, מָארֵי תַלְמוּד, מָארֵי רָזָא, מָארֵי מִצְוָה, מָארֵי גוֹמְלֵי חֲסָדִים, מָארֵי מִדוֹת תְּרוּמִיּות, וְיַעַבְדוּךָ בְּאַהֲבָה וּבְיִרְאָה פְנִימִית”.

הס הושלך באודיטוריום עת הביע כ”ק האדמו”ר שליט”א את רצונו לשאת את דברות קדשו בפני קהל החסידים. האדמו”ר ציין בדברות קדשו, כי “עצם הדבר שמתכנס ציבור כה גדול – פועל עת רצון לכל מילי דמיטב, ובפרט בענייני השעה שעל הפרק”. הרבי בירך את הכינוס לשם שמים, ואיחל מעומק ליבו הטהור שיזכו כל המשתתפים לסייעתא דשמיא והצלחה בחינוך הילדים.

לאחר מכן ציין המנחה הרה”ח ר’ משה אייזנשטיין את התודה וההערכה לרה”ע ר’ מאיר רובינשטיין ולראשי ‘מרכז מצפן’ אשר נטלו על עצמם את העול למימון המעמד המרומם, על מנת לעורר ולעודד את המודעות החינוכית והעמדת מעננה מקצועי לאורך כל השנה בסוגיות חינוכיות בעיר. “בימי בין הזמנים היינו למפעל ישיבות בין הזמנים האדיר בעיר שחולל גדולות ונצורות”.

כשהוזמן רה”ע לשאת דברים, הוא ציין את חשיבות המעמד ואת ההתרגשות הגדולה לנוכח הצלחת המיזם האדיר לכלל בחורי הישיבות החסידיות בעיר, וקרא לכלל הקהילות גם לעשות ולהעצים את המודעות לעניין זה.

סגולה לילדים טובים

לאחר מכן התבצע פאנל בניצוחו של הרב ישראל טאומן, יו”ר מכון חנוך לנער, יחד עם הרב נחמן ברקוביץ’, מנהל רוחני דת”ת באיאן מודיעין עילית. הפאנל עסק בטיפים ותובנות לתקשורת בונה בין אב לבנו, תוך העלאת המודעות ליכולתה של תקשורת כזו לפתור בעיות מבעוד מועד.

החלק השני של הפאנל התנהל בניצוחו של המחנך הנודע הרב נפתלי שובקס, ועסק בגיל ההתבגרות ובפתרונות לבעיות שצצות בגיל זה. בהמשך הוגש כיבוד קל ולאחר מכן דיבר הרה”ג רבי זושא דורברמדיקר, ר”מ בישיבת באיאן, שהעניק כלים רוחניים ליצירת אווירה של אמונה וביטחון בבית.

התרגשות גדולה הסבה הופעתו של מורנו הגאון הגדול רבי חיים וייס שליט”א, מרא דאתרא ביתר עילית, שבירך את הכינוס המועיל להמשך שרשרת הדורות בקדושה ובטהרה. הרב מרדכי שלמה ברים הציג בפני המרא דאתרא שאלות הלכתיות בענייני חינוך ואלו נענו מדעתו הרחבה וחדות ההכרעה של מורנו הגר”ח וייס.

הכנס ננעל בנאומו המעורר של הרה”ג רבי מאיר טוביה פולק, מנהל רוחני דישיבת עטרת ישראל, שדיבר בעוצמה רבה בהזכירו שמי שמחנך את ילדיו ברוגע ובסבלנות – מובטח לו כי יזכה בס”ד לרוות מילדיו רוב נחת דקדושה.

הכנס ננעל מתוך התרוממות קודש ותפילה איתנה בלבבות – שנזכה לגדל בנים ובני בנים עוסקים בתורה ובמצוות, מתוך נחת שלמה ושלווה אמיתית.  

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות