/
/
/
למעלה מאלף חוגגים בהכנסת ספר תורה של משפחת וולפא בביתר עלית

למעלה מאלף חוגגים בהכנסת ספר תורה של משפחת וולפא בביתר עלית

ביום ראשון ד' כסלו חל יום היארצייט השלישי של הרה"ח ר' יצחק זאב הלוי וולפא. רעייתו תבלח"ט, החליטה לתרום ספר תורה לעילוי נשמתו, ולהכניסו לבית הכנסת חב"ד בעירנו.
י״א בכסלו ה׳תשע״ג
00:30

ביום ראשון ד’ כסלו חל יום היארצייט השלישי של הרה”ח ר’ יצחק זאב הלוי וולפא. רעייתו תבלח”ט, החליטה לתרום ספר תורה לעילוי נשמתו, ולהכניסו לבית הכנסת חב”ד בעירנו.

ספר התורה המהודר, נבחר בקפידה רבה על ידי חתנה – הרב מרדכי אשכנזי שליט”א, מרא דאתרא דכפר חב”ד, מתוך ספרי תורה רבים שהוצעו. מביני דבר התפעלו מאד מיופיו של הכתב, פרי עמלו של סופר מומחה וירא שמים מרבים.

סיום כתיבת האותיות נערך בביתו של הרב שלום דובער הלוי וולפא בביתר. בכתיבת אותיות כובדו האורחים הרבים שהגיעו מכל קצות הארץ, ובמיוחד רבני הקהילות בעיר ביתר, וכן האדמו”ר מנדבורנא שליט”א, הרב היילפרין חתנו של האדמו”ר מאמשינוב, ועוד.

משם יצאה תהלוכה בליווי לפידים, שהוחזקו ע”י בחורי הישיבה וילדי התתי”ם בעיר, לכיוון בית הכנסת. בתהלוכה השתתפו למעלה מאלף אנשים נשים וטף, כולל ראש העיר ר’ מאיר רובינשטיין, כשהאנשים מפזזים בכל עוז, בליווי ניגוני שמחה שהושמעו במערכת הגברה ונשמעו עד למרחוק. הנשים צעדו בסדר ובהפרדה מלאה בצידי הדרך, ולקראת הכנסת הספר לבית הכנסת ניתן להן לנשק את ספר התורה, תוך שמירה על גדרי הצניעות.

לאחר אמירת פסוקי “אתה הראת”, ועריכת שמונה  הקפות כנהוג, הכניסו הרב שלום דובער הלוי וולפא, אחיו הרב מנחם מענדל הלוי וולפא וגיסו הגרמ”ש אשכנזי, בהתרגשות רבה, את ספר התורה להיכל.

אוטובוס שהמתין בחוץ, הסיע את המבוגרים שבקהל, לאולם שבו נערכה סעודת המצווה. בסעודה נאמרו דברי תורה וברכה ע”י רבני הקהילות, רבני חב”ד, נציגי המשפחה ואורחים חשובים, ביניהם גם חסיד אומות העולם סגן השר מר איוב קרא, ידידו של הרב וולפא. מר איוב קרא בא במיוחד מהצפון, ודיבר בלהט על שלימות הארץ, כשדבריו זוכים לתשואות רמות.

המנחה היה הרה”ח ר’ אסף חנוך פרומר, שניהל את האירוע בכישרון רב, והזכיר לרפואה שלימה את הפצועים ממשפחת שארף, אשר ר’ שמואל הי”ו הוא בנו של הגה”ח ר’ שייע שארף הי”ו מתושבי העיר.

בין הנואמים היה גם הרה”ח ר’ דוד מאיר דרוקמן, שסיפר על בעל היארצייט הרב יצחק זאב וולפא ז”ל, שלעילוי נשמתו נתרם הספר, ועל התמדתו הגדולה בלימוד התורה עד ליום האחרון של חייו. לקראת סיום, הודה הרב שלום דובער וולפא לאמו, התורמת של ספר התורה, ואיחל לה בשם כל הקהל הקדוש אריכות ימים ושנים טובות, ונחת חסידי מכל יו”ח. כמו”כ הודה לר’ מרדכי מרקוביץ שעזר רבות בארגון הערב המוצלח.


כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות