/
/
לשובע ולא לרזון | אנשי חסד בעיר חיפשו תחליף לנסיעה לקרעסטיר, ואלפי משפחות בעיר זכו לסעודת מלכים

לשובע ולא לרזון | אנשי חסד בעיר חיפשו תחליף לנסיעה לקרעסטיר, ואלפי משפחות בעיר זכו לסעודת מלכים

זה התחיל בתור תחליף לסעודת הילולא - והפך בתוך שעות ספורות לאחת מיוזמות החסד המדהימות שנראו כאן הסיפור המלא מאחורי חלוקת 1,500 סלי עופות, בשר ודגים למשפחות בעיר משביע לכל חי
ט׳ באייר ה׳תש״פ
01:56

קרעסטיר נוסח ביתר

יעקב מרגליות

לא שוכחים את הנזקקים: בשבוע שעבר, בעיצומו של משבר הקורונה שהכניס משפחות רבות למצב כלכלי מורכב – צמחה בביתר עילית יוזמה מרגשת אשר הקיפה מאות רבות של משפחות בעיר והפכה לאחד המחזות המרגשים של ימי הקורונה. מחזה שלא יישכח גם בעוד זמן רב: 1,500 סלי מזון מושקעים, שכוללים בשר, עופות ודגים, חולקו למשפחות בעיר.

הכל החל ערב יום ההילולא של הרה”ק רבי ישעיל’ה מקערעסטיר זי”ע, שחל ביום ראשון בשבוע שעבר. בשנים האחרונות הפך מקום ציונו של הרבי בהונגריה לאבן שואבת להמונים, וסיפורי הישועות מתגלגלים בכל מקום. בייחוד ידועה הסגולה להאכיל יהודים לעילוי נשמתו של הצדיק – שעיקר עניינו בחייו היה להשביע יהודים. בשנים האחרונות נערכות אלפי סעודות, כמעט בכל ריכוז חרדי בעולם, לזכות הצדיק רבי ישעיל’ה זי”ע, כאשר סיפורי הישועות של אלו שזכו לערוך סעודות לזכר הצדיק – הולכים ונערמים.

השנה, עקב המצב שאינו מאפשר כינוס של אנשים במקום אחד, והעובדה שהנסיעה לציון בקרעסטיר לא התאפשרה – חשבו כמה אנשי חסד מקומיים בעירנו כיצד ניתן לקיים את הסגולה הגדולה במסגרת ההגבלות. ואז החליט ר’ יוסף אייזנבך, בעל החנות ‘מוקיר שבת’ בעיר, לרתום את חבריו למען חלוקה של סלים לכבודו של הצדיק ובעל הישועות מקרעסטיר.

הקמפיין המהיר בעולם

איזנבך גייס לצידו את מיטב אנשי החסד בעיר לטובת הפרויקט – בראשם עסקן החסד ר’ חונא דייטש, יו”ר ‘אנשים’ הקבלן ר’ יעקי הרשקופ, מומחה השיווק והפקות הגרפיקה ר’ מוישי הלר ואיש הלוגיסטיקה ר’ ברוך פרוש. היוזמים התקבצו בביתו של הרשקופ, לפי כל ההנחיות כמובן, ובפגישה הוחלט על הרכב הסל, על כמות הסלים, ועל חלוקת התפקידים בין כלל חברי הקבוצה.

בתוך שעות ספורות עלה לרשות הרבים קמפיין זריז, כאשר הציבור כולו הוזמן להירתם ולתרום לטובת מבצע הבזק. כל חבר מהקבוצה גייס עוד כמה חברים לטובת העניין. המיזם התחיל עם 300 סלים, ובמהירות הגיע ל-500.

כאשר גם היעד הזה הושג – החליטו היוזמים לעדכן את המבצע ולערוך חלוקה של לא פחות מ-1000 סלים של מוצרים קפואים, בעלות של מאות שקלים לסל, עבור אלף משפחות נזקקות בעיר. כאשר המיזם תפס תאוצה, הצטרפו אליו עוד ארגוני חסד בעיר – ‘קופת ביתר’ ו’ביתר פמלי’, כאשר הקמפיין כולו נעשה בהתנדבות ובתחושת שליחות למען עניי העיר.

ההיענות הייתה מדהימה. בשעות הבוקר של יום החלוקה התמלא ‘מתנ”ס פריימן’ במתנדבים שפשטו על המקום, חבושי מסכות וכפפות, והחלו לארוז את החבילות המושקעות: בכל סל הונחו בשר, עוף ודגי סלמון, ברוח המוטו הידוע של רבי ישעיה בן רבי משה זי”ע מקרעסטיר – “לשובע ולא לרזון”.

עשרות נהגים פרטיים, בהם מתנדבי ‘מחוברים לחיים’ בעיר, התנדבו לשנע את החבילות עד לפתחי המשפחות. מדובר במתנדבים שבימים אלה מגויסים למען הכלל – בחלוקת תרופות ומזון לאוכלוסיה המבוגרת ולאנשים שנמצאים בבידוד.

לא עוצרים לרגע

בערב שלאחר סיום החלוקה, מתוך ההרגשה המרוממת על הזכות הגדולה –  נקט ר’ חונא יוזמה ואומר שישנן עדיין משפחות שזקוקות לסיוע, וכי יש מקום להמשיך את הקמפיין גם בימים הקרובים – הן עבור מי שלא הספיקו לתרום ורוצים להשתתף בסגולה, ובעיקר כמובן עבור משפחות נזקקות שהמשיכו לפנות גם לאחר שהסתיימה החלוקה.

וכך, גם לאחר סיום הקמפיין – הכל התחיל מחדש. הצוות המנצח התגייס שוב למען המטרה, כאשר הפעם גם קהיליית בעלי העסקים בעיר מצטרפת למיזם.

ל’שערים’ לא נותר אלא לברך בשם אלפי הנתמכים, ולא פחות מכך – בשם כלל תושבי העיר – על היוזמה המדהימה של אנשי החסד בעיר. בתפילה כי בזכות יוזמות כאלה נזכה כבר בעז”ה לצאת מאפלה לאור גדול, לרפואת כל חולי עם ישראל. 

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות