/
/
חוזרים ללימודים

חוזרים ללימודים

ט׳ באלול ה׳תשע״ב
19:02

חופשת הקיץ הגיעה לסופה ומחשבתינו מופנית לעבר שנת הלימודים החדשה שבפתח. תחילת שנת הלימודים הוא יום מאוד משמעותי בעיני התלמידים שאצלם זוהי ההזדמנות להתחלה חדשה לכל מהלך חייהם.

להלן נציין שבע המלצות לקראת השנה החדשה – שתהיה טובה לכם ולילדכם:

  1. תכנון מטרות ויעדים: זה אולי נשמע בוגר ומזכיר טיפה את עולם העסקים התאגידי, אבל גם ילדי בית ספר יכולים להפיק מפעולה זו תועלת רבה. חישבו על החוזקות והחולשות מהשנה שעברה, באילו מקצועות הילדים חזקים יותר ובאילו חלשים יותר? האם עזרה נוספת יכולה להועיל? בבחינת הביצועים שלהם, האם הם נוטים לדחות עבודות, שיעורים והכנה למבחנים לרגע האחרון? אם יש להם בעית סחבת? עזרו לילדיכם להגדיר את היעדים בצורה פרטנית שתגרום להם לחשוב על דרכי הפעולה. למשל, נתחיל תמיד עם המשימות הקשות יותר כך לא נתעייף במשימות קלות ונזניח את הקשות.
  2. לוחות זמנים פשוטים יותר: “תפסת מרובה, לא תפסת”! עיזרו לילדים להגדיר סדרי עדיפויות ותכננו לוחות זמנים שפויים – להורים ולילדים. תכננו זמן איכות להורים וילדים יחד. אך לא עמוסים מידי שיכולים לגרום ללחץ מיותר.
  3. שעת שינה קבועה: ילדים בגילאים 6 עד 9 זקוקים לעשר שעות שינה, מתבגרים לתשע שעות שינה ומבוגרים לשמונה. ללא כל ספק דפוסי שינה לקויים גורמים לבעיות בריאות וחוסר ריכוז.
  4. אכילה נכונה: הקפידו על ארוחת בוקר מזינה – אם זה מתוק אז סביר להניח שזה לא זה. ביצים, יוגורט, דגנים מלאים, פירות וירקות טריים, יספקו טעינה טובה לסוללות ואנרגיה ליום מלא פעילות.
  5. תיק גב מתאים: ילדים רבים סובלים מכאבי גב ויציבה לא טובה כתוצאה מתיק לא מתאים וכבד מידי. על התיק עצמו להיות קל, הרצועות עבות ומרופדות ורצוי ריבוי תאים לפיזור טוב יותר של המשקל. בסופו של דבר מומלץ שהתיק המצוייד לא ישקול יותר מ 10% ממשקל הילד ולכן חשוב להצטייד רק במה שבאמת צריך לאותו יום. בזמן נשיאת התיק יש להשתמש בשתי הרצועות, שהתיק יהיה צמוד לגוף, ושבשום מקרה התיק לא יהיה תלוי יותר מעשרה סנטימטרים מתמחת לקו המותניים.
  6. לעודד אצל ילדיכם בקשה לעזרה: עזרה מהמורה, מההורים ומאחרים עשויה להטות את הכף לטובת הצלחה. העזרה צריכה להגיע מוקדם בכדי להמנע מהווצרות פערים גדולים מידי.
  7. לעודד קריאה: ספרות מעוררת, מגדילה, משפרת, מפתחת ומשכללת את הכשרונות שלנו באופן שכמעט שום דבר אחר לא יכול. מחקרים מראים שילדים קוראים מצליחים יותר בתור מבוגרים, רגועים יותר (במובן הנפשי), בעלי אוצר מילים גדול יותר, בעלי זיכרון טוב יותר, כותבים טוב יותר, ובעלי יכולות אנליטיות טובות יותר. איך מעודדים לקריאה? דוגמה אישית! בשום מקרה אל תהפכו את הקריאה לחובה.
כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות