/
/
לא נכנעים למצב: כך תיערך השנה תהלוכת ל”ג בעומר המרכזית והגדולה בביתר עילית  

לא נכנעים למצב: כך תיערך השנה תהלוכת ל”ג בעומר המרכזית והגדולה בביתר עילית  

גם השנה יזכו ילדי ביתר עילית לקחת חלק באחת מתהלוכות ל"ג בעומר הגדולות בעולם אלא שהשנה, לאור ההגבלות, תיערך התהלוכה שמארגנים חסידי חב"ד בעיר בהוראת הרבי מליובאוויטש זי"ע - במתכונת שונה ומיוחדת 'שערים' חושף את הפרטים הראשונים: מרפסות מקושטות, מערכת כריזה אחידה בכל העיר, תפילה משותפת של כל ילדי העיר - ואלפי בלוני הליום שישוחררו אל על ברגע מוסכם אחד כדאי הוא רבי שמעון
ט׳ באייר ה׳תש״פ
02:00

תהלוכת המרפסות

יעקב מרגליות

כבר התרגלנו שהפעילות הרוחנית בציבור, כמו תפילות, קריאת התורה ואפילו קידוש לבנה עברו למרפסות – עכשיו אנו שומעים על ‘תהלוכת המרפסות’, לראשונה בהיסטוריה.

כידוע, חסדי חב”ד בכל העולם מקיימים מדי שנה את הוראת כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זי”ע לערוך תהלוכות ל”ג בעומר עבור ילדי ישראל, שבהן מכריזים ילדי התשב”ר בגאון על האמונה ב’כי לא תישכח מפי זרעו’ כמאמר בעל ההילולא רבי שמעון בר יוחאי, זכר למנהג קדום שהיה בעם ישראל, שילדי תשב”ר היו יוצאים עם רבותיהם לשדות בל”ג בעומר.

במהלך עשרות השנים השתתפו מיליונים מילדי ישראל כ”י, בארץ וכמעט בכל עיר מרכזית בעולם – בתהלוכות הקודש הללו, כאשר בשנים האחרונות – ביתר עילית קוטפת מקום מרכזי בראש מוקדי התהלוכות, עם אלפי ילדי תשב”ר כ”י שמשתתפים בתהלוכה הגדולה והמושקעת המאורגנת על ידי הנהלות תלמודי התורה של חב”ד בעיר.  

אלא שהשנה, כידוע, יש קורונה.

מרפסות מקושטות

כרגיל בימי הקרונה – שום דבר לא סגור ולא סופי עד שמתקבלים כל האישורים, כך שהוועד המארגן של תהלוכת ל”ג בעומר נערך לכל האפשרויות. אבל לצד זאת, בחב”ד ובעירייה לא לוקחים סיכונים וכבר מתכננים תהלוכה גם אם הנחיות הבריאות המחמירות ייוותרו על כנן, או שאף יוחמרו.

ל’שערים’ נודע, כי ביום רביעי בשבוע שעבר התכנסו מארגני ויוזמי התהלוכה בבניין עיריית ביתר עילית. בישיבה השתתף הרב מנדי כהן, סגן מנהל תלמוד תורה ‘אוהלי מנחם’ בעיר ומנהל תלמוד התורה בכפר חב”ד – המארגן את התהלוכה בעירנו זה כמה וכמה שנים, יחד עם המפיק הנודע ר’ מרדכי רבינוביץ מ’טיפ הפקות’, והצוות הבכיר של עיריית ביתר עילית בראשות ר’ משה כהנא, חבר המועצה המייצג את כלל קהילות חב”ד בעיר. על השולחן: מציאת חלופות לכינוס המסורתי של ל”ג בעומר.

בפגישה עלו כמה וכמה רעיונות, אבל כפי שהגיע לידיעת ‘שערים’ – המתווה המרכזי מדבר על ‘תהלוכת מרפסות’. לפי התכנית, התהלוכה תתקיים בכל מרפסות העיר יחד. לשם כך יקושטו 150 מרפסות בעיר, בפסוקים, סיסמאות ופתגמי התהלוכה על אהבת ישראל, לימוד התורה וקיום המצוות, לצד קישוטים עם מוטיבים יהודיים ערכיים, כאשר כל מרפסת תקבל מערכת הגברה נפרדת אשר תחובר יחד באמצעים טכנולוגיים למערכת כריזה אחת.

כרגע מתכוננת פעילות לפי דקות, כאשר כל התהלוכה תתקיים במשך כ-45 דקות. הפעילות תתחיל בדיוק רב, ותימשך כל הזמן, כאשר כל חלק ייערך במשך זמן קצוב ומוגדר מראש, מה שיאפשר לכל ילדי העיר לקחת חלק מתוך מעקב ברור אחר כל שלב בכינוס המרפסות המיוחד.

כל מרפסת תקבל תפקיד מיוחד, ובכל אזור יוזמנו ילדים מאותה סביבה ובנין לפי ההנחיות של משרד הבריאות, וכל אחד מהם יקבל תפקיד כגון הקראת הפסוקים וכדומה.  

אלפי בלונים לשמים

ל’שערים’ נודע, כי תחילת התוכנית תהיה בתפילה המונית יחד, כלל תושבי העיר. ייאמרו פרקי תהילים פסוק בפסוק, ויבקשו מבעל ההילולא רבי שמעון בר יוחאי שיפעל ויעורר רחמים בפני כיסא הכבוד שתיעצר המגפה, ושיבנה בית המקדש במהרה.

כל מרפסת תקבל ערכה של כמות בלוני הליום, וכאשר תסתיים התפילה תינתן האות ואלפי בלונים ישוחררו אל על. המארגנים מקווים שהאפקט המרהיב של שחרור הבלונים לשמים ייצור אחדות מרהיבה בין כלל ילדי העיר.

“הרעיון הוא שכלל ילדי העיר יצטרפו יחד בשירה ובתפילות, וכולם ישמעו זה את זה”, אמר אחד המארגנים ל’שערים’. המארגנים פועלים כעת על אפשרויות נוספות של שיתוף כלל ילדי התתי”ם לפעילות משותפת.

גם משאיות השמחה ככל הנראה יגוייסו לתהלוכה, וביחד נאיר את אורו של רשב”י בלבבות של ילדי ישראל.

כאמור בתחילת הידיעה – הרעיונות נמצאים עדיין בשלב הגיבוש, ואינם סגורים לחלוטין עדיין – ביתר היתר בשל הצורך לעקוב אחר ההוראות המתעדכנות של הרשויות. אולם דבר אחד ברור – גם השנה יזכו ילדי העיר לתהלוכת ל”ג בעומר של חב”ד, כזו שלא תישכח ככל הנראה לעוד שנים רבות, בשל האופי הייחודי ויוצא הדופן שלה.

וכדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק. 

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות