/
/
/
יו”ר מרכז אגודות ישראל בירושלים מאיר פרוש בשיחה אחרי מטתו של האדמור מסדיגורה זצ”ל

יו”ר מרכז אגודות ישראל בירושלים מאיר פרוש בשיחה אחרי מטתו של האדמור מסדיגורה זצ”ל

כ״ב בטבת ה׳תשע״ג
00:16

________________________________________________________

למחרת היום בו נסתלק לשמי רום כ”ק מרן האדמו”ר מסדיגורה זצוק”ל, שוחחנו על דמותו רבת ההוד עם הרב מאיר פרוש, יו”ר מרכז אגודת ישראל בירושלים. למרות עיסוקיו הרבים בימים אלו התפנה הרב פרוש לשיחה קצרה עם “שערים”, כשבקולו עדיין ניכרים היטב הצער והאבל על סילוקו לשמי רום של אחד מגדולי קברניטיה של אגודת ישראל, בהיותו מכהן פאר כחבר נשיאות מועצת גדולי התורה

תחילה נרצה לשמוע על הקשר האישי שלך עם הרבי מסדיגורה זצוק”ל

מדובר על קשר של אולי קרוב לארבעים שנה, הכרתיו גם בנושאים ציבוריים עוד לפני הנהגתו והכתרתו לרבי. המידה האופינית לאדמור”י בית רוזין, האצילות הנשגבה והמיוחדת, ליוותה אותו תמיד ואיפיינה אותו בכל דבר וענין, גם בהיותו צעיר לימים, אבל יותר ויותר זה התגלה כשהפך למנהיג. הוא היה מנהיג משכמו ומעלה, ואדמו”ר עם לב פתוח וקשוב לכל הבעיות השונות של כלל ישראל, כמובן שהוא הדריך מדי יום את חסידיו, אך גם את הכלל כולו, כי הראייה שלו היתה כלל ציבורית, ולא רק במה שקורה בציבור החרדי, אלא היה לו גם מאוד חשוב לדעת מה שקורה עם הציבור הדתי והכללי בכל התחומים.

כמי שמלווה את העיר ביתר מיום היווסדה מה יש לך לספר על הקשר של הרבי זצוק”ל לביתר?

זה לא סוד שהרבי היה אוהב הארץ במידה מופלאה, לא במובן של לגדל עצים בארץ וליהנות מנופם היפה של מרחבי השומרון, אלא כמובן מכוח ההלכה והתורה הקדושה אשר עיני ה’ אלקיך בה מראשית השנה ועד אחריתה. זה היה כמובן כהמשך לדרך אבותיו הקדושים, ובמיוחד דרכו של אביו הגדול מרן הכנסת מרדכי זצוק”ל, והוא ראה חשיבות עליונה שיהיו יהודים שמתיישבים בארץ ישראל, וגם מקיימים בה בשלימות את תרי”ג המצוות. בגלל זה עצם קיומה של עיר כמו ביתר עילית שבה יש אלפי יהודים חרדים, עם עשרות אלפי ילדים המתחנכים בדרך התורה, היה דבר שהרנין את לבו מיום הקמתה של העיר.

האם היתה אמירה של הרבי זצוק”ל אודות הבחירות המתקרבות?

זה היה באמת דבר פלא, כי בלי שאיש מאתנו דיבר אתו, ובלי שאף אחד מגבאיו אמר לו משהו בענין, במוצאי שבת שלפני עשרה בטבת הוא ביקש להכריז בבית מדרשו על החובה הקדושה לפעול ולהפעיל למען רשימת יהדות התורה, וקריאת קודש זו אכן פורסמה בעתונות החרדית. אנחנו ודאי שלא ידענו ולא הבנו, אבל אולי הוא ידע… מה שברור שהוראתו זו תלווה אותנו ביתר עידוד וחיזוק לקראת מערכת הבחירות הקרובה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות