תיקון גדול וקדוש: בתי הדין ביתר עילית קוראים לציבור שלא להיכנס לחנויות 'עמדות מחשבים' שאינן תחת הפיקוח של 'חותם'

חותם בתוך חותם

בתי הדין בעירנו קוראים לכלל תושבי העיר הנזקקים לשירותיהן של החנויות המציעות תקשורת מחשבים - להיכנס אך ורק לחנויות המפוקחות תחת מערך הפיקוח והסינון של 'חותם',כבקשתם ואזהרתם של קברניטי העיר שליט"א // עיר בקדושתה
ה׳ באדר א׳ ה׳תשפ״ב
18:27

שמעון כהן

ומתקנים שם תיקון גדול: בית דין צדק ביתר עילית קורא לתושבי העיר הנזקקים לשירות תקשורת מחשבים – לעשות גדר וסייג לקדושה, ולהיכנס אך ורק לחנויות המפוקחות על ידי ‘חותם’. בכך מבקשים מרנן ורבנן רבני העיר שליט”א לחזק ולבצר את גדרי הקדושה בעיר עוז לנו ביתר עילית, למען נזכה לשמור על עצמנו ועל דורותינו מכל פגע ומשחית, ולהגן על עצמנו מפני נזקיה הרעים של התקשורת הפרוצה והבלתי מפוקחת.

כידוע, תופעת ‘חדרי המחשבים’ כבר הפכה זה מכבר לחלק מהנוף של השכונות החרדיות בכל ערי הארץ. כמעט ואין לך שכונה שלא תימָצֵא בה חנות כזו. החנויות הללו הוקמו ככורח השעה, והן משמשות לקוחות יראים ושלמים שנשמעים לקריאת גדולי הדור שליט”א להימנע מהכנסת תקשורת מחשבים הביתה, אך יחד עם זאת – יש בכך מענה למי שנזקק לשירותים מקוונים דוגמת התנהלות מול הבנק והרשויות השונות, הזמנת תורים, מוצרים וכדומה, וכן שירותי אימייל.

אף שמדובר בפתרון שבדיעבד – מתברר כי בחנויות אלו ישנה תועלת גדולה – בכך שהן מסייעות למשפחות יראות ושלמות בהימנעות מלהכניס מחשבים לבתיהם. אולם בשנים האחרונות מתברר כי גם בחנויות אלו – פעמים שהפרוץ מרובה על העומד, כאשר בהעדר פיקוח הדוק, ניתן גם בחנויות אלו לגלוש (תרתי משמע) במורד הרשת הקלוקלת והמקלקלת, ולהידרדר למקומות שבינם לבין צרכי פרנסה וצרכנות אין דבר וחצי דבר, בלשון המעטה. 

כתוצאה ממצב זה, ועקב הסכנות הגדולות הטמונות בשימוש עם מחשב המחובר לרשת בלי סינון הדוק ומחמיר – בשנים האחרונות הוקמה בהוראתם של גדולי הדור שליט”א מערכת הפיקוח הנודעת ‘חותם’, המתנהלת בהכוונתם ובפיקוחם של רבנים נודעים שליט”א. ‘חותם’ מעניק שירותי פיקוח וסינון על המחשבים שבחנויות המחשבים. כיום, מעניק ‘חותם’ שירותי פיקוח וסינון לקרוב למאתיים חנויות בכל רחבי ארץ הקודש.

עיר של קדושה

גם עירנו המהוללה ביתר עילית – זוכה זה כמה שנים להימנות על חלוצת הערים החרדיות בתחום התקשורת הכשרה והמפוקחת בחנויות המחשבים. חדרי המחשבים בביתר עילית אינם פותחים את שעריהם לפני שהם מקבלים על עצמם את מערך הפיקוח של ‘חותם’ – כפי שהורו בקודש רבותינו הגאונים, חברי בתי הדין בעירנו, בראשות מארי דאתרא שליט”א, ואיתם־עימם שאר הרבנים ומורי ההוראה שליט”א מכל העדות והחוגים שבעירנו. מערך הפיקוח של ‘חותם’ התקבל בעיר לאחר שורה ארוכה של דיונים וישיבות של נציגי חותם בבית הדין, שם קיבלו הנחיות ברורות ומפורטות לגבי האסור והמותר.

מבתי דין צדק ביתר עילית, העומדים בראש־דרך בראשות מארי דאתרא שליט”א, מורנו הגאב”ד הגר”ח וייס שליט”א ומורנו הגאב”ד הגר”י תופיק שליט”א, הראב”ד מורנו הגר”צ ברוורמן שליט”א ושאר רבותינו הגאונים חברי בתי הדין שליט”א למקהלות האשכנזים והספרדים בעיר, נמסר כי “לעת כזאת, כאשר רוח טהרה מנשבת בכל קהילות הקודש שבארה”ק להוסיף ולהגביר את גדרי הקדושה וההתנזרות מהסכנות הנוראות של הטכנולוגיה המתקדמת – הזמן גרמא לבוא בקריאה של בקשה לאותם בודדים מהנמושות שבמחנה שעדיין לא הצטרפו לפיקוח – אנא אל נא תרעו, חושו והזדרזו להיענות להוראתם ואזהרתם של רבני העיר שליט”א וקבלו עליכם את תקנת העיר להצטרף למעגל החנויות שתחת פיקוח ‘חותם’ – והיתה עירנו תהילה לשם ולתפארת ולדוגמא של טהרה וקדושה”.

ומי רואה את קריאתם של רבותינו קברניטי עירנו שליט”א – ואינו נענה לקריאת קודשם?! ובזכות שמירת גדרי הקדושה, נזכה בעז”ה שעירנו תמשיך להתנוסס כעיר קדושה ושמורה, לשם ולתפארת ולתהילה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות