כמלאך האומר לו גדל

כ״ב בטבת ה׳תשע״ג
01:42

“רק צרכי העיר – הגשמיים והרוחניים – היו לנגד עיניו של הרבי מסאדיגורה”, אומר ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין בשיחה מיוחדת ל’שערים’ * אבל יחיד עשתה לה ביתר עילית בהסתלקותו

מה הייתה דמותו של כ”ק מרן האדמו”ר מסאדיגורה זי”ע עבורכם? אנו פותחים את השיחה הרוויה עם הרב מאיר רובינשטיין ראש העיר, בעיצומם של ימי השבעה לפטירתו.

הרב רובינשטיין: “הרבי היה לנו כאב, לעיר ביתר עילית – בכלל, ולי, כמי שזוכה לעמוד בראשה – בפרט. כאב התומך בבנו יקירו ודואג לכל מחסורו.

“רק לפני שבוע הייתה לי הזכות המיוחדת להסתופף בצילו. היה זה בברית שנערכה לנינו, בנו של הרב מרדכי שלום יוסף פרידמן שליט”א – בנו בכורו כ”ק מרן אדמו”ר שליט”א, ממלא מקומו. נסעתי לבני ברק להשתתף בשמחת הברית. הרבי קרא לי אליו כשהוא מספר לי ששמע על הפשרת כמה מאות יחידות דיור בעירנו. הרבי הורה לי לפעול ביתר שאת להפשרת עוד דירות לכלל הציבור, כאשר הוא שופע מברכותיו שאצליח בכל דרכיי. הייתה זו לי כצוואה אחרונה”…

בכלל, מה היה יחסו של האדמו”ר זי”ע לעיר התורה והחסידות בהרי יהודה?

“אני יכול להעיד, כי במשך כל שנות כהונתי, הן בחמשת השנים האחרונות, בכהני כראש העיר, והן בימים עברו בתפקידיי האחרים, בכל עשרות (!) השיחות שניהלתי עימו, הוא מעולם לא ביקש או התעניין על צרכים אישיים, על צרכי קהילתו ומוסדותיו. כל השיחות נסובו רק על צרכיה הגשמיים והרוחניים של העיר.

“תמיד התעניין על פריחת העיר ושגשוגה, על מוסדות התורה, על צביונה של העיר, בירך וסייע על כל צעד ושעל. הדיבור היה קשה עליו, כך גם היה קשה לפעמים להבין אותו. אבל הוא התאמץ במסירות נפש להבהיר את דבריו ועצותיו המחכימות למען תושבי העיר ובאי שעריה”.

מה תוכלו לספר על אישיותו התמירה?

“אני לא ראוי לדבר על אדם גדול שכזה, מלאך ה’, שהסתובב בינותינו. אך זאת אוכל לספר, כי לפני כשנתיים כאשר עסקנו במערכה כל שהיא שנוהלה בעיר, הלכנו לשאול את עצתו ואף את עצת יבלחט”א כ”ק מרן אדמו”ר מערלוי שליט”א. האדמו”ר מערלוי ביקש לדעת מה דעתו של האדמו”ר מסאדיגורה ומששמע אותה התבטא ואמר: ‘קבלו את דעתו של הסאדיגערער רבי, כי הוא אדם שמסר את נפשו הן על תלמוד תורה והן על צרכי הכלל והפרט’…”.

במהלך השיחה מביע הרב רובינשטיין את זכייתה של ביתר עילית באחת הקהילות המפארות את כותל המזרח שלה – קהילת חסידי סאדיגורה בעיר, המהווה את אחת מפנינות החמד החסידיות בעיר. לעשות רצון צדיק, הוא עזר ותמך תמיד בכינון הקהילה ובשגשוגה, ומביע את שאיפתו כי זו תלך ותפרח לתפארת העיר ולזיכרונו של אותו צדיק וקדוש, זכותו תגן עלינו

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות