/
/
מארב מתוכנן?

מארב מתוכנן?

כ״ב בסיון ה׳תשע״ג
00:12

נהגים רבים הנוסעים מירושלים לביתר מכיוון “דרך חברון” מתלוננים על קנסות כבדים בגין מהירות מופרזת- על לא עוול בכפם. בכביש אין כל שילוט המורה על המהירות המותרת. לטענת נהגים, מצלמה בצומת, המיועדת לתיעוד נסיעה באדום, מצלמת נהגים המגבירים מהירות שלא במודע.

מטענות של נהגים שהגיעו אל שערים עולה כי המהירות המותרת בכביש הוגבלה לאחרונה והורדה מ-70 קמ”ש ל- 50 קמ”ש, אלא שבמקום לא מופיע כל שלט המתריע על המהירות המותרת, והנהגים העוברים במקום כלל לא מודעים לעניין וחשופים לקנסות כבדים עקב מהירות מעבר למותר. שעות הלילה הן המועדות ביותר ליפול למלכודת, כאשר הכבישים ריקים, הנהגים עייפים וממהרים לביתם וכל הרמזורים נמצאים על “גל ירוק”. מה שגורם לנהגים להאיץ בנסיעתם ולהסתכן בקנסות ובהרשעות.

אך מה שחמור מכך, מצלמה המיועדת לצלם על נסיעה ברמזור אדום, המוצבת לפני הרמזור בצומת שלאחר שכונת הר חומה- לכיוון העיר ביתר, עוקבת אחר נהגים המאיצים את נהיגתם כדי להספיק את הרמזור הירוק, מצלמת אותם ומאוחר יותר הקנס נשלח אל ביתם. “מטבע הדברים כאשר הינך מתקרב אל רמזור ירוק הרי שאתה נוטה להאיץ את המהירות כדי להספיק את הרמזור”, מספר לשערים נהג תושב ביתר שנקנס על מהירות מעל למותר בצומת דרך חברון- רחוב התנופה, “הדבר הוא מקובל ולגיטימי כל עוד אינך מגביר את מהירותך מעבר למותר, אך מה עושים כשהנהג אינו מודע שהתאוצה המהירה אליה הגיע היא למעשה מעל למותר באותו כביש?”

הקנס בדרך חברון על מהירות עד 90 קמ”ש עשוי להגיע ל- 800 ₪ וצבירת נקודות הרשעה, ואילו על מהירות מעל 90 קמ”ש הקנס עשוי להגיע ל- 1000 ₪ והעלאה נוספת בנקודות ההרשעה. המקרה נוגע לא מעט לנהגים רבים, תושבי ביתר, העושים את דרכם בלילה מכיוון הכותל המערבי חזרה אל העיר ביתר. ציבור הנהגים נקרא לגלות ערנות, לא ליפול בפח ולזכור את המהירות המותרת במקום, גם אם אין מופיע שילוט במקום.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות